در یک روز مانده به پایان مهلت ثبت نام

رئیس سابق ارشاد رفسنجان وارد گود انتخابات مجلس شورای اسلامی شد

 • شناسه خبر: 83853
رئیس سابق ارشاد رفسنجان وارد گود انتخابات مجلس شورای اسلامی شد

حسین تقوی رشیدی زاده رئیس سابق اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی رفسنجان با حضور در فرمانداری برای شرکت در این دوره از انتخابات نام نویسی کرد.

خانه » آخرین اخبار » رئیس سابق ارشاد رفسنجان وارد گود انتخابات مجلس شورای اسلامی شد

به گزارش خبرنگار “خانه خشتی“، در یک روز مانده به پایان مهلت ثبت نام داوطلبین دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی حسین تقوی رشیدی زاده رئیس سابق اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی رفسنجان با حضور در فرمانداری برای شرکت در این دوره از انتخابات نام نویسی کرد.

 تقوی رشیدی زاده در مرحله پایان نامه دکترای جامعه شناسی توسعه قرار دارد و ۱۱ سال ریاست دانشگاه غیرانتفاعی کار واحد رفسنجان را بر عهده داشته است.

ششمین روز ثبت نام داوطلبین مجلس در رفسنجان-خانهخشتی (۸)

وی عضویت هیئت رئیسه و مشاور ریاست دانشگاه کار دفتر مرکزی تهران به مدت ۱۱ سال، معاونت مالی، اداری دانشگاه آزاد رفسنجان، ریاست دانشگاه علمی- کاربردی رفسنجان، مدیریت هفته نامه مهرآور رفسنجان ( با گستره استانی)، عضویت در شورای اجتماعی شهرستان را در کارنامه مدیریتی خود دارد.

تقوی دارای شش ماه سابقه ی حضور در جبهه های حق علیه باطل و عضویت بسیج از سال ۶۳ و حدود دو سال فرمانده پایگاه مقاومت بسیج شهدای کمال آباد رفسنجان می باشد.

وی همچنین عضو موسس موسسه آموزش عالی مفاخر رفسنجان، عضو انجمن جامعه شناسی کشور و مدیر مسئول مرکز مشاوره رفسنجان به مدت ۸ سال است.

حسین تقوی رسیدی زاده مسئول حزب اعتدال و توسعه شهرستان رفسنجان است.

ششمین روز ثبت نام داوطلبین مجلس در رفسنجان-خانهخشتی (۱۰)

وی تدریس در دانشگاههای شهید باهنر کرمان، ولیعصر(عج) رفسنجان، پیام نور، موسسه های آموزش عالی کار و مفاخر رفسنجان، تدریس در دوره های ضمن خدمت فرهنگیان نیز بر عهده داشتند.

تقوی دارای ده ها تقدیر نامه از مسولان شهرستانی و استانی در زمینه های مختلف، گواهی شرکت در همایش های کشوری در زمینه های استعدادیابی، مدیریت استعدادها، مدیریت و فناوری های نوین و مولف کتاب های« گنجینه نگارش های علمی دانشجویی» و « مدیریت استعدادها » می باشد.

آینده رفسنجان و انار باید به دست جوانان این دو شهرستان رقم بخورد

حسین تقوی رشیدی زاده امروز طی سخنانی گفت: بیشترین پتانسیل در قشر جوانان شهرستان های انار و رفسنجان وجود دارد که نتوانسته ایم از این ظرفیت برای توسعه این دو شهرستان استفاده نماییم، از جمله پیشرفت های گوناگونی که این جوانان در عرصه های مختلف ورزشی، فرهنگی، علمی و … داشته اند.

وی تصریح کرد: قوه مقننه یکی از سه رکن اصلی نظام مقدس جمهوری اسلامی است و متأسفانه بیشترین مشکلات جامعه که با آن دست به گریبانگیر هستیم ناشی از داشتن قوانین ضعیف جاری در کشور است و بایستی مجلسی مقتدر و توانمند داشته باشیم تا در وهله اول قوانین را خوب وضع کند و همچنین بر اجرای این قوانین نظارت صحیح داشته باشد.

وی ادامه داد: در این صورت است که بساط سیاسی بازی، سیاسی کاری و منافع گروهی و حزبی از بین می رود و در این راستا مردم نیز باید به طور هوشمندانه انتخابی صحیح را داشته باشند نه اینکه توسط تریبون هایی که برخی افراد در اختیار دارند نمایندگانی انتخاب شود.

تقوی که فارغ التحصیل در رشته جامعه شناسی توسعه است، وضعیت رفسنجان را با توجه به شناختی که طی سی سال از عمر خود در عرصه های مختلف فعالیت داشته است چنین تشریح کرد: توسعه ابعاد مختلفی از جمله اقتصادی، سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و … دارد اما متأسفانه برخی مسئولان فقط توسعه را در بُعد اقتصادی مد نظر دارند که در این زمینه هم موفق نبوده اند، رفسنجان در زمینه توسعه به شدت عقب مانده است و با توجه به اینکه معادن عظیم مس را در اختیار دارد ولی برای توسعه شهرستان از این ظرفیت هیچ استفاده ای نشده است و فقط آلایندگی آن سلامتی مردم را به خطر انداخته است.

وی گفت: به گونه ای که در رفسنجان شیوع سرطان در حال افزایش است و این ناشی از دود و آلایندگی این کارخانجات مس و نیز وجود آرسنیک آب آن است که متأسفانه هیچ اندیشه ای برای آن کاربردی نشده است، در سال ۸۶ که مسئولان وقت دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان گفتند بر آلایندگی مس سرچشمه تحقیقاتی را در دست داریم اما چه شد این تحقیقات،؟ به کجا رسید؟ این نمی شود که مسئولان حرف بزنند و عمل نکنند چه بسا سالها بگذرد و تنها جان مردم از دست برود و هیچ دستاوردی نداشته باشیم.

وی اظهار کرد: هر چند پرداخت هایی توسط شرکت مس انجام می شود اما بیشتر سلیقه ای و به بعضی ارگانها می باشد که تأثیری بر سلامت جامعه ندارد، مزایای این صنعت عظیم که در ۴۵ سال پیش در رفسنجان کشف شد و تا کنون مورد بهره برداری می رسد نفعی برای مردم منطقه نداشته است.

تقوی رشیدی زاده عنوان کرد:  بودجه عمرانی رفسنجان را کم می کنند چه کسی می تواند این بودجه کم شده که حق مردم رفسنجان است را برگرداند مسئولین فقط به اطلاع رسانی این مسأله بسنده می کنند و یا اگر پیگیر هم می شوند نتیجه ای در بر نداشته است که قطعا یک نماینده دلسوز می تواند آن را پیگیری کند.

وی بیان کرد: آرسنیک آب رفسنجان به حدی بالا است که هیچ گشایشی در آن انجام نشده و بعد از سالها ادعا می کنیم که در جاهای مختلف رفسنجان تصفیه خانه احداث می شود تا مردم آب سالم را از آنجا ها تهیه کنند آیا این در شأن مردم رفسنجان است که ظرف به دست به تصفیه خانه برای تهیه آب سالم بروند ؟

رئیس حزب توسعه و اعتدال شهرستان رفسنجان با اشاره به اینکه زیربنای توسعه در دنیا نظم و اعتماد است خاطرنشان کرد:  پسته که محصول استراتژیک و ارزآور این خطه است درآمد آن می تواند در توسعه شهرستان و رفع مشکلات مفید و کارساز باشد اما متأسفانه عمده مالکان این محصول، درآمد خود را در محل هایی غیر از شهرستان سرمایه گذاری می کنند، مردم با کدام اعتماد، سرمایه گذاری کنند این محصول برای شهرستان ارزشمند است اما از آنجایی که این محصول در مالکیت اشخاص خاصی قرار دارد تنها دودش یعنی مصرف کود و سم  در باغات و برداشت پر زحمت آن به چشم مردم رفسنجان می رود ولی نتوانسته ایم زمینه سرمایه گذاری درآمد  عظیم آن را در شهرستان فراهم کنیم.

وی از مشکلات رفسنجان به مسائل مختلف مربوط به منطقه نوق از جمله آب آشامیدنی اشاره کرد و افزود: این منطقه که سرزمین آیت ا… هاشمیان است همه فکر می کنند کوچه های آن، از طلا مفروش است و به این مثل می ماند که آواز دهل از دور خوش است و جای بسی تأسف است که هیچ عزمی برای رفع مشکلات مردم بزرگوار این منطقه را نظاره گر نمی باشیم و اگر اقداماتی هم صورت می گیرد مقطعی و کُند است.

تقوی همچنین حضور بیش از ۶۰ هزار تبعه افغانی مهمان ناخوانده در رفسنجان را از دیگر مشکلات این شهرستان برشمرد و گفت: این افراد صاحبخانه شده اند و هیچ عزمی برای ساماندهی یا طرد آنها به کار گرفته نمی شود و این معضل می تواند خطر جدی برای شهرستان محسوب شود در ایران ۴ – ۳ استان وجود دارد که مجازند تبعه بیگانه داشته باشند اما روزانه بیش از یکهزار و ۵۰۰ تبعه افغانی وارد استان کرمان می شود که این یک ضعف بزرگ است.

وی بیان کرد: توسعه در دنیا ملاک ها و معیارهای خاص خود را دارد به طور مثال یکی از آنها وضعیت آموزش عالی است و وجود ۲۶ هزار دانشجو در رفسنجان را در بوق کرنا می کنیم اما از آنها برای توسعه شهرستان استفاده ای نمی شود.

تقوی در بخش دیگری از سخنانش به حوزه انار اشاره داشت و تصریح کرد: باید برای توسعه شهرستان انار زیرساخت هایش فراهم باشد که متأسفانه این زیرساختها فراهم نشد و نمایندگان مجلسی که برای این حوزه انتخاب شدند، با سفر به این شهرستان،  تنها حرف های خوشمزه، قشنگ و پوپولیستی زدند و در عمل کاری برای این شهرستان انجام ندادند.

وی گفت: بیش از ۵۰ هزار شهروند گرامی در انار زندگی می کنند که مستحق امکانات و وضعیت موجود نیستند لذا باید به این شهرستان نگاه ویژه شود.

وی همچنین از اینکه کشکوئیه افراد نخبه، پژوهشگر و فعالی دارد اما در این منطقه فعالیت نمی کنند و در شهرهای دیگر مشغولند ابراز تأسف کرد که هرگز از این افراد نخواسته ایم که برای شهرستان محل تولد خود راهکاری برای توسعه ارائه دهند و این وظیفۀ مسئولین شهرستان می باشد که از این پتانسیل بزرگ نیروی انسانی برای رفع مشکلات منطقه و توسعه آن مدد بگیرند.

تقوی تأکید کرد: آیا از مسولان پرسیده ایم که چه کاری برای شهرستان تحت مدیریت خود انجام داده اند؟ مسئولان تنها به این عادت کرده اند که روز خود را به شب برسانند و خوشحالند که در حوزه مسئولیت خود مشکلی به وجود نیامده است حال آنکه باید روحیه مطالبه گری در بین مردم عزیز افزایش یابد و مسئولین نیز خود را ملزم به پاسخگویی بدانند البته پاسخ هایی صریح و شفاف، متأسفانه اگر در مواردی سوالاتی هم مطرح می شود بعضی مسئولین آنچنان استاد بازی با کلمات و پرسش را با پرسش پاسخ دادن می باشند که در نتیجه صورت مسئله را پاک کردن می شود.

او معتقد است : اگر کسی دلسوز و به فکر منافع ملی باشد نه شخصی، باید اعتدال گرا باشد .

وی امیدوار است: با رعایت اخلاق که از نظر پیامبر گرامی اسلام هم از اهمیت ویژه ای برخوردار است بتوانیم انتخاباتی سالم بر گزار کنیم و نماینده ای قوی که حق مردم شهرستان را اطاله کند به مجلس برود و مشکلات مناطق انار و رفسنجان را به حول و قوه الهی رفع نماید.

برچسب ها:
نیازمندی رفسنجان
تلگرام
دیدگاه‌ها
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

 • انصارا...

  سلام.جه خوبه عملکردایشان درزمان تصدی دراینمه پستهای سازمانی بررسی بشه تاهمه بدانندآیاوی چکارمفیدی انجام داده که فیلش یادبهرستان کرده(کارهر...نیست خرمن کوفتن .......میخواهد ومردعمل)

  احمد

  خانه خشتی کارت درسته ادامه بده چه مشکلی داره بعضی ها نمیخان پیشرفت ی رسانه محلی را ببینن ادامه بده خانه خشتی و مواظب باش

  م

  خسته نباشید /شما مثلا رسانه هستید و باید اطلاع رسانی صحیح و بی غرض داشته باشید/ همین شروع ثبت نام خط و جهت فکریتونو رمشخص و کار تبلیغاتی رو شروع کردین/ از همه نامزدها یه سوال پرسیده شده اما برا بعضیها فقط گفتید فلانی ثبت نام کرد و از بعضیها تومار نوشتین/ اما اینو بدونید شما از هرکه حمایت بکنید رای نمیاره مردم دیگه به این دوقطب سننتیب رای نخواهند داد/ زشته برا شما

  احمد

  جناب تقوی همان ارشاد میموندی بهتر نبود ؟؟؟!!!!! ولی اعتماد بنفست خوب ارزوی موفقیت دارم واست

  مردم رفسنجان

  جناب اقای احمد اقای تنقوی بسیار مرد شریف وکار بلدی هستند چرا ما مردم رفسنجان در انتخاب افراد اینقر بی تحقیق هستیم وهمینجوری رای میدهیم که حالا حال وروز شهرمون این باشه دکتر پور ابراهیمی رو ببین نماینده کرمان شده ولی یک رفسنجانیه چرا نباید نماینده شهر خودش بشه بخاطر افرادی مثل شما که کور کورانه رای میدید وفقط گول اسم وجناه بازی افراد رو میخورین

  محسن

  دکتر جون خوش امدی به عرصه انتخابات ارزوی پیروزی داریم واست

  لیلا

  سلام بر استاد گرانقدر جناب دکتر تقوی ان شالله موفق پیروز باشید

  میلاد

  دکتر جان تا اخر بمان ما هم هستیم

  سعید

  درود بر دکتر تقوی ایشان بسیار انشان شریف و متعادلی هستند

  محمدی

  زنده باد
اخبار ویژه
اخبار رفسنجان