آیت الله خاتمی:

حجت شرعی ما در عرصه سیاسی کسی جز آیت الله امام خامنه ای نیست

  • شناسه خبر: 90027
حجت شرعی ما در عرصه سیاسی کسی جز آیت الله امام خامنه ای نیست

آیت الله خاتمی تأکید کرد:بصیرت حکم می‌کند که بر اصالت‌های انقلاب پافشاری کنیم لذا بر همین اساس عالم دین باید همراه با ولایت باشد، در عرصه سیاسی حجت شرعی ما کسی جز آیت الله امام خامنه‌ای نیست.

خانه » آخرین اخبار » حجت شرعی ما در عرصه سیاسی کسی جز آیت الله امام خامنه ای نیست

به گزارش “خانه خشتی“ به نقل از آرمان کرمان ؛ آیت الله سید احمد خاتمی نماینده مردم استان کرمان در مجلس خبرگان رهبری ظهر امروز در همایش تلاشگران عرصه بصیرت و معنویت در جمع روحانیت استان کرمان با اشاره به انتخابات پیش رو اظهار کرد: انتخابات ۷ اسفند بسیار مهم ،کلیدی و سرنوشت ساز می باشند و این روزها دولت های غربی‌ با کلیدی دانستن این انتخابات، کمپین‌هایی تشکیل داده‌ و رصد می‌کنند که مجلس به دست ارزش‌گرایان خواهد افتاد یا در دست غربگرایان.

انتخابات یکی از گردنه های سخت انقلاب است

نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان رهبری در ادامه تصریح کرد: صحنه‌ انتخابات یکی از گردنه‌های سخت انقلاب است و همان طور که ی دانیم با کنار نشستن کار درست نمی‌شود اگر کوتاهی کنیم مجلسی درست می‌شود که با کنگره امریکا مستقیم ارتباط برقرار می‌کند.

این مقام مسئول با تأکید بر حضور روحانیت ابراز کرد:این قشر عظیم به عنوان مرزبانان دین هستند همان گونه که ۵ کاندیدای تایید شده‌ خبرگان رهبری در استان کرمان که شامل حجت الاسلام بهرامی با مواضع سالم؛ ولایی؛ اصولی و ارزشی، برادرمان حجت الاسلام علیمرادی به عنوان یک چهره وجیه اخلاقی، آقای شیخ بهایی که افتخار جهاد درون مرزها و بیرون مرزها را دارند، آقای صدر طباطبایی و بنده هستیم.

وی با اشاره به حضور حجت الاسلام دوست محمدی خاطر نشان کرد: ایشان به عنوان جوان‌ترین کاندیدا سرمایه‌ای برای کرمان است که از گردنه‌یسخت امتحان کتبی و شفاهی موفق بیرون آمده‌اند و به عنوان سرمایه ارزشمند فرهنگی محسوب می‌شوند.

همایش تلاشگران عرصه بصیرت یک همایش جناحی نیست

آیت الله خاتمی بیان کرد:این همایش یک همایش جناحی نیست بلکه همایش نظام و انقلاب است که البته در فضای مجازی این گونه القا و ترویج می‌کنند که سید احمد خاتمی تند است، آقا می‌فرمایند بچه‌های ارزشی و حزب‌اللهی را تندرو خطاب نکنید بنده در اوج شور و حرارت، منطق از دستم بیرون نمی‌رود، مستند به قرآن و روایات صحبت می‌کنم و این ادعای مخالفان بنده که مرا به تندروی متهم می‌کنند دروغ است.

این کاندیدای مجلس خبرگان رهبری ضمن بیان اینکه آیت الله جعفری امام جمعه کرمان از کسانی بودند که در مقابله با فتنه خوش درخشیدند؛اذعان کرد:ایراد دیگری که به بنده می‌گیرند اینست که از مواضع ولایت کوتاه نمی‌آیم، بنده حیات انقلاب را در ولایت می‌دانم، روح نظام اسلامی در ولایت فقیه است و بنده از این موضع کوتاه نخواهم آمد و ولایت را تنها نگذاشته و نخواهم گذاشت.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه برخی می گویند که فلانی بومی نیست؛ تأکید کرد: در جواب این افراد عرض می‌کنم که ۱۷ سال نماینده مردم استان کرمان بوده، به تمامی نقاط مختلف استان سرکشی کرده و در شادی و غم مردم کنارشان بوده و شهروند بومی کرمان محسوب می‌شوم و گفتنی است که بنده بارها به منزل شهدای استان کرمان سرکشی کردم، در محرم و صفر، در طول این ۱۷ سال در نقاط مختلف استان حضور پیدا کرده‌ام، این حرف‌ها تنها برای تخریب است.

امام جمعه موقت تهران ضمن بیان اینکه بنده به عنوان یک طلبه کوچکی از حوزه علمیه قم که می خواهد باری را بدوش بکشد؛ ابراز کرد:به صراحت عرض می کنم که اگر این بار به دوش نهاده شد مثل کذشته عمل خواهم کرد و چنان چه این بار به دوش بنده گذاشته نشد اولین تبریک گوینده به کسانی که رای آوردند بنده هستم و متن مکتوب تشکر از مردم کرمان را می نویسم و بیشتر از گذشته به کرمان خواهم آمد.

تشکیل کمپینی با عنوان« نه به خامنه ای » در لندن برای هجمه برخی از روحانیون

این مقام مسئول در ادامه متذکر شد: کمپینی در لندن با عنوان “نه به خامنه‌ای” تشکیل شده که بدون عنوان هم رهبر معظم انقلاب را یاد می کنند و داخلی‌ها هم به نوعی این کمپین را دارند و آقایان جنتی، مصباح، شاهرودی، آملی لاریجانی، علم الهدی و بنده جزء کسانی هستیم که مورد هجمه‌ی آن‌ها قرار گرفته‌ایم، می‌گویند به هر قیمتی به این‌ها رای ندهید.

امام جمعه موقت تهران در ادامه افزود:فضای موجود سبب شده که آبروی ما به آبروی جریان حزب الله یکبار گره بخورد و می بینید که یک فرد رای نمی آورد که این موضوع مسئله ای نیست اما زمانی آن فرد همراه با جریان می افتد لیکن من به تملق نیازی ندارم و استان کرمان را دیار کریمان می دانم، استانی که مردمان نجیبی و با شخصیتی دارد و همان طور که مقام معظم رهبری قبل از انقلاب فرمودند” من مشهد ، تهران ، قم می روم ساواک تعقیبم می کند بنا دارم اگر شهر دیگری را برای زندگی انتخاب کنم کرمان است ”

این مقام مسئول خاطر نشان کرد:من از این مردم کریم و با نجابت می خواهم با توجه به این حساسیتی که کشورهای لندن و آمریکا روی این طلبه ناچیز دارند از بغض آنان هم که شده عکسش را عمل کنند و این خواسته ای است که ما از بصیرت مردم عزیز داریم .

نماینده مردم کرمان در خبرگان رهبری با بیان اینکه قران کریم هفت ویژگی برای علمای دین فرموده است؛ ابراز کرد: طبق آیه «الذین یبلغون رسالات الله و یخشونه و لا یخشون احدا الا الله»، این کتاب عظیم ابلاغ می کنند که رسالات یعنی در هر عرصه ای که دین نیاز به حضور دارد در عرصه اعتقادات ،اخلاق، سیاست و حکومت دینی تشکیل شده حامی این حکومتند و تلاش می کنند که این سنگر حفظ گردد.

اگر امروز کوتاه بیاید فردا سراغ عمامه و دین شما می آیند

وی در ادامه افزود : این علما فقط برای خدا حساب باز می‌کنند و لا غیر و در راه خدا تبعید و زندان و شکنجه را افتخار خود می‌دانند. و امروز با جوسازی و موج سازی کاری میکنند که عالم دینی برای حفظ آبروی خود بگوید من چکار دارم به انتخابات در حالی که اگر امروز کوتاه بیایید فردا سراغ عمامه و دین شما می‌آیند.

آیت الله خاتمی با اشاره به مقاله گنجی فاسق یادآور شد: با نوشتن این مقاله بنده و چند تا از علما را آخوند درباری نامیده، این عنوانی بود که قبل از انقلاب به کار می‌رفت، ما افتخار می‌کنیم در دربار نظام اسلامی و دین خدمت می‌کنیم.

ما با انگیزه از نظام دینی و سیاسی خود دفاع می کنیم ولی ما را افراطی و تندرو می نامند

نماینده مردم در مجلس خبرگان رهبری جهاد مستمر و مداوم را به عنوان سومین ویژگی عالم دینی دانست و اظهار کرد: ما با انگیزه از نظام دینی و سیاسی خود دفاع می‌کنیم، می‌گوییم قوانین اسلام باید اجرا شود لیکن ما را خشونت طلب، افراطی و تندرو می‌نامند.

این استاد حوزه بیان کرد:قرآن خشونت غیر قانونی را جنایت می‌داند ولی خشونتی را هم داریم که طبق دستور صریح قرآن، قانونی است، و کسی که از ارزشهای اسلامی دفاع کند او تندرو و علمای متعهد ما را مروج تفکر داعش خطاب می‌کنند.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه این افراد طالب آزادی بی قید و شرط هستند؛گفت : گویا تاریخ در حال تکرار است، برخی از این‌ها فرصت کنند چوبه‌دار شیخ فضل‌الله را به پا می‌کنند.

وی استقامت را چهارمین ویژگی علمای دینی برشمرد و متذکر شد: برخی با وسوسه های شیطانی می‌خواهند استقامت را از علما بگیرند و می‌گویند طوری رفتار کنید که همه اعم از دراویش، بهایی و..به شما اقتدا کنند در حالی که ما باید به تکلیف عمل کنیم بر همین اساس اولین گام این است که ما را به بیطرفی بکشانند سپس با تزریق اخبار دروغ به اهرم ضد انقلاب، تبدیل می‌کنند.

نماینده مردم در مجلس خبرگان رهبری در ادامه گفت:پنجمین ویژگی عالم اسلام این است که خستگی ناپذیر باشد و نباید دچار سستی روحی و جسمی شوید، می‌گویند تا کی بگوییم مرگ بر امریکا، مثل این که بگوییم  تا کی نماز بخوانیم؟!

حجت شرعی ما در عرصه سیاسی کسی  جز آیت الله امام خامنه ای نیست

آیت الله خاتمی بصیرت را ششمین ویژگی علمای قرآنی دانست و تأکید کرد: قبل از انقلاب بصیرت امام(ره) و شما علما، مردم را در صحنه نگه داشت، امروز هم همان راه است احساس می‌شود کسانی می‌خواهند ریل انقلاب را به طرف امریکا و انگلیس عوض کنند و ماجرای برجام با ۹ شرط رهبری کاملا مورد تایید است اما کسانی بودند که انتظار دیگری از برجام داشتند که با ۹ شرط رهبری ناامید شدند.

وی در پایان با اشاره به هفتمین ویژگی علمای دینی خاطر نشان کرد: بصیرت حکم می‌کند که بر اصالت‌های انقلاب پافشاری کنیم لذا بر همین اساس عالم دین باید همراه با ولایت باشد، در عرصه سیاسی حجت شرعی ما کسی جز آیت الله امام خامنه‌ای نیست.

انتهای پیام/

برچسب ها:
نیازمندی رفسنجان
تلگرام
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

  • هفت اسفند

    جانم فدای رهبر .
اخبار ویژه
اخبار رفسنجان