سرلشکر جعفری در همایش استکبارستیزی:

فتنه۸۸ به مراتب خطرناکتر از جنگ تحمیلی بود/در هر دهه انقلاب یک فتنه بزرگ داشتیم/الان نیز در فتنه چهارم هستیم

  • شناسه خبر: 79841
فتنه۸۸ به مراتب خطرناکتر از جنگ تحمیلی بود/در هر دهه انقلاب یک فتنه بزرگ داشتیم/الان نیز در فتنه چهارم هستیم

فرمانده کل سپاه گفت: مردم در انقلاب اسلامی، به رهبری ولایت فقیه و به پشتیبانی از ایشان ایستاده اند و این از اصول انقلاب اسلامی است که خداوند هم وعده پیروزی داده است.

خانه » آخرین اخبار » فتنه۸۸ به مراتب خطرناکتر از جنگ تحمیلی بود/در هر دهه انقلاب یک فتنه بزرگ داشتیم/الان نیز در فتنه چهارم هستیم

به گزارش “خانه خشتی” به نقل از راه دانا؛ سردار سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، طی سخنانی در نخستین گردهمایی ضد امریکایی پس از توافق با عنوان «دوران بزن و دررو تمام شده است» در دانشگاه تهران گفت: مردم در انقلاب اسلامی، به رهبری ولایت فقیه و به پشتیبانی از ایشان ایستاده اند و این از اصول انقلاب اسلامی است که خداوند هم وعده پیروزی داده است.

جعفری افزود: طبق فرمایش خداوند در قرآن کریم، چنین ملتی بر کافران پیروز می‌شود و پاداش و نتیجه کارشان را در همین دنیا می‌بینند.

وی ادامه داد: خدای متعال در قرآن هشدار می دهد که اگر از کفار اطاعت کنید -که اینجا منظور امریکا و دشمنان انقلاب است- آنها می‌خواهند ما را به گذشته برگردانند که در این صورت زیان خواهیم دید.

فرمانده کل سپاه بزرگترین دستاورد انقلاب اسلامی را امنیت پایدار در نظام دانست و افزود: امروز دشمنان هم به این مسئله اقرار دارند و وزیر خارجه آمریکا نیز آن را به زبان آورد.

* عده ای هستند که مسیر انقلاب و مقاومت و ایستادگی را قبول ندارند

جعفری گفت: اقتدار ملی و عزت اسلامی و نفوذ معنوی در منطقه و جهان از دیگر دستاوردهای انقلاب اسلامی بوده و هدف دشمن گرفتم این دستاوردها از ماست.

وی تصریح کرد: عملکرد همه ما انقلابی نیست اما مجموع همه حرکتها بخصوص در سیاست خارجی، انقلابی است و طبق فرمایش حضرت آقا اگر اینگونه نبود، نفوذی وجود نداشت.

فرمانده کل سپاه اظهار داشت: آنچه که دشمنان از ابتدای انقلاب تا الان دنبال آن بودند این است که ما دست از انقلاب برداریم. ما از دشمن انتظار داریم ولی از آنها که ادعای خودی و راه امامی می‌کنند نه.

جعفری افزود: عده ای هستند که این مسیر انقلاب و مقاومت و ایستادگی را قبول ندارند.

وی با بیان اینکه در هر دهه انقلاب یک فتنه بزرگ داشتیم که هدف آنها تمام شدن انقلاب بود، اظهار داشت: ملت ایران از همه این فتنه ها ملت سربلند بیرون آمده است و الان نیز در فتنه چهارم هستیم.

فرمانده کل سپاه ادامه داد: اولین فتنه بزرگ، جنگ تحمیلی ۸ ساله بود که دشمنان می‌خواستند انقلاب اسلامی را منحرف یا مشکل اساسی برای آن ایجاد کنند اما ایستادگی مردم نتیجه را برعکس کرد و بجای انحراف از انقلاب، شاهد صدور انقلاب بودیم و مقاومت های لبنان و غزه و جاهای دیگر نتیجه همین صدور انقلاب است.

جعفری، فتنه دوم را فتنه فرهنگی یا سیاسی امنیتی عنوان کرد و افزود: در فتنه اول، عوامل داخلی خیلی به دشمن کمک نمی‌کرد و ستون پنجم کم بود ولی فتنه های بعدی پیچیده تر شد.

وی خاطرنشان کرد: در دهه دوم انقلاب، با تفکری که بعضا در حاکمیت هم نفوذ داشت مواجه شدیم که می‌گفت «انقلاب اسلامی تا کی؟» و یا اینکه معتقد بود دیگر نیازی به ادامه انقلاب نیست.

فرمانده کل سپاه تصریح کرد: یکی از مشکلات اصلی ما این است که برخی می‌گویند «چرا انقلاب باید ادامه داشته باشد» در حالی که ما از انقلاب اسلامی به دنبال حیات طیبه و  نفی طاغوتها و پرستش خدای متعال به تنهایی هستیم.

جعفری افزود: ما هرکاری در انقلاب می‌کنیم باید متکی به ایدیولوژی اسلام ناب باشد چراکه دشمنان می‌خواهند ایدیولوژی زدایی کنند و رهبر انقلاب نیز به این موضوع اشاره فرمودند.

* فتنه ۸۸ از جنگ تحمیلی هم خطرناک تر بود

وی به سال ۷۸ و فتنه آن مقطع در دانشگاه اشاره کرد و اظهار داشت: امریکایی ها پشت این فتنه بودند اما ملت ایران از آن نیز عبور کرد.

فرمانده کل سپاه فتنه ۸۸ را دنباله فتنه سال ۷۸ اما در شکلی دیگر دانست و گفت: این فتنه به مراتب حتی خطرناکتر از جنگ تحمیلی بود.

جعفری تصریح کرد: به عنوان یک کارشناس مسایل امنیتی و نظامی میگویم که مردم با بصیرت و ایمان توانستند از این فتنه هم عبور کنند.

وی گفت: در تهدیدهای قبلی تهدید نظامی امنیتی فرهنگی و سیاسی در سه فتنه اول وجود داشت اما در فتنه چهارم که به بهانه هسته ای شروع شد، فشار اقتصادی و تحریم روی مردم صورت گرفت.

* هدف دشمن کشاندن ایران پای میز مذاکرات بود

فرمانده کل سپاه افزود: موضوع هسته ای تنها یک بهانه است و هدف دشمن نیست و مهم برای آنها این بود که ایران را پای میز مذاکره بکشانند.

جعفری ادامه داد: طبق فرمایش رهبری، مذاکره با امریکا همه اش برای ما ضرر است و آنها با مذاکره بدنبال نفوذ هستند.

وی افزود: بحث هسته ای و سخت برجام در این ۲ سال تمام شد و بالاخره با همه اشکالاتی که داشت، به یک جمع بندی رسیدند و رهبری هم با تاکیدات خودشان آن را تایید کردند.

* فتنه چهارم، فتنه نفوذ است

فرمانده کل سپاه، فتنه چهارم را فتنه نفوذ دانست و اظهار داشت: امریکایی ها بیشتر از ما خواهان اجرای برجام‌اند چون بدنبال پس از برجام هستند.

جعفری افزود: اگر این باور در فکر مردم ایجاد شود که در مساله هسته ای توافق شد پس در مسایل دیگر هم می‌شود توافق کرد، این یک خطر و فتنه است.

وی ادامه داد: در فضای جدید،نگاه و گرایش برخی مسولین، به سمت اطمینان به غرب و لیبرالیسم است. این نگاه از اول انقلاب نیز وجود داشته که معتقد است در موضوعات دیگر هم باید با امریکایی ها مذاکره کنیم و حضرت آقا این موضوع را بزرگترین تهدید می‌دانند.

* فتنه پس از برجام طولانی خواهد بود

فرمانده کل سپاه گفت: برخی نه تنها نسبت به حرفها و موضع گیری هایشان نسبت به نفوذ امریکا توجه نمی‌کنند بلکه بعضا همراهی‌هایی هم دارند در حالیکه رهبر معظم انقلاب، مذاکره با امریکا را معادل نفوذ می‌دانند.

جعفری با بیان اینکه عمق این خطر متاسفانه هنوز درک نشد، دشمن کار خود را شروع کرده اما اگر خطر نفوذ را درک کردیم، باید الان جلوی برخی از کارهایی که انجام می‌شود را بگیریم.

وی ادامه داد: در این شرایط، انتظار خاصی از قشر دانشجو برای دقت روی موارد نفوذ و دنبال کردن تاکیدات رهبری و احصاء مصادیق نفوذ و افشاگری یا هر اقدام دیگری که باید از ان جلوگیری شود، می‌رود که باید از طریق تبیین و آگاه سازی و روشنگری صورت بگیرد.

فرمانده کل سپاه تاکید کرد: باید مراقبت جدی داشت که روشهای جدی در جنگ نرم با دشمنان خارجی و مخالفین داخلی بخوبی صورت گیرد و ممکن است اقدام فیزیکی نتیجه عکس دهد.

وی گفت: بنظر می‌رسد فتنه‌ای که از پس از برجام شروع خواهد شد، طولانی باشد و ممکن است چند سال طول بکشد.

* کسی را جایگزین اسد نمی دانیم

فرمانده کل سپاه در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع حوادث منطقه پرداخت و گفت: جمهوری اسلامی با دخالت بیگانگان در امور داخلی کشورهای دیگر مثل سوریه مخالف است.

جعفری این موضع را موضع رهبری انقلاب و سپاه پاسداران عنوان کرد.

وی افزود: برخی متوجه نیستند و می‌گویند حالا بشار نباشد یک نفر دیگر.

فرمانده کل سپاه ادامه داد: بشار اسد با تمام وجود معتقد به جبهه مقاومت و ایستادگی در برابر استکبار و غرب است و  و بعد از او کسی را در آنجا سراغ نداریم.

وی با بیان اینکه مقاومت سوریه وابسته به بشار اسد است، گفت: برای همین است که دشمن می‌گویند شما با رفتن اسد موافقت کنید تا در ازای آن هرچه بخواهید بدهیم و هر کس دیگری که می‌خواهید باشد.

فرمانده کل سپاه با تاکید بر اینکه اکثریت مردم سوریه طرفدار اسد هستند، گفت: رفیق شمالی مان که الان به سوریه آمده و کمک نظامی می‌کند، بدنبال منافع خودش است و ممکن است مثل ما دنبال ماندن اسد نباشد ولی به هرحال الان آمده و یا بخاطر رودربایستی یا هرچیز دیگر به مقاومت کمک می‌کند.

* هرکاری بتوانیم برای یمن می کنیم

جعفری با اشاره به مسایل یمن نیز گفت: ما هرکاری که از دستمان بر بیاید در رابطه با یمن انجام میدهیم.

وی افزود: جای یک کشور بعنوان عقبه در کنار یمن خالی است تا بخوبی کمک شود ولی به هرحال با سختی، کارهایی انجام می‌شود که البته کم است.

فرمانده کل سپاه خاطرنشان کرد: رفتن و برگشت انصارالله به جنوب یک امتیازی بود که دشمنان فکر می‌کنند پیروز شدند درحالیکه این یک استراتژی بود مثل غنی سازی ۲۰ درصد و مذاکرات ما.

* آمریکا می داند دوران بزن دررو تمام شده است

جعفری ادامه داد: ایران کشوری نیست که بشود به آن تجاوز کرد و بعد کنار رفت و اعلام آتش بس کرد. امریکایی ها به خوبی می‌دانند که دوران بزن دررو در مقابل ایران تمام شده است.

وی افزود: آنها می‌دانند اگر حمله محدودی به مراکز هسته ای ما کنند، اینقدر امکان پاسخگویی برای ما در خلیج فارس و منطقه وجود دارد که دست به این کار نمی‌زنند لذا به همین دلیل جنگ نیابتی را در ۱۰ سال اخیر آغاز و و برای مقابله با انقلاب اسلامی، جنگ عقیدتی را دنبال کردند.

فرمانده کل سپاه گفت: درست است که داعش به عراق و سوریه حمله کرد اما اگر داعش نبود، مردم منطقه، امت واحده اسلامی و مقاومت مردمی را فرا نمی‌گرفتند و وقتی دیدند فقط ایران به آنها کمک می‌کند، دلشان با مردم ایران یکی شد.

* هیچ محدودیتی در توسعه توان دفاعی نداریم

جعفری در پاسخ به سوالی درخصوص قطعنامه ۲۲۳۱ گفت: یکی از نکات مطرح در قعطنامه، محدویت‌ها بود که نظامی ها را نگران کرد. لذا ما هم در شورای امنیت جلسه گذاشتیم و هم خدمت رهبری رفتیم.

وی ادامه داد: مذاکره کنندگان هم به غربی ها گفتند که ما این محدودیت ها را نمی‌پذیریم اما آنها اعلام کرده بودند که ما مجبوریم این موارد را در قطعنامه بیاوریم.

فرمانده کل سپاه افزود: رهبری معظم انقلاب نیز در دیداری که با ایشان داشتیم فرمودند هیچ محدودیتی در توسعه توان دفاعی وجود ندارد.

جعفری گفت: تنها محدودیت، در حوزه موشک‌های هسته‌ای است که البته ما هیچگاه دنبال آن نبوده ایم.

انتهای پیام/

برچسب ها:
تلگرام
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

  • اصفهان شرق

    سلام بر خانه خشتی های فعال امیدوارم بیش از پیش موفق و سربلند باشید قالب بسیار خوبی دارید و این یکیاز نکات مثبت برای شماست اخبار به صورت به موقع از جمله اخبار نقلی در سایت شما کار میشود درود و صد درود بر اقای بادپرور و همچنین خبرنگاران فعالی چون خانم شریفی برای ما دعا کنید جاویدان باشید موید در زیر سایه قران از برکات معنوی ان برخوردار شوید شجاعی از اصفهان شرق
اخبار ویژه
اخبار رفسنجان