در گفت و گو با خانه خشتی مطرح شد

وزیر ارشاد دولت دهم به حوزه انتخابیه رفسنجان و انار انتقال یافت

 • شناسه خبر: 89325
وزیر ارشاد دولت دهم به حوزه انتخابیه رفسنجان و انار انتقال یافت

وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی برای انتقال حوزه انتخابیه خود از تهران به رفسنجان به وزارت کشور درخواست داد.

خانه » آخرین اخبار » وزیر ارشاد دولت دهم به حوزه انتخابیه رفسنجان و انار انتقال یافت

به گزارش “خانه خشتی“، دکتر سید محمد حسینی وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی به درخواست جمع کثیری از نخبگان و مردم رفسنجان برای انتقال حوزه انتخابیه خود از تهران به رفسنجان به وزارت کشور درخواست داد.

سید محمد حسینی در گفت و گو با خبرنگار ما این خبر را تایید کرد.

وی در انتخابات مجلس پنجم با رای قاطع مردم و حمایت پر از شور و شعور مردم و جوانان رفسنجان و انار به مجلس راه یافت.

در یادداشت اختصاصی سید محمد حسینی آمده است:

به نام آن تحول‌آفرین سرنوشت مردم خوش‌قلب

من اگر آمده‌ام نه به خودم آمده‌ام
دست تقدیر مرا بار دگر آورده‌ست

جمعی از خوش‌قلبان
دعوتم بنمودند
و اجابت کردم!

طعم خدمت به شما خوبان و ابرار، مردم نجیب و اصیل رفسنجان و انار آن‌چنان بر جان و دل حاکم شده که اجتناب‌ناپذیر مرا به این وادی کشانده است و هر اقدام و اختیار دیگر را از اولویت خارج ساخته است.

رفسنجان قطبی بوده و هست برای جریان انرژی زائدالوصف همت و اراده که شایسته بسیار بیش از آن است که امروز می‌بینیم.

رفسنجان جان جنوب است و اگر آن‌همه بنیه و توان که در جوهره خود دارد نتوانسته بروز و ظهور کامل یابد، نه به واسطه کم‌اعتنایی و ضعف مردم سخت‌کوش بوده است، که رمز و راز آن را در جای دیگر باید جست‌وجو کرد.

به‌هر وجه و دلیل، یکپارچگی سست گشته است و اینک برآنم که گر ز دست برآید، به بهای اندک تجربه و آبروی خود، اعتبار استحقاقی این دیار جوهری را بیش از پیش ارتقاء بخشم.

بعون‌الله و منه
سیدمحمد حسینی

برچسب ها:
نیازمندی رفسنجان
تلگرام
دیدگاه‌ها
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

 • محمدی

  خودتان را خسته نکنید دکتر حسینی اصلا وقتش داره بیا پیام های شمارا بخواند

  هفت اسفند

  اقای حسینی ضمن عرض خوش امد . جاده نوق به بافق را فکری بردارید جوادیه خودش پیشرفت میکنه همانطور که به کوری چشم حسودان تا به حال پیشرفت داشته به همت مردم خیر . ایستگاه راه اهن جنت اباد هم اماده است فقط اگر از حالت ایستگاه اضطراری بیرون بیاید مشکل مردم جوادیه حل است خدا را شکر به کوری چشم کسانی که چهار سال مملکت دستشونه .

  شهروندنوقی

  ما جاده نوق رفسنجان را با کمک ویاری دکتر حسینی وخودمان دو باند می کنیم.چشم حسودان کور راه آهن جوادیه هم خبری نیست باید بیا سه قریه تمام

  کیان

  تو وزارتش در ارشاد چه کار مهمی برای رفسنجان و هنرش کرد اونجا که قدرتش بیشتر بود رفسنجان یک سالن تئاتر درستی نداره اونوقت من رای بدم آقا بره مجلس حقوق میلیونی و ماشین شاسی بلند و خونه لوکس بگیره نه اون جناح نه این جناح هیچ کاری برای رفسنجان نکردند رفسنجان را رفسنجانی های خیر ساختند نه دولت

  محدثه

  سلام تشکرو عرض ادب دارم خدمت بزرگواران خانه خشتی خدا را گواه میگیرم در دیار غربت وقتی که همشهریمان را میبینم خیلی خوشحال میشویم. این سایت شما تنها همشهری من در دیار غربت است و وقتی اینترنتم قطع میشود خیلی ناراحت میشوم.مثل اینکه گمشده ای دارم سایت خانه خشتی مثل نسیم خنکی که بر انسان گرمازده می وزد.تشکر ویژه دارم برادرم مهندس بادپروا . من گرچه برادر تنی ندارم با اینکه ایشان را ندیدم مثل برادر دوست دارم. از خواهر عزیزتر از جانم خانم مرادی هم تشکرمیکنم که سردبیر خوبی است.خدا را شاکرم که بهترین مونس را خانه خشتی به من هدیه داد ما در اصفهان زندگی میکنیم شوهرم مهندس و درکارخانه می باشد تمام اخبار خانه خشتی را دنبال میکنم. میخواهم به منتخب شهرمان هرکه میخواهد باشد بگویم جاده نوق مخصوصا تا امامزاده سید جلال الدین اشرف را دو بانده کند چون رفسنجان شهر مذهبی مردم بتواند زیارت کنند یکبار شوهر به امامزاده آمد جاده اش خراب بود گفت بار آخرم است شما را به خدا به خاطر امامزاده سیدجلال الدین اشرف که نفس و قلب من است این جاده را درست کنید و دست اندازهای جاده را بردارید.که مشکلی برای زائرین است.من که اخبار را از این سایت دنبال میکنم میفهم چقدر از عزیزان همشهری در جاده نوق از دست میدهم. در ضمن از خواهرانم در سایت خانه خشتی مونس تنهایم شریفی رضایی هم تشکر میکنم.

  عبد ضعیف

  سلام خدمت اساتید بزرگوار حاج آقای بادپروا و خانم مرادی تاریخ یعنی مطالعه از گذشته و عبرت از آن. کاری که شما دوستان و خانه خشتی کردید تاریخ در آینده قضاوت میکند. نام دارالصادقیونی که شما بزرگوارمان بر روی شهر گذاشتید بزرگترین افتخار فرهنگی که نسلهای ما در آینده به خوبی از شما یاد میکند. شریف ترین مردم ایران رفسنجانیها هستند. آنقدر گذشت دارند من از دفتر گذشت این شهر فقط دو جمله به برای اثباتش کافی است. مس را از شهر ما برداشتند و دودش را برای ما گذاشتند و دم نزدند .خودتان قضاوت کنید این چنین مردم شریفی افتخار دارالصادقیون بودن را ندارند؟ گذشت مردم رفسنجان در کشور صدر نشین است. جاده نوق از جاده چالوس خطر ناکتر است. مردم جان عزیزانشان را فدای گذشتتشان کردند. من به رفسنجانی بودنم می بالم و گذشتشان را تایید میکنم. ای نماینده ای که در آینده منتخب میشوید اگر کوتاهی کنی خدا شما را نمی بخشد. و تاوانش را در همین دنیا پس میدهید. من دست تک تک نامزدها را می بوسم وبه هیچ کدام کوچکترین قصد اهانت ندارم.

  سعید

  ایشان در تهران در هیچ لیستی جا نداشتند که به رفسنجان آمدند و چنین منت بر سر مردم میگذارند.

  شهروند

  در پاسخ به شما: جناب آقای دکتر سید محمد حسینی خودشان تمایل داشتند در تهران بمانند ولی به درخواست عده زیادی از مسئولان و نخبگان شهر تغییر حوزه دادند.من به شما قول میدهم اگر ایشان در تهران میماندند حتی بیشتر از رفسنجان رای می آوردند.

  امیر

  عمق و فحوای سخن این سید در نگاه من مهمان در این شهر ، نیاز فعلی رفسنجان است . شخصی با وجهه دینی و در موقعیت کشوری و برخوردار از دانش و تجربه مدیریتی .

  بنده خدا

  سلام تشکر از عزیزان خانه خشتی نماینده ای که میخواهد به مجلس برود باید خدا را در نظر بگیرد. دغدغه ما این است چرا مس سرچشمه رفسنجان در حاشیه است مس میدوک را بنام خودش و سنگ آهن گلهر را به نام خودشان سیرجان و مس سرچشمه که آلودگیهایش برای رفسنجان و آوازه اش به نام کرمان است. دیگر اینکه برای جاده نوق فقط اگر ازهر گونی پسته که از جاده رد میشد ۱۰۰۰ تومان میگرفتند دیگر تا به حال چهار بانده هم شده بود. تمام کارمندان میودک از شهربابک ولی کارمندان مس رفسنجان اکثرا ترک هستند.هر نماینده ای که به مجلس میرود اگر به حق ما کوتاهی کرد مدیون ماست در قیامت جوابگو باید باشد.

  هفت اسفند

  خوشحالم که سید بزگوار به کاندیدای محترم رفسنجان پیوستند . ولی دو خواسته ما مردم را هم عملی کنند اول احداث ایستگاه راه اهن که از چهار کیلومتری روستای جوادیه میگذرد هم به نفع مردم انار است هم به نفع مردم نوق در حالیکه ما ایستگاه جنت اباد نوق را هم داریم دوم اینکه جاده نوق به بافق که فقط سی کیلومتر ان ماند ه فکری بردارند

  شمس آبادی

  عزیزم هفت اسفند : چرا سنگ مردم انار را به سینه می زنید آنها ایستگاه بیاض را دارند که در ۱۰کیلومتریشان است .استگاه اگر تا اواسط نوق نیاید هیچ فایده ای برای مردم نوق ندارد شما چون مشکل خودتان حل میشود اسرار بر ایستگاه جوادیه دارید .البته که مدم انار برای ماعزیز ومحترمند ودر مورد جاده بافق -نوق عزیزم تا زمانیکه جاده رفسنجان به نوق دو باند نشده می دانی چقدر بار ترافیک این جاده خطرناک بیشتر می شود پس اول باند دوم جاده رفسنجان به نوق بعدا جاده جوادیه به بافق

  ریحانه

  سلام بر سرداران جنگ نرم خواهران و برادرانم در سایت خانه خشتی. از کلیه کارکنان پایگاه خانه خشتی تشکر میکنم میترسم اگر نام برم یکی از قلم بیافتد و شرمنده باشم . التماس دعا داریم. من در غربت تنها دلخوشی ام به سایت خانه خشتی است اگر یکروز نبینم آرام ندارم گمشده من دردیار غربت شهر کرج فقط سایت خانه خشتی است. افتخارم میکنم که شهر و زادگاه رفسنجان ما پایگاه عاشقان امام صادق(ع) گشته است . من فقط تابستانها و ایام عید با خانواده ام به زادگاهم رفسنجان می آیم. همشهریها خسته نباشید . به خدا دیگر زشت است بعد از چند سال جاده نوق بیشترین تصادفات استان را بدهد من وقتی می بینم همشهریهایم از دست میدهم خیلی ناراحت میشوم. به خدا دیگر شعار ندهید اگر نمی توانید جای دیگران را اشغال نکنید. باور کنید من برای تمام همشهریهایم که از دست میدهم در کرج نماز وحشت قبر میخوانم. من هر وقت به رفسنجان می آیم به خاطر امامزاده های نوق و لاهیجان سالی دو بار می آیم . جا دارد سلامی بدهم. السلام علیک یا سید جلال الدین اشرف.

  شهروند نوقی

  خدا را شاهد می گیرم همیشه رای من دکتر حسینی بوده ولی ما مردم نوق از ایشان گله مندیم چود در نوق ،به مردم نوق قول داد تحت هر شرایطی جاده نوق به رفسنجان را دو باندکند در حالیکه ایشان وزیر هم شد ودر هیأت دولت فقط کافی بود زبان خیری به وزیر راه ومسکن وشهر سازی برساند این مشکل بزرگ مردم نوق حل شود ولی فراموشمان کردوحتی قول خودشان را هم ازیاد برد.

  رفسنجان

  با سلام بسیار خبر خوب و خوشحال کننده ای بود. سوابق سیاسی،تحصیلات و سوابق اجرایی جناب آقای دکتر حسینی قابل تحسین است.ان شاالله با انتخاب جناب آقای دکتر حسینی شهرمان از حالت فعلی نجات خواهد یافت.

  علی

  خیلی خوشحال کننده بود این خبر

  حسنی پور

  سلام دوستان بزرگوار تمام کاندیدا خوب هستند خدارا شکر کنید که یک شیعه کاندید میشود. هم دکتر حسینی خوب است و هم سردار مومنی هر دو از بزرگان رفسنجان هستند خوب هستند.و آقایانی که آنها را نمی شناسم خوب هستند. ما یک حق رای داریم اگر بخواهیم عزیزی را تخریب کنیم پیش خدا مسولیم. البته شهر ما خیلی خوبند در یکی از شهرهای خارج از کشور کاندیدها قبل از انتخابات مثل طفلان صغیر می ماندند و بعد از انتخابات مثل شمر ذلجوشن. به نظرم کاندیدای اصلح است که تو سفره پدرش بزرگ شده باشد. از تازه دوران رسیده ها نباشد.

  محمد

  کاش شیخ علی هاشمیان هم بود اون وقت رقابت جانانه ای در رفسنجان شاهد بودیم

  محمد

  خانه خشتی و آقای دکتر از همین الان بی قانونی????? واقعا که.....

  رضا

  بسیار خبر خوشحال کننده ای بود همه مردم دوسش دارند درود بر سید خدا

  زهرا

  سلام بر شیربیشه بصیرت فرزند حضرت زهرا(س) خیلی به موقع آمدند. نیاز بود .آقا سید مشکل آب صفائیه را حل کن. نوقیها را از پارچ نجات دادی. قبلا در جاده نوق هیچ ماشینی بی پارچ نبود.

  حسنی پور

  خداوند را از جان و دل شاکرم که برما منت نهاد که جناب دکتر حسینی جز نامزدین انتخاباتی شد..بر خودم واجب و لازم میدانم از سردار جنگ نرم جناب مهندس باپروا مدیریت پایگاه صداقت و راستی خانه خشتی تشکری داشته باشم. و از این عزیزان میخواهند که ما را دعا کنند. امیدوارم که خداوند کسی را صلاح میداند بر قلب ما جاری کند و او را انتخاب نماییم. چنانچه خواهر ما در دومین نظر تاکید کردند مشکل آب صفائیه حل شود من میگویم که جاده نوق را درست کنند. که این جاده از خطر آفرین جاده های کشور است. ماهی دهها نفر از هموطنانمان دچار حادثه میشود. من وقتی که به نوق سر زمین کشاورزی میرویم مثل اینکه به میدان جنگ میروم باید از زیر قرآن ردشوم. دیگر اینکه مشکل آب منطقه نوق را حل نماید قبلا مردم نوق را با پارچهای آب در عقب ماشین می شناختند و الان مردم نوق را از طریق یقه پیراهن شناخته میشود هر یقه ای که دیدید چرک دارد اهل نوق است چون آب وجود ندارد که یقه پیراهنش را بشویند. به عنوان مثال شما در مسجد صاحب الزمان (عج) حسن آباد از مساجد معروف نوق است من چند بار آمدم آب نبود که وضو بگیرم نماز بخوانم از متولی مسجد میخواهیم که یک تریلی خاک به کنار حوض آب بریزد لااقل هرکه خواست نماز بخواند بتواند تیمم کند. من چند بار وقت نماز به این مسجد آمدم موفق نشدم نماز بخوانم. از بی آبی درب دستشویها بسته است.. از سر دبیر محترم خانم مرادی میخواهم که این نظر را تایید کنند تا مسئولین به فکر آب و جاده نوق باشند. من فقط ایام پسته چینی و کار باغی به نوق میروم. چون زندگی در نوق خیلی مشکل است.

  رفسنجان

  درود بر دکتر حسینی

  دلسوخته شهر

  آیا زشت نیست با گذشت ۳۸سال از انقلاب همه شهرهای ایران از این رو به آن رو شدند .ولی رفسنجان چی؟ راه آهن از ۱۵کیلومتری شهر ما می گذرد بعد از گذشت ۳۸ سال از انقلاب ولی ایستگاه راه آهن نداریم !!! مظهر توسعه هر شهر راه وراه آهن است. مس داریم فقط دود وسم آن نصیب مردم رفسنجان است .تیم مس هم داریم ولی تیم مس ما در حاشیه است وبودجه را به مس کرمان می دهند خیلی در داره به خدا!!! جاده رفسنجان به نوق آدم می کشد هیچ کس اقدام عملی انجام نمی دهدبه خدا مسولین خون این مردم به گردن شماست اگر نمی توانید مسولیت قبول نکنید. در آخر : اگر مرد کار هستید بیایید وجوابگوی مردم باشید .مبادا بعد از انتخاب شدن بگوییدوظیفه نماینده نیست وقول الکی بدهید اگر اینها وظیفه نماینده نیست همین الان بگویید تا مردم تکلیف خودشان را بدانند.تمام
اخبار ویژه
اخبار رفسنجان