مدیر روابط عمومی مس سرچشمه شفاف سازی کرد؛

اعتراض به قرار داد ۲۴۳۰ مسدود شده نادرست است

 • شناسه خبر: 86492
اعتراض به قرار داد ۲۴۳۰ مسدود شده نادرست است

مدیر روابط عمومی مس سرچشمه گفت : طی قرار داد ۲۴۳۰ در سال ۸۸-۸۹ تعداد ۲۲۰۰ نفر که به صورت اقماری با مجتمع همکاری می کردند به دستگاه وصل شدند لذا افرادی که الان ادعای جذب در ۲۴۳۰ واتصال به بدنه مس را دارند یا اصلا وجود …

خانه » آخرین اخبار » اعتراض به قرار داد ۲۴۳۰ مسدود شده نادرست است

به گزارش “خانه خشتی” ، سید علی میر افضلی به خبرنگار “پایگاه خبری تحلیلی کارگران کرمان ” در خصوص خبر اعتراض کارگران شرکت ارفع سازان در مقابل مجتمع مس سرچشمه و عدم پاسخگویی به معترضین گفت : معترضین روز یکشنبه با خانواده های خود در مقابل ساختمان اداری مجتمع مس جمع شده اند وحدود ۴۰۰ نفر را تشکیل می دادند و شعار هایی بر علیه مدیر نظارت مجتمع مس سرچشمه می دادند واصلا کاری با روابط عمومی نداشتند .

وی در ادامه اذعان کرد: روز دوم معترضین به داخل ساختمان اداری ورودکرده  و با قطع برق کارمندان را از محل کارشان بیرون کردند لذا در این شرایط آیا نباید حراست وارد شده و از ایجاد اتفاق خطر ناک دیگری از سوی معترضین برای کارمندان جلوگیری نماید لذا ما تدابیر شدید امنیتی نداشته ایم وهیچ گونه برخوردی هم با معترضین نکرده ایم .

میر افضلی عنوان کرد :روی سخن معترضین به مدیر نظارت  مس بود زیرا با بررسی هایی که وی انجام داده بود بعضی از افرادی که در گذشته سابقه ۲۴۳۰ داشته اند جذب شده و مابقی از جذب به دستگاه معاف شده بودند .

وی اعلام کرد : در زمان سفر ریاست جمهوری وقت در سال ۸۸ برای بهبود وضعیت حال کارگران خدماتی  که پیمانکاری با شرکت مس فعالیت داشتند به بدنه دستگاه متصل شوند،  قرار داد ۲۴۳۰  با شرکت ارفع سازان و شرکت سرمایه گذاری که به صورت اقماری فعالیت می کردند وضع شد و بسیاری از افراد در همان زمان جذب شدند که در حال حاضر راه جذب از این قرار داد مسدود شده است وکسی از این طریق جذب نمی شود.

مدیر روابط عمومی مس اظهار کرد :  متعرضین ۲ روز گذشته ارفع سازان، از معترضین شرکت مس خاتون آباد الگو برداری کرده اند وسعی می کنند با آوردن خانواده ، زن و بچه خود به محیط کاری مشکلات خود را حل کنند که چندان جلوه زیبایی ندارد .

این مقام مسئول در ادامه افزود :بسیاری از کسانی مدعی هستند که باید در مس سرچشمه  جذب شوند، که زمان وضع قرار داد ۲۴۳۰ اصلا در ارفع سازان وجود نداشتند .

وی ابراز کرد  :اینکه کارگران اعلام می کنند ما به جذب کارگران خاتون آباد  در مس سرچشمه معترضیم باید بدانند که وضعیت کارگران پروژه پالایشگاه خاتون آباد با قرار دادی های ۲۴۳۰ متفاوت است و جذب این افراد به دلایل خاص مدیریتی بوده است وجایی برای اعتراض نیست .

وی افزود : کارگران پروژه پالایشگاه ذوب مس خاتون آباد که به صورت پیمانکاری و قرار دادی فعالیت داشتند باید بعد از اتمام طرح از کار خود دست می کشیدند اما این افراد معترض شدند و خواستار جذب در مجتمع  مس شهر بابک شدند واعلام کردند چون خودمان این پالایشگاه را ساختیم پس باید جذب شویم که این نشانه نگرش نادرست پیمانکاری است ، لذا طی اعتراضات و مذاکرات مختلف با نماینده آنان به توافق رسیدیم که طی برگزاری آزمونی ۱۵۰ نفر از آنها را جذب کنیم.

مدیر روابط عمومی مس سرچشمه گفت : برگزاری آزمن استخدامی هم  برای این افراد با دردسرهایی همراه بود  زیرا ۲ تا ۳ مرتبه خود همین کارگرانی که باید در آزمون شرکت می کردند مانع اجرای آزمون می شدند تا در نهایت این آزمون برگزار شد و از ۳۰۰ نفر کل ۱۵۰ نفر جذب شدند و این تعامل تنها به دلیل توجه به وضعیت بحرانی کار ، اقتصاد واستفاده حداکثری از نیروی بومی بود .

میر افضلی اذعان کرد : البته بعد از آزمون هم ۱۵۰ نفر باقی مانده که حداکثر نمرات آزمون را کسب نکرده بودند باز هم در مقابل مجتمع مس  با خانواده های خود متحصن شدند و اعتراض کردند لذا قیاس کردن این دو مقوله (۲۴۳۰ وپیمانکاری شهر بابک )با یکدیگر نادرست است .

وی عنوان کرد : طی قرار داد ۲۴۳۰  در سال ۸۸-۸۹  تعداد ۲۲۰۰ نفر که به صورت اقماری با شرکت همکاری  می کردند به دستگاه مس وصل شدند لذا افرادی که الان ادعای جذب در ۲۴۳۰ واتصال به بدنه مس را دارند یا اصلا وجود نداشتند یا در آن زمان سابقه ۱ تا ۲ ساله داشتند که قرار داد مصدودشده دردی از آنان را دوا نمی کند .

این مقام آگاه اعلام کرد :  وقتی که ۱۵۰ نفر با سردادن شعار و  سر وصدا وارد محل کار کسی شوند ، به زور آنان را از اتاق هایشان بیرون کرده وبرق ساختمان را قطع کنند عملی جز اشغال گری انجام می دهند ؟لذا اگر فرد یا افرادی هم معترض هستند باید از شیوه  درست اعتراض وارد شوند نماینده انتخاب کنند و نماینده آنان مشکلات را ارائه دهد هر کسی هم که باشد با ۱۵۰ نفر همزمان مذاکره نمی کند .

مدیر روابط عمومی مس سرچشمه ادعا کرد :  فضاهای کاری وکارگری با تدابیر شدید امنیتی اداره نمی شود که اگر اداره می شد ، این اعتراضات ، اعتصابات ، تحصنات واشغال گری ها رخ نمی داد لذا در آن زمان که کارگران به ساختمان اداری وارد شدند و برق را قطع کردند باید حراست وارد ماجرا بشود تا خطری برای خود همین معترضین ایجاد نشود زیرا انسان در زمان عصبانیت هر حرکتی ممکن است ،انجام دهد .

وی با اشاره با وضعیت فعلی و نزدیک شدن به انتخابات مجلسین گفت : تحرکات _اعتصابی ،اعتراضی _کارگری نه در مس بلکه در هر شرکت دیگری به دلیل نزدیک شدند به انتخابات  رخ می دهد زیرا ترغیب افراد وعده و وعید ها و یا تشویق هایی که از سوی کاندیداها برای جذب رای به آنان داده می شود  باعث ایجاد این فکر در مخاطبان می شود که فکر می کنند هر چه در خواست کنند به آنها داده خواهد شد لذا فضا برای درخواست های اینچنینی مهیا ست.

انتهای پیام /

برچسب ها:
تلگرام
دیدگاه‌ها
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

 • علي

  اگر شرکت مس نیرو نمیگیره پس دوازده مشاوری که در تهران با حقوقهای بالای ده میلیون استخدام قراردادی شده اند کی هستند؟ بازنشستگانی چون مدیر مجتمع کرمان که مجددا با آنها قرارداد بسته شده ارجحیت دارند یا نیروهای تازه نفس و تحصیلکرده بومی؟ کسانی که مدیریتهای بالای شرکت را دارند یا بازنشستگان دعوت بکار شده اند یا از خارج از شرکت آمده اند که خود را رسمی مس کرده اند. اعتدال همینه که جوانان تحصیلکرده بومی بیکار باشند و غیربومیها و سالمندان با حقوقهای آنچنانی بر روی معادن این مملکت چنبره بزنند؟!

  کیان

  من ۱۳ سال سابقه کار در شرکت مس سرچشمه- خاتون آباد - مس میدوک دارم و الان هم بیکارم چون آشنا و پارتی ندارم من زمانی که قرارداد ۲۴۳۰اومد به من گفتن چون بومی شهربابک نیستی نمیتونی استخدام بشی و الان هم شرمنده زن و بچه ام هستم الان کسانی رو میشناسم تا اون روز استخدام راه سرچشمه رو بلد نبودن ولی الان دارن کار میکنند میخواستم به اونها و به کسانی که باعث پارتی اونها شدن بگم این حق زن بچه منه و شما داری پول حروم رو به خونه میبری اخرتی و خدایی هم هست ۱۳ سال سابقه و بیمه دود شد رفت هوا خدا از شما نگذره
اخبار ویژه
اخبار رفسنجان