امیرعبداللهیان: در اجلاس ژنو شرکت نمی کنیم/ سوریه نسخه نظامی – امنیتی ندارد

  • شناسه خبر: 8376
امیرعبداللهیان: در اجلاس ژنو شرکت نمی کنیم/ سوریه نسخه نظامی – امنیتی ندارد

خانه خشتی: معاون عربی و آفریقای وزارت خارجه ایران با تأیید عدم حضور کشورمان در اجلاس ژنو، تصریح کرد: نمی توان از بیرون برای مردم و کشور سوریه تصمیم گرفت و نسخه نظامی – امنیتی تجویز کرد. خانه خشتی به نقل از خبرگزاری فارس، حسین امیرعبداللهیان معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه با تایید […]

خانه » آخرین اخبار » امیرعبداللهیان: در اجلاس ژنو شرکت نمی کنیم/ سوریه نسخه نظامی – امنیتی ندارد

خانه خشتی: معاون عربی و آفریقای وزارت خارجه ایران با تأیید عدم حضور کشورمان در اجلاس ژنو، تصریح کرد: نمی توان از بیرون برای مردم و کشور سوریه تصمیم گرفت و نسخه نظامی – امنیتی تجویز کرد.

خانه خشتی به نقل از خبرگزاری فارس، حسین امیرعبداللهیان معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه با تایید عدم شرکت جمهوری اسلامی ایران در اجلاس ژنو (پیرامون سوریه)، موفقیت هرگونه نشست و اجلاس برای حل و فصل مسائل سوریه را حضور و مشارکت فعال دولت این کشور و همه طرف های تاثیرگذار دانست.

امیرعبداللهیان با تأکید بر ضرورت واقع نگری نسبت به وضعیت پیش آمده در سوریه اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران از مشارکت و حضور در هرگونه اجلاس و نشستی با اهداف و نتایج هدفمند و متضمن دستاوردهای سازنده برای حل مسئله سوریه و در راستای کمک به مردم این کشور در چارچوب طرح کوفی عنان استقبال می کند.

وی با تأکید بر اینکه نمی توان از بیرون برای مردم و کشور سوریه تصمیم گرفت و نسخه نظامی – امنیتی تجویز کرد، گفت: برخی اقدامات و مذاکرات مقدماتی اجلاس ژنو حاکی از اهداف خاصی برای به شکست کشاندن طرح عنان است.

امیرعبداللهیان با انتقاد از عملکرد برخی طرف های خارجی، تداوم مداخلات خارجی و تشویق و حمایت از اقدامات تروریستی، تصریح کرد: ما مواضع صریح خود در حمایت از مردم سوریه، طرح اصلاحات آقای بشار اسد، تلاش های سیاسی آقای کوفی عنان، ضرورت توقف ارسال سلاح و عدم حمایت از اقدامات تروریستی به سوریه را به بانیان اجلاس ابلاغ کرده ایم.

وی در پایان یادآور شد: جمهوری اسلامی ایران همچنان از محور مقاومت در مقابل رژیم صهیونیستی حمایت می کند.

برچسب ها:
نیازمندی رفسنجان
تلگرام
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

اخبار ویژه
اخبار رفسنجان