یادداشت/

دیپلماسی شکست خورده ی لبخند

 • شناسه خبر: 76253
دیپلماسی شکست خورده ی لبخند

این دیپلماسی شکست خورده است و آنقدر وضعیتش پیچیده شده است که باید جلو امیر کویت زانو بزنیم و همچنین سعودی ها برایمان خط و نشان بکشند و باز هم آقایان ترجیح میدهند در نیویورگ بمانند .

خانه » آخرین اخبار » دیپلماسی شکست خورده ی لبخند

به گزارش “خانه خشتی“، دچار سیاسست زدگی نیستیم که این مطالب رو مینویسیم از روی کنجکاوی زیاد است که آیا با دیپلماسی لبخند هنوز هم ادعای عزت و عزت مندی میکنیم؟!
دوسالی که گذشت دولت محترم تمام توان خود را صرف مذاکرات و ارتباط با جهان غرب کرد و از تحولات منطقه و رصد بیشتر آن جاماند به طوری که اگر توجه شود در این دوران تفکر ارتباط با غرب و آمریکا بر ابدایی ترین مسائل دیپلماتیک غلبه میکند.این دو سال شاهد آن بودیم که توجه به مسائلی از قبیل فلسطین ،اقتصاد ، فرهنگ و … روز به روز کمتر و کمتر شد.
روزانه شاهد هستیم که دولتمردان رفتاری مسامحه آمیز تردرقبال دشمنان انجام می دهند و آنها روز به روز گستاختر شده تا جایی که در حادثه منا شاهد آن بودیم که حتی اجازه ورود دیپلمات هایمان با واسطه،رابطه،ضابطه و … هم امکان پذیر نبود.

رهبرانقلاب:سربرآوردن ملت مستقلی که با زورگویان و وابستگان به آنها مخالف است،برای نظام سلطه قابل تحمل نیست ، تصور اینکه «اگر فلان حرف را نزنیم یا فلان کار را نکنیم و ملاحظه دشمن را بکنیم، دشمنیها کم میشود»، تصور نادرستی است.
پاسبورتی که قرار بود دولتی های عزتمندش کنند حتی به دولتی ها هم رحم نکرد.
البته این دیپلماسی شکست خورده هرچه بیشتر لبخند بزند مشکلات بیشتری را به وجود می آورد ،توطئه نفتی امریکا و عربستان ،توهین کشور کوچک جیبیوتی به ایران متمدن، اهانت به پیامبر ، تجاوز به دو نوجوان در فرودگاه جده و ….نمونه هایی از این گستاخی هاست.این روزها مشاهده میشود که بعضی ها به دنبال عادی سازی روابط با آمریکا که دشمنیشان با ایران آشکار است هستند.البته این تذکر راباید به این افراد بدهیم که شما نماینده مردم ایران هستید و باید تفکر و دیدگاه نظام که پشتیبان اصلیش مردم است را جلو ببرید ، نه جلو بردن فکر و افکار شخصی خود.
در مقوله سیاست نمیتوان گفت که این کار اتفاقی است به قول جانسون رئیس جمهور اسبق آمریکا《در سیاست هیچ امر اتفاقی وجود ندارد》
مگر میشود در سازمان ملل که همه چیز برنامه ریزی شده است کاری اتفاقی صورت بگیرد؟این طور حرکت ها نیاز به روشنگری دارد تا هدف ها مشخص شود.انتظار می رود مجلسی ها این رفتار ها را دیده و در قبال آن ها واکنش نشان دهند.
ما باید این را برای همیشه به یاد داشته باشیم که استکبار ستیزی در ایران برای همه زمان ها وجود دارد و پس از توافقات هم این وجود خواهد داشت.
البته این نوع رفتارها را مردم میبینند و با توجه به تجربه سی و چند ساله ای که از بعد از انقلاب به دست آوردند خودشان قضاوت میکنند.
وای بر ما که دست دادن و دیدار با غربی ها و آمریکا مهمتر از جان صدها هم وطن است .
این دیپلماسی شکست خورده است و آنقدر وضعیتش پیچیده شده است که باید جلو امیر کویت زانو بزنیم و همچنین سعودی ها برایمان خط و نشان بکشند و باز هم آقایان ترجیح میدهند در نیویورگ بمانند (۹۴/۷/۸).
دیگر امیدی به حل مشکلات با این دیپلماسی نیست و امیدواریم دیگر از اینی که هست بدتر نشود.

یادداشت از : علیرضا شاهسونی

برچسب ها:
نیازمندی رفسنجان
تلگرام
دیدگاه‌ها
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

 • محمد حسین

  مهم نحوه نگارش و امثالهم نیست مهم اینه که دو سال آینده رو خدا بخیر کنه.

  جواد

  متاسف برای دولتی ها و بخصوص آقای ظریف

  من

  کار از تاسف گذشته با این شاهکارهای! دولتمرد... تدبیر باید منتظر بلای اسمانی باشیم خدا عاقبتمان را ختم به خیر کند

  شهروند

  به نام خدا من اصلا با محتوی این مثلا یادداشت کاری ندارم که اصلا معلوم نیست بر چه مبنایی استوار است و چی میخواد بگه مشکل نوع نگارش و نحوه نوشتار این مطلبه که ادم و یاد انشاء های دوره دبستان می اندازه واقعا در خانه خشتی کسی نیست که این مطالب و حداقل یبار بخونه ؟ یا شاید هم ملاک خانه خشتی سطح نوشتار نیست و فقط کوبیدن دولت و از همه مهتر کوبیدن دکتر ظریف دارای اهمیته تازه این جدا از سطح نازل مطالب اریه شده و تحلیل به شدت آبکی است اصلا تحلیل این شکلی نیست

  ali

  متاسفم که اینقدر کوتاه بین هستیم. و نمیدانیم که سالانه ۱۸۰۰۰نفر کشته درجاده ها داریم که معادل۶۰فروند هواپیمای ۳۰۰نفری هست که سقوط میکنن و این بخاطر بی تدبیری مسولان ماشین سازی هست وکشور بخاطر اختلاسهایی که انجام شد در باتلاق گرفتاره و کجاهستن این مردمی که نظر میدن!!!.نمیدانیم که کشورما دنبال صلح و سازش با کشورهای دیگس تا آینده یی روشن در خاورمیانه و جهان داشته باشه و از این تاریکی که در منطقه ما حاکم شده بیرون بیاد و جهانی فکروکار کنه...و صبح نزذیک است/.

  عباس

  عربستان حالا از امریکا بدتر شده

  محمد

  احسنت .حرف دلمان رو شنیدیم...

  انصارا...

  سلام.یکم عقلاقی فکرکنیم

  سلمانی

  جان بوسیدن مادر چاوز خم شدنبرابر افریقاییه خجالت بکشید با این اظهار نظرها

  ؟

  مزخرف! چه ربطی داشت خودشیرینی اندازه ای داره کمش هم زیاده وای بر اینکه از حد خارج شود
اخبار ویژه
اخبار رفسنجان