نامه ای به معاون استاندار برای رفاه حال معلولان رفسنجانی

  • شناسه خبر: 86309
نامه ای به معاون استاندار برای رفاه حال معلولان رفسنجانی

معاون برنامه ریزی و عمرانی فرمانداری رفسنجان گفت: نظام مهندسی شهرستان رفسنجان نامه ای برای معاون عمرانی استانداری کرمان مبنی بر در نظر گرفتن بُعد معلولان رفسنجانی در ساخت و سازهای اداری و خصوصی ارسال کند.

خانه » آخرین اخبار » نامه ای به معاون استاندار برای رفاه حال معلولان رفسنجانی

به گزارش خبرنگار “خانه خشتی“، مسلم علیمرادی در جلسه کمیته مناسب سازی معابر و اماکن برای معلولان که در محل فرمانداری برگزار شد افزود: نظام مهندسی هر شهرستانی متولی استاندارد سازی است و بر ساخت و سازهای اداری و خصوصی بایستی نظارت داشته باشد و همچنین مناسب سازی این ساخت و ساز را در جهت رفاه حال معلولان در دستور کار ببیند.

وی تصریح کرد: این در حالی است که  برخی ارگانهای شهرستان رفسنجان در ساخت و سازهای خود تعاملی با این نظام مهندسی ندارند.

علیمرادی بیان کرد: اگر هر نهادی بدون نظارت نظام مهندسی ساخت و ساز خود را اجرا کند دقت لازم به کار نمی رود و برخی جوانب در رعایت حال اشخاصی مانند معلولین به فراموشی سپرده می شود.

در ادامه رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رفسنجان هم گفت: اداره فرهنگ و ارشاد رفسنجان هم که چند سالی از عمر بهره برداری آن نمی گذرد که متأسفانه با طراحی بد انجام شده و مناسب سازی در آن اجرا نشده است.

وی افزود: سالن آمفی تئاتر مجتمع افصح هجری رفسنجان هم در طبقه دوم آن می باشد که دسترسی معلولان به این طبقه مشکل است.

ایمان محمدآبادی اظهار کرد: ظرف یک ماه آینده ورودی اداره ارشاد رفسنجان به رمپ معلولان تجهیز خواهیم کرد.

در ادامه نیز مرتضوی نماینده نظام مهندسی در این جلسه گفت: برخی پروژه ها از جمله ستاره، پیامبر اعظم و مجموعه آگاه بدون مجوز ار نظام مهندسی اقدام به ساخت و ساز کرده اند .

وی تصریح کرد: نظام مهندسی که متولی این صدور مجوز است و یک ناظر برای اجرای پروژه می فرستد در این میان حذف شده و متأسفانه برخی ادارات از طریق دفتر فنی همان اداره اقدام می کنند که همین امر نیز باید از سازمان نظام مهندسی بازرس و ناظر تقاضا کنند که این کار را نمی کنند.

بیش از۴ هزار معلول ذهنی، جسمی و حرکتی، نابینا و … در رفسنجان زندگی می کنند که عمده آنها با مشکلات عدیده ای در خیابانها، مغازه ها، ورودی اداره ها بیمارستانها و … دارند.

برچسب ها:
تلگرام
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

اخبار ویژه
اخبار رفسنجان