ادامه واکنش ها به اظهارات توهین آمیز رئیس کمیته انتخابات اصلاح طلبان؛

رسیدن به کرسی های مجلس بهانه ای برای تخریب، توهین و گستاخی

  • شناسه خبر: 74043
رسیدن به کرسی های مجلس بهانه ای برای تخریب، توهین و گستاخی

بعد از آنکه نزدیک به یک ماه پیش محسن رهامی در جایگاه رئیس کمیته انتخابات اصلاح طلبان به دولت و رئیس جمهور توهین کرد این بار نیز به واسطه بی توجهی به اظهارات گستاخانه قبلی، مجلس و خانه ملت را هدف قرار داد و جملات تند و تی …

خانه » آخرین اخبار » رسیدن به کرسی های مجلس بهانه ای برای تخریب، توهین و گستاخی

به گزارش “خانه خشتی” به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ بعد از آنکه نزدیک به یک ماه پیش محسن رهامی در جایگاه رئیس کمیته انتخابات اصلاح طلبان به دولت و رئیس جمهور توهین کرد این بار نیز به واسطه بی توجهی به اظهارات گستاخانه قبلی، مجلس و خانه ملت را هدف قرار داد و جملات تند و تیزی خطاب به نمایندگان مطرح کرد. همین اظهارات نیز سبب شد تا واکنش های مختلفی نسبت به این اظهارات از سوی نمایندگان مجلس و سایر چهره های سیاسی مطرح شود.

جسارت رهامی به مجلس، توهین به شعور و انتخاب ملت است

محمدسعید انصاری نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی در واکنش به اظهارات اخیر رییس کمیته انتخابات اصلاح طلبان کشور اظهار داشت: من تعجب می کنم شخصی که مسایل اجتماعی را نمی داند و فاصله زیادی با مردم دارد چگونه به خود اجازه می دهد در خصوص منتخبان ملت اینگونه اظهار نظر کند.

وی افزود: ایشان حق ندارد به همه نمایندگان مجلس توهین کند.کسی نمی توان و نباید به ساحت شریف نمایندگان ملت جسارت کند زیرا اتهام زنی به مجلس ، اتهام به ملت و مردمی است که انتخاب کرده اند.

انصاری خاطر نشان کرد: مردم شعور دارند و افراد مورد نظر خود را انتخاب می کنند در حال که این اظهار نظر اینطور وانمود می کند که نمایندگان را افرادی خاص مانند رحیمی به مجلس فرستاده اند که توهین آشکار به نمایندگان شریف ملت تلقی می شود.

نماینده مردم آبادان تصریح کرد: ایشان در کمال اشتباه است او باید ابتدا خودش را اصلاح کند بعد بیاید و در مورد مجلس و مجلسیان اظهار نظر کند.

آقای رهامی!برای همین دزدخانه سرو دست میشکنی؟

منصورحقیقت پور عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفتگو با ثامن  در واکنش به اظهارات توهین آمیز رهامی فعال سیاسی اصلاح طلب به نمایندگان مجلس ،اظهار داشت: آقای رهامی شما باید از لباس رسول الله خجالت بکشید، اگر لباس روحانیت را از تن در آورید و چنین حرف هایی را زدید میگویم  اشکالی ندارد، اما در لباس رسول الله نباید به۲۹۰نماینده تهمت بزنند.
وی تاکید کرد: مگر همه هم لباس های آقای رهامی خوب هستند اگر همه هم لباس های آقای رهامی خوب بودند دادگاه ویژه روحانیت برایشان تشکیل نمی دادند! قبول چند نماینده بد عمل کردند نمی توان کار بد چند نماینده را به همه نسبت داد.
نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بیان داشت: به نظر اقای رهامی چنین کارهای بی ادبانه ای را انجام ندهد بهتر است تا ابروی لباس رسول گرامی اسلام را حفظ کند، این حرف آقای رهامی هم توهین به همه شخصیت ها و طیف های جامعه است و هم توهین به خودشان است زیرا خودشان را آماده می کنند و می خواهند روی این صندلی بنشینند، ایشان با این کار ها خود زنی می کند.
حقیقت پور تصریح کرد: این یک جنگ زرگری است که در آستانه انتخابات به راه انداخته اند برای کسب کرسی بیشتر برای همین دزدها! به قول آنها مجلس دزد خانه است و آنها برای نمایندگی همین دزدخانه سرو دست می شکنند.
حقیقت پورعضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی  گفت: به شخصه از شنیدن بی ادبی و دور از تربیت آقای رهامی آن هم در کسوت روحانیت بسیار خجالت کشیدم ، من نمی گویم همکارانم اشتباه ندارند آنها هم مانند همه اقشار جامعه اشتباه و خطا دارند ، اما این مسئله که اکثر نمایندگان منتخب مردم را  دزد حساب کنند با ادبیاتی که مقام معظم رهبری در خطاب قرار دادن نمایندگان مجلس استفاده می کنند بسیار متفاوت است اقای رهامی از همین ادبیات مقام معظم رهبری نسبت به نمایندگان مجلس استفاده کند،
حقیقت پور در پایان افزود: آقای رهامی چند کلاس اخلاق هم شرکت کنند ضرر نمی کنند، یکی از اشکالات برخی از این  آقایان این است که چهار تا کتاب خوانده اند اما چهارتا کلاس اخلاق نرفته اند.
ادبیات رهامی توهین به شعور مردمی است که نمایندگان را انتخاب کرده اند
عضو کمیسیون امنیت مجلس در گفتگو با  عصرهامون و در واکنش به اظهارات اخیر رهامی رئیس کمیته اصلاح طلبان کشور سخنان وی را مورد نکوهش قرار داد و اظهار داشت: وی در جایگاهی نیست که اینگونه سخنانی را بیان کند، نمایندگان منتخب مردم هستند و این اهانت به مردمی است که آنها را انتخاب کرده اند.
وی افزود: هر چند از این سخنان اشتباه و بی سند امثال آقای رهامی در ماه های اخیر بسیار شنیده ایم اما انتظار داریم دوستان اصلاح طلب سعه صدر بیشتری در این خصوص به خرج دهند.
نماینده مردم سیستان ادامه داد: نمایندگان مجلس با تایید شورای نگهبان و رای مردم قرار راهی بهارستان اینگونه اظهارات تنها باعث تنفر توده های مردمی می شود.
وی تأکید کرد: باید طبق منویات رهبر معظم انقلاب یک فضای همدلی و همزبانی در جامعه حاکم شود تا مقدمات پیشرفت سیاسی، اجتماعی،‌فرهنگی و اقتصادی در کشور فراهم باشد.
حسینی با بیان اینکه برخی گروه ها با هیایو و فرافکنی به دنبال دستیابی به صندلی های بیشتری از مجلس دهم هستند بیان داشت: این حرکت ها مسلما نتیجه ای معکوس خواهد داشت جریان اصلاحات بهتر است به دور از جنجال و مسوم سازی فضای انتخاباتی، منطقی کاندیدای مورد تایید خود را معرفی کنند.
گفتنی است چندی پیش محسن رهامی، در جمع مردم و برخی از اصلاح طلبان استان چهارمحال و بختیاری که در حسینیه اعظم شهرکرد حضور یافته و گفته بود، بعضی از این آقایان که در کرسی های مجلس نشستند لیاقت این ملت را ندارند. نماینده مجلسی که دزد است لیاقت مجلس را ندارد و نباید نماینده شود.
 اظهارات گستاخانه رهامی کمال کج سلیقگی و بی بصیرتی است
حسین نجابت نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در کقتگو با سایت قم فردا در  واکنش به صحبت های اخیر آقای رهامی رئیس کمیته انتخابات اصلاح طلبان مبنی بر دزد خواندن نمایندگان مجلس،گفت: این اظهارات گستاخانه کمال کج سلیقگی و بی بصیرتی را نشان می دهد مگر می شود ۲۹۰ نماینده که از شهرهای مختلف هستند دزد باشند برخی از این افراد جزء نخبگان و شخصیت های مهم نظام هستند و برخی دیگر نیز به عنوان وزیر و… در دولت های گذشته مشغول به کار بوده اند.
نجابت تاکید کرد:نمایندگان مجلس نمی توانند این صفتی که این آقا مطرح کرده است را داشته باشندممکن است که از بین ۲۹۰ نماینده یک نفر خلافی را انجام داده باشد اما اینکه همگان را با این لفظ خطاب کنند کمال بی انصافی و بی بصیرتی است.
وی خاطر نشان ساخت: اینگونه مسائل می تواند در همه قشری وجود داشته باشد،زمانی امام می فرمودند که وقتی یک روحانی دزدی انجام داد شما بگویید یک دزدی آمده روحانی شده است نگویید روحانیت دزدی کرده است.
سکوت تنها واکنش اصلاح طلبان به اظهارات رهامی
توهین آشکار یک ماه پیش رئیس کمیته اصلاح طلبان به روحانی بازتاب های زیادی را داشت؛ به طوری که عده ای از اصلاح طلبان معتقد هستند نباید شأن ریاست جمهوری توسط کسی شکسته شود و این اقدام رهامی قابل توجیه نیست.از طرف دیگر برخی دیگر از اصلاح طلبان کشور در حالی که خبرنگار دانا برای سوال از آنها بارها با این افراد تماس گرفت در نهایت واکنش های جالبی برای عدم پاسخگویی و حتی سکوت نشان دادند.برخی از این واکنش‌ها به سوال خبرنگار دانا مبنی بر اینکه نظر این افراد راجع به اظهارات رهامی در ایلام چیست، در زیر آمده است:

هادی خانیکی: الان صحبت نمی کنم و در مسیر رفتن به فرودگاه هستم؛ هرچند هنوز چیزی در این خصوص ندیده ام.

داریوش قنبری: ابتدا باید ببینم موضوع چه بوده، اکنون صحبتی ندارم.

اکبر اعلمی: در این مورد صحبت نمی کنم.

ابراهیم اصغر زاده: صحبتی با شما ندارم.

مصطفی کواکبیان: من هنوز چیزی نخوانده ام، اجازه بدهید متن را بخوانم بعدا شاید اظهار نظر کنم.

علی شکوری راد: من اظهار نظری ندارم؛ کسی یک حرفی زده است اما من لازم نمی دانم درباره آن اظهار نظر کنم.

جهانبخش خانجانی: الان مصاحبه نمی کنم؛ اصلا امروز من نمی توانم صحبت کنم.

غلامحسین کرباسچی: پس از سوال و جواب از خبرنگار و گرفتن آدرس دفتر شبکه خبر همچنین طرح سوال از وی، با گفتن کلمه «باشه» تلفن را قطع کرد.

محمد هاشمی: در حالی که سوال خبرنگار به انتها نرسیده بود تلفن را قطع کرد.

محمد رضا خباز: من چنین جمله‌ای را ندیدم؛ هرچند آقای رهامی آدم مؤدبی است و بعید می‌دانم چنین حرفی را زده باشد. من با وی آشنا هستم او بسیار متدین است.

انتهای پیام/

برچسب ها:
تلگرام
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

  • رفسنجانی

    از پیاده نظام فتنه انتظار ادب و اخلاق دارید؟! چه توقعاتی؟!!!
اخبار ویژه
اخبار رفسنجان