یادداشت/

کشتار مظلومانه شیعیان نیجریه و پیام تسلیتی که صادر نشد

  • شناسه خبر: 83308
کشتار مظلومانه شیعیان نیجریه و پیام تسلیتی که صادر نشد

بیش از ۴۸ ساعت از این واقعه ی هولناک میگذرد و رئیس جمهور کشوری که دفاع از مظلومین و اتحاد با مسلمانان و مستضعفان جهان از آرمان های بلند آن محسوب میشود، در سکوت به سر میبرد!

خانه » آخرین اخبار » کشتار مظلومانه شیعیان نیجریه و پیام تسلیتی که صادر نشد

به گزارش “خانه خشتی“، این روزها در میان تیتر روزنامه های کشور خبر دستگیری “شیخ ابراهیم زکزاکی” رهبر شیعیان نیجریه در منزل خود توسط نیروهای ارتش نیجریه به چشم میخورد.

شنیده شده است چندین نفر از نزدیکان شیخ زکزاکی و چندین عضو ارشد این جنبش از جمله شیخ محمدمحمود توری، دکتر مصطفی سعید، ابراهیم عثمان و جمی گلیما و همچنین «زینت ابراهیم» همسر شیخ زکزاکی و سید علی پسر وی در این حمله به شهادت رسیدند.منابع خبری از کشته شدن ۵۰۰ نفر در درگیری‌های نیجریه خبر می‌دهند.

بیش از ۴۸ ساعت از این واقعه ی هولناک میگذرد و رئیس جمهور کشوری که دفاع از مظلومین و اتحاد با مسلمانان و مستضعفان جهان از آرمان های بلند آن محسوب میشود، در سکوت به سر میبرد!

این سکوت در حالیست که وی تنها دو ساعت پس از حملات تروریستی در پاریس اقدام به ارسال پیام تسلیت نموده و انفجارات فرانسه را محکوم کرد و سپس زیر فشار رسانه ها چهار ساعت پس از محکومیت فرانسه، در حالی که دوروز از نابسامانی های لبنان میگذشت، پیام تسلیت خود را به مردم لبنان فرستاد.

این قبیل مواجهات که از سوی دولت روحانی در برخورد با حوادث جهان رقم میخورد، به نوعی فاصله گرفتن از اهداف جمهوری اسلامی و امام راحل است که همواره دفاع از مستضعفین برای ایشان از اهمیت ویژه ای برخوردار بود و میفرمودند” تمام ادیان آسمانی از بین توده‏ها برخاسته است و با کمک مستضعفین، بر مستکبرین حمله برده است. مستضعفین، در همۀ طول تاریخ، به کمک انبیا برخاسته‏اند و مستکبرین را به جای خود نشانده‏اند. در اسلام پیغمبر اکرم از بین مستضعفین برخاست و با کمک مستضعفین، مستکبرین زمان خودش را آگاه کرد یا شکست داد. مستضعفین بر تمام ادیان حق دارند. مستضعفین به اسلام حق دارند، زیرا در طول تاریخ ۱۴۰۰ ساله، این جمعیت بودند که کمک کردند دین اسلام را؛ ترویج کردند از دین اسلامْ رژیمهای شاهنشاهی و مستکبرین وابسته به آن رژیم، همیشه راه آنها غیر راه اسلام بوده است و با مبارزۀ با اسلام، زندگی منحوس خود را ادامه می‏دادند. مستضعفین بودند که دنبال انبیا بودند، دنبال علما بودند، دنبال اولیا بودند. نهضت ما هم با مستضعفین پیش رفت.”

همچنین این موضع گیری ها میتواند پیام‌های تلخی را به متحدان اصلی جمهوری اسلامی در منطقه و انقلابیون دنیا برساند و باعث ناامیدی مستضعفان دنیا از جمهوری اسلامی ایران گردد.

آیا مردم فرانسه برتری خاصی نسبت به برادران شیعه ی ما در “نیجریه” و متحدان ما در” لبنان” دارند؟

مگر نه اینکه طبق دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران که بر اساس فرامین خداوند متعال در قرآن کریم پایه گزاری شده است،”تقوا” ملاک سنجش برتری افراد است و نه غربی بودن و سابقه ی استعمارگری و تحریم های ناعادلانه و… “

مگر نه اینکه خداوند در آیه ی ۱۳ سوره ی حجرات می فرماید : إِنَّ أَکْرَمَکُمْ عِنْدَ اللَّهِ أَتْقاکُمْ ؟

مگر نه اینکه در اندیشه ی اسلامی دغدغه داشتن برای برادران دینی از اهم واجبات است؟

مگرنه اینکه حضرت رسول فرموده اند “مَنْ أَصْبَحَ لَا یَهْتَمُّ بِأُمُورِ الْمُسْلِمِینَ فَلَیْسَ بِمُسْلِمٍ؛ کسى که [ شب را] صبح کند و نسبت به سرنوشت مسلمانان [ بى تفاوت بوده و] اهتمام به خرج ندهد، مسلمان نیست”؟

مارا چه شده است که رئیس جمهور کشورمان اینچنین نسبت به برخی از آرمان های انقلاب بی توجه شده است؟

پی نوشت:

زکزاکی که بود؟

ابراهیم یعقوب زکزاکی ،رهبر جنبش اسلامی نیجریه است که بسیاری او را “امام خمینی ِ نیجریه” مینامند،.وی پس از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران، شیفتۀ امام خمینی(ره) شد و سال‌ها بعد به ایران آمد و وقتی با لباس روحانیت به نیجریه بازگشت، در منطقه‌ زاریا و کانو به تبلیغ تشیّع پرداخت.

سه پسر وی در راهپیمایی روز قدس ۲۰۱۴ در شهر زاریا به دست پلیس نیجریه کشته شدند. فعالیت‌های وی، منجر به گرویدن شماری از بومیان نیجریه به مذهب اهل بیت شده است.

برچسب ها:
اخبار رفسنجان اخباررفسنجان خانه خشتی رفسنجان کشتار مظلومانه شیعیان نیجریه و پیام تسلیتی که صادر نشد
تلگرام
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

  • موج

    هرکاری از این دولت بر میاد...
اخبار ویژه
اخبار رفسنجان