نام کتابی که خاطرات و زندگی نامه شهید سید حمید میرافضلی در آن به رشته تحریر درآمده؛

پابرهنه در وادی مقدس

 • شناسه خبر: 85008
پابرهنه در وادی مقدس

شهر من شهر سید پابرهنه است، شهر شهید میرافضلی همان سید بزرگواری که حضور بال ملائک را با چشم خود دیده بود که هیچ وقت در جبهه ها کفش به پا نکرد…

خانه » آخرین اخبار » پابرهنه در وادی مقدس

به گزارش “خانه خشتی”، ندایی آمد ازسوی پروردگار:” فاخلع نعلیک، انک بالوادالمقدس طوی” کفشهایت را درآور اینجا وادی مقدس طوی است!

ای موسی اینجا وادی مقدس است اینجا سرزمین تکلم با خداست اینجا مکان نجواهای عاشقانه با معبود است اینجا خدا را می توان با چشم دل دید و بی پرده با او سخن گفت.

آنجا سرزمین طوی بود، اینجا جبهه های جنگ حق علیه باطل آنجا وادی مقدس بود و اینجا تمام کفر در برابر حق، پس اینجا هم وادی مقدس است.

اینجا هم رزمندگان با خدای خویش نجواهای عاشقانه دارند، پس اینجا هم سرزمین تکلم با خدا است اینجا هم بچه هایی که تا چند لحظه دیگر، عند ربهم یرزقون خواهند شد، با خدای خود بی پرده سخن می گویند.

اصلا انگار حضور حضرت حق را با همه وجود حس می کنند و البته بر سر این عشق بازی با معشوق، جان خود را تقدیمش می کنند و این وادی مقدس را با خون خود رنگین می کنند.

اینجا مأمن و مأوای این عاشقان است.

یکی از کسانی که بر این وادی مقدس با پای برهنه قدم نهاد، سید حمید میرافضلی است، سیدی از اهالی رفسنجان.

او به عنوان یک نیروی عادی میامد ولی به دلیل تسلط اطلاعاتی به مناطق جنگی و آشنایی با فنون نظامی خیلی سریع به عنصری تأثیرگذار  تبدیل می شد او همواره یکی از ارکانهای نیروهای عملیات به حساب میامد.

دفتر زندگانی و حیات واقعی او هنگامی باز شد که در عملیات خیبر به دستور حاج قاسم سلیمانی همراه حاج همت فرمانده لشکر ۲۷ محمدرسول الله رفت و تا یک گروهان نیرو تحویل حاج همت دهد حاج همت سوار بر موتور شد و سید حمید با پای برهنه پشتش نشست اما به جای آنکه آن ها به محل استقرار گروهان برسند به بهشت رضوان الهی وارد شدند سید حمید با پای برهنه به دیدار خدا رفت.

شهر من شهر سید پابرهنه است، شهر شهید میرافضلی همان سید بزرگواری که حضور بال ملائک را با چشم خود دیده بود که هیچ وقت در جبهه ها کفش به پا نکرد همان کسی که آرزوهایش در این عالم به دو چیز بود یکی رفتن به کربلا که قسمت شد و رفت و دیگری شهادت بود که چنان به آن نائل آمد که انگا قصه پیامبر اولوالعزم حضرت موسی(ع) بعد از گذشت هزاران سال، دوباره  تکرار شد پابرهنه در وادی مقدس، پابرهنه در جبهه های حق علیه باطل.

بزرگانی در رفسنجان تصمیم گرفتند زندگی نامه این شهید پابرهنه را در قالب یک کتاب به رشته تحریر درآورند تا عطر و بوی شهادت در حیات و خانه های این دیار بپیچد و نسل امروز را که دشمن در کمین گمراهی آنها نشسته آگاه سازند.

پابرهنه در وادی مقدس نام کتابی است که خاطرات و زندگی نامه شهید سید حمید میرافضلی در آن به رشته تحریر درآورده شده است و در اردیبهشت امسال در رفسنجان رونمایی شد.

معاون سیاسی فرماندار رفسنجان هم در رابطه با این شهید وارسته چنین گفت: این فرد سیر اخلاقی را به نحو احسنت طی کرد و در نهایت به جایی رسید که خیلی از افرادآرزویش را دارند.

وی در تشریح ویژگیهای شهید سید حمید میر افضلی افزود: این شخص در زندگی اش به رزق حلال که توسط پدرش در زندگی پیاده می شد  توجه خاصی داشت، به ائمه اطهار(ع) توسل ویژه داشت، اعتقاد خاصی که مادر این شهید به بی بی دو عالم حضرت فاطمه زهرا(س) داشته  در وجود شهید نهادینه شده بود، رعایت حرمت و ادب والدین و ترس از عاق والدین را داشت.

محسن ارسلان در ادامه تصریح کرد: دعای مادر که عاقبت به خیری فرزندانش بود در حق سید حمید اجابت شد و در خیلی از باورهای قلبی این شهید و با توجه به  آیات و روایاتی که سید حمید اعتقاد داشت و نیز رعایت حقوق بیت المال وی را به شهید شاخص رفسنجان تبدیل کرده است.

وی خاطرنشان کرد: جوانانی که در معرض رفتارها و ناهنجاری های بد اجتماعی قرار می گیرند با مطالعه این کتاب و مسابقه، به شناخت و منش و رفتار خوب و مسیرهای رفتاری خوب در همه حوزه ها از جمله حجاب قرار می گیرند.

ارسلان اجرای مسابقه پا برهنه در وادی مقدس در رفسنجان را کاری بسیار فرهنگی و ارزشمند عنوان کرد.

به همت ستاد بزرگداشت شهید سید حمید میر افضلی کاری فرهنگی در رفسنجان صورت گرفت جهت آشنا شدن تمامی اقشار با فرهنگ شهدا و اینکه آنها از همه دلبستگی های مجازی گذشتند و دلبستگی حقیقی را خریدند بر همین اساس حدود ۲۰ هزار نسخه از آن به چاپ رسیده و در بین تمامی اقشار مختلف از جمله دانش آموزان، در مجالس ابا عبدالله الحسین(ع) و … توزیع شد.

آزمون عمومی توسط کانون مداحان رفسنجان که همه اقشار حضور داشتند در ۱۱ دی ماه امسال بر گزار شد و در مراسم بزرگداشت و یادواره این شهید والا مقام که در بهار سال آینده برگزار می شود پس از قرعه کشی به ۱۴ نفر سفر معنوی کربلای معلا  و ۴۰ نفر سفر مشهد مقدس اعطا شود.

معاون پرورشی آموزش و پرورش شهرستان رفسنجان در این رابطه گفت: آثار مکتوب و زندگی نامه از شهدا می تواند دانش آموزان را با شهدا آشنا سازد.

محمد شیخ زاده تصریح کرد: با توزیع کتاب پابرهنه در وادی مقدس در بین دانش آموزان نه تنها خود دانش آموز بلکه خانواده وی نیز این کتاب را مطالعه می کنند و این امر نشر فرهنگ شهدا را بیشتر می کند.

شهید سید حمید میرافضلی در بهمن سال ۱۳۳۵ در یکی از روزهای سرد زمستان در رفسنجان دیده به جهان گشود و در سال ۵۹ مدرک کاردانی خود را اخذ کرد و در همان سال عازم جبهه شد و در ۲۲ اسفند سال ۱۳۶۲ به همراه شهید همت در راه رفتن به منطقه سردشت مورد اصابت گلوله دشمن قرار می گیرند و شهد شهادت را می نوشند یاد و خاطر این شهید و دیگر شهیدان سرافراز کشورمان گرامی باد.

برچسب ها:
نیازمندی رفسنجان
تلگرام
دیدگاه‌ها
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

 • علی

  راهشان پررهرو باد

  ت

  اطلاع رسانی سایت در مورد ازمون خیییییلی ضعیف بود

  دانش آموز

  خدمت آقای شیخ زاده آیا کتاب ها رایگان بود؟
اخبار ویژه
اخبار رفسنجان