خبر های تکمیلی در باره زلزله راور کرمان

  • شناسه خبر: 776
خبر های تکمیلی در باره زلزله راور کرمان

۱۳ پس لرزه در راور. شب زنده داری مردم در هوای سرد زمستان.پس از وقوع زمین لرزه ۵.۴ ریشتری در راور مردم مناطق زلزله زده از هراس وقوع زمین لرزه شدید شب سرد زمستانی را در معابر عمومی، خودروها و پارکها سپری کردند. پس از وقوع زمین لرزه شدید در راور نیروهای امدادی و اکیپهای […]

خانه » اجتماعی » خبر های تکمیلی در باره زلزله راور کرمان

۱۳ پس لرزه در راور. شب زنده داری مردم در هوای سرد زمستان.پس از وقوع زمین لرزه ۵.۴ ریشتری در راور مردم مناطق زلزله زده از هراس وقوع زمین لرزه شدید شب سرد زمستانی را در معابر عمومی، خودروها و پارکها سپری کردند.
پس از وقوع زمین لرزه شدید در راور نیروهای امدادی و اکیپهای بررسی خسارات در منطقه حضور یافتند و بنا به گزارش این افراد و همچنین مسئولان محلی شهرستانهای راور و کوهبنان زمین لرزه ۵.۴ ریشتری شب گذشته که در روستای اسماعیل آباد و برخی مناطق مرزی کوهبنان با شهرستان راور روی داد هیچ مورد خسارات فوتی و جرحی نداشته است. اما بنا به اعلام مسئولان محلی زمین لرزه موجب بروز خساراتی به برخی منازل مسکونی در قالب ترک خوردگی شده و در شهرستان راور نیز بخشی از یک منزل مسکونی فرو ریخته است.
مسئولان برآورد دقیق خسارات را به بررسیهای امروز موکول کرده اند و باید به این نکته نیز توجه داشت که زمین لرزه در مناطق معدن خیز کوهبنان نیز مرکزیت داشته است. همچنین از زمان بروز زمین لرزه ستاد حوادث در راور و کوهبنان تشکیل شده است و نیروهای امدادی برای کمکرسانی به مردم در آماده باش قرار گرفته اند.
تاکنون بر اساس اعلام موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران ۱۳ زمین لرزه از زمان بروز زمین لرزه اصلی که ساعت ۲۲ و ۱۸ دقیقه روی داد، ثبت شده که آخرین آنها ۲ و ۵۵ دقیقه بامداد امروز روی داده است. بزرگترین این زمین لرزه های بالای ۲.۵ ریشتر به بزرگی ۳.۶ ریشتر در ساعت یک دقیقه بامداد و همچنین ۳ ریشتر در ساعت ۱ و ۱۲ دقیقه و ۳.۳ ریشتر در ساعت ۲ و ۵۵ دقیقه روی داده است.
محسن صالحی، رئیس ستاد حوادث غیرمترقبه استان کرمان تاکید کرد: اوضاع در منطقه زلزله زده تحت کنترل است و هیچ گونه خسارت جانی گزارش نشده و بررسی های لازم در این خصوص تا این لحظه انجام شده است
ئیس ستاد حوادث غیر مترقبه کرمان با اشاره به زمین لرزه شدید راور گفت: این زمین لرزه موجب ترک خوردگی برخی منازل مسکونی و قطعی برق شده است اما تاکنون گزارشی مبنی بر خسارات جانی دریافت نکرده ایم.
لرزه ۵.۴ ریشتری راور موجب ترک خوردگی منازل مسکونی به خصوص در مرکز زمین لرزه روستای “اسماعیل آباد” شده است..
زلزله ۵.۴ ریشتری دیشب راور خسارت جانی نداشت
محمدرضا شریفی با اشاره به زلزله دوشنبه‌ شب در این شهرستان اظهار داشت: زلزله ۵.۴ ریشتری در سطح شهرستان راور احساس شد.
وی خاطرنشان کرد: پس از وقوع زلزله با تماس‌هایی که با دهیاران و روستاییان کانون زلزله برقرار شد تا این لحظه خسارت‌هایی اعلام نشده است.
فرماندار کوهبنان نیزاظهار داشت: زمین‌لرزه ۵.۴ ریشتری خسارت‌هایی را به خانه‌ها در بافت قدیمی این شهرستان وارد کرده است.
منصور متقی افزود: این زمین‌لرزه خسارت جانی در کوهبنان نداشته است.

برچسب ها:
خبر های تکمیلی در باره زلزله راور کرمان
تلگرام
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

اخبار ویژه
اخبار رفسنجان