به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی؛

جشنواره فرهنگی هنری مهاجر در رفسنجان برگزار می شود

 • شناسه خبر: 80698
جشنواره فرهنگی هنری مهاجر در رفسنجان برگزار می شود

اولین جلسه تشکیل ستاد برگزاری جشنواره فرهنگی و هنری مهاجر با حضور اعضای پیشنهادی در دفتر فرماندار برگزار شد.

خانه » آخرین اخبار » جشنواره فرهنگی هنری مهاجر در رفسنجان برگزار می شود

به گزارش “خانه خشتی“، به نقل از روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی رفسنجان، در این جلسه ملانوری فرماندار رفسنجان ضمن تقدیر از ارائه این پیشنهاد از طرف اداره فرهنگ وارشاد اسلامی، گفت: به دلیل مهاجر پذیر بودن رفسنجان و میزبانی سی ساله از مهاجرین مختلف از کشورهای دیگر بخصوص از کشور افغانستان و همچنین تحصیل تعداد زیادی از این مهاجرین در مراکز آموزش عالی کشور و دانشگاه های رفسنجان و قرابت زبانی و دینی و آداب ورسوم برگزاری چنین جشنواره ای بسیار قابل تقدیر و ضروری است.

محمد آبادی رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی رفسنجان نیز در ادامه به دلایل ارائه این پیشنهاد و همچنین برنامه های پیشنهادی برای این جشنواره اشاره کرد و مساعدت حاضران برای برگزاری مناسب آن را خواستارشد.

وی با اشاره به برگزاری هفته های فرهنگی و هنری مشترک، جشنواره را آغازی برای برگزاری هفته های فرهنگی و هنری مشترک ذکر کرد.

در ادامه تعدادی از اعضای ستاد برگزاری جشنواره به بیان نقطه نظرات خود پرداختند و در نهایت تصمیم گیری برای برگزاری این جشنواره به جلسات بعد و با حضور اعضای جدید برای ستاد مذکور موکول گردید.

برچسب ها:
جشنواره مهاجر خانه خشتی رفسنجان
نیازمندی رفسنجان
تلگرام
دیدگاه‌ها
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

 • فاطمه

  خیلی خوشحالم که رفسنجان میزبان چنین همایشی شده است

  ایمان

  باسلام با تشکر از مسوولان برگذاری چنین جشنواره ای که اقدام شایسته در جهت ترویج فرهنگ افاغنه و تغییر دیدگاه ما نسبت به این مهاجران می باشد

  نیلوفر

  هر چند از لحاظ بین المللی حرکتی فرهنگی است ولی عملا باعث رغبت به به ماندگاری بیشتر افاغنه می شود.کم از امکانات شهری بدون پرداخت مالیات استفاده کردند که حالا براشون فرش قرمز پهن کنند و جشنواره مشترک بگیرن .!!!!!

  علی

  وی با بیان اینکه می توانیم از حضور افاغنه در شهرستان رفسنجان به یک فرصت تبدیل کنیم پیشنهاد کرد: اگر بتوانیم از هر افغانی مبلغ یک میلیون تومان مالیات در سال اخذ کنیم در آمدی ۶۰ میلیارد تومان برای شهرستان خواهیم داشت در حالی که بودجه کل شهرستان رفسنجان در سال جاری ۱۹ میلیارد تومان است.
اخبار ویژه
اخبار رفسنجان