یادداشت/

خانه خشتی توقیف شد؟؟!!!

 • شناسه خبر: 73470
خانه خشتی توقیف شد؟؟!!!

سایت خانه خشتی دیروز برای مدت چند ساعت از دسترس خارج شد؛ از صبح تا حدود ظهر چند بار به منظور کسب اخبار شهرستان به خانه خشتی سر زدم اما سایت باز نمیشد.

خانه » آخرین اخبار » خانه خشتی توقیف شد؟؟!!!

به گزارش “خانه خشتی”، از طریق یکی از نرم افزارهای پیام رسان معلوم الحال به دوست صاحب خانه پیام دادم کجایی در دسترس نیستی؛ بعد از چند ساعت انتظار که البته مسبوقِ به سابقه هم هست جواب داد که جای نگرانی نیست داریم سرور را عوض میکنیم.
پرسیدم نگرانی!!!!!!!! دوباره چه آتیشی به پا کردی؟
پاسخ داد برای یکی از همین کمپین های کاملأ خودجوش مردمی!!!!! که هر از گاهی به راه میندازیم و از قضا این بار که کمپینمان پا تو کفش همشهری نامدارمان کرده شایعه کردنند که  سایت خانه خشتی توقیف شده است و از همین جا بود که جرقه این یادداشت در ذهنم زده شد.
به خاطر دارم اولین ارتباط من با خانه خشتی از یک خبر شروع شد؛ خبری که در آن شخصی را در صدر اخبار سایت دیدم که پس از سالها در هیبتی وارونه نسبت به گذشته اش در سمتی قرار گرفته بود که به هیچ وجه شایستگی آن را نداشت؛ بنابر این از طریق یک دوست مشترک به آقا روح الله ، صاحبِ خانهِ خشتی اعتراضم را منتقل کردم که مؤمن چرا از این آدم خبر میزنی؟!
صاحب خانه هم بجای حذف خبر ، بنده را دعوت به گفتگویی حضوری آنهم به صرف کیک و ساندیس کرد.
جالب آن بود زمانی که پا به خانه خشتی گذاشتم حتی فکر هم نمیکردم پس از نیم ساعت گفتگو بجای تقابل با هم به تعامل برسیم و نتیجه این ملاقات همراهی با دوستانی شود که با همه اختلاف در راهبرد ، تشابه در آرمان، داشتیم و همین هدف و آرمان مشترک بود که باعث همراهی ما شد.
خانه خشتی در شهر ما یک اتفاق بود آن هم در زمانی که انعکاس اخبار در شهر رفسنجان از طریق یکی دو هفته نامه صورت میگرفت که اخبار در آن بهانه ای بود برای تبلیغات و برخی از همین اخبار هم در زمان انتشار جزئی از خاطره مردم شده بود.
و در این زمان بود به که خانه خشتی پا به میدان عرصه اجتماعی_سیاسی شهر گذاشت آن هم در برابر کوهی از مشکلات.

حقیقتا سر پا نگه داشتن یک سایت آن هم بدون هیچ حامی و پشتیبانی کار دشواری است اما خانه خشتی ماند و قد کشید بگونه ای که امروز تبدیل به مرجعی برای اتفاقات شهر شده است.
همه این تعاریف به معنای چشم پوشیدن بر دسته گل های متعددی که این خانه و صاحبخانه اش به آب داده اند نیست؛ از گیر دادن به فتنه گران آنهم در حد آنکه چرا جناب ( ح . م) به روستایشان سر زده یا ( ف . ه ) آمده در شهر ابا و اجدادیش یک نفسی کشیده بگیرید تا کمپین های عجیب و غریب و البته به شدت خود جوش و حقیقتا مردمی!!!!!!
خانه خشتی را میتوان همچون کودکی تصور کرد در حال قد کشیدن که میخواهد مسائل را با سعی و خطا و لج بازی فراگیرد و  نصحیت امثال بنده نیز تأثیر چندانی بر شیطنت هایش ندارد. اما همین خانه تازه ساخت امروز به یکی از کنشگران مهم جامعه ما بدل شده و مشکلات جامعه را به سبک خودش به افکار عمومی منتقل میکند و تبدیل به بلندگویی شده برای بیان نقطه نظرات اقشار مختلف جامعه ، افرادی که شاید هیچ گاه تریبونی برای ابراز اعقاید و نظراتشان پیدا نمی کردند.
بارها به صاحبِ خانه برادرانه عرض کردم اخوی تند میروی، یکطرفه به قاضی میری، جناحی عمل میکنی کار دست خودت میدهی و او همیشه با خنده جواب میدهد که ان شا الله طوری نمی شود و هنوز هم برایم سوال است دقیقا از نظر وی چه زمانی طوری می شود؟؟؟ زمانی که تهدید ها عملی شود؟ یا زمانی که کرکره سایتش را پایین بکشند؟
بودن خانه خشتی و بالندگی آن برای جامعه ما نه تنها مفید بلکه لازم است هر چند که گاهی تند میرود یا خودش را بخواب میزند. از همین روی هر روز چندین بار درب خانه خشتی را دق الباب میکنیم و به این همسایه پر شر و شور سر میزنیم به امید شنیدن صدایِ همشهریان و کسب اخبارِ شهرمان و این بدان معنی است که  خانه خشتی باید سرپا بماند.
ان شالله درِ خانه ات همیشه باز باشد حاج روح الله …
من الله توفیق
یادداشت از : سید مرتضی سید حسینی

برچسب ها:
اخبار رفسنجان توقيف خانه خشتي خانه خشتی توقیف شد؟؟!!! رفسنجان
نیازمندی رفسنجان
تلگرام
دیدگاه‌ها
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

 • موج

  خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ

  دوست

  اینقدر هندوانه زیر بغل هم ندهید! حرف حساب بنویسید و حرف حساب تحویل بگیرید! چرا اینهمه غلو!!!

  رها

  منظورم اخبار کذب و یک طرفه ی کنسرته

  رها

  رسالت خبرنگاری ندارین که خبر کذب منتشر می کنید.اگر هم بی طرفین خبرهای هر دو طرف رو انتقال بدین.

  کمال

  حتما باید از دولتمردان و فتنه گران تعریف کند تا از نظر شما تندرو نباشه؟! شما شل میای داداش؟! بدو تا به رهبر برسی!!

  سجاد

  آقا این دفعه اگر بازداشت شدیدحتما خبر بدید کمپوت و آب میوه بیاریم، جبران این دفعه هم بشه :دی

  شهروند

  با احترام به مقام سیدی نگارنده متن به عقیده بنده نگارنده این متن تکلیفش با خودش مشخص نیست. سعی بر این دارد که خود را انسانی عادل و عالم معرفی نماید و به عقیده اینگونه نیست. باید مشخص شود منظور از "همه این تعاریف به معنای چشم پوشیدن بر دسته گل های متعددی که این خانه و صاحبخانه اش به آب داده اند نیست؛ از گیر دادن به فتنه گران آنهم در حد آنکه چرا جناب ( ح . م) به روستایشان سر زده یا ( ف . ه ) آمده در شهر ابا و اجدادیش یک نفسی کشیده بگیرید تا کمپین های عجیب و غریب و البته به شدت خود جوش و حقیقتا مردمی!!!!!! " چیست؟ آخر یعنی چه دسته گل های متعدد... به عبارتی دم خروس را باور کنیم و یا... چرا چشمانمان را به راحتی به روی بعضی از حقایق می بندیم. بهتر است نگارنده متن برای همین چند جمله خود مصداق بیاورد. بدرستی آنکس که خودش را به خواب زده است نگارنده متن است و نه خانه خشتی.این متن جز تیتر آن چیز خاصی ندارد. بعبارتی تیتر آنهم به خواننده آدرس غلط می دهد. بهتر بود که پسوند و یا پیشوند طنز داشت. تعدادی جمله درست و غلط در یک یادداشت دور هم جمع آمده است. بهتر است بجای خوش آوایی و تمرین حرف زدن کمی به درست حرف و زدن بیاندیشیم. یعنی کیفیت را فدای کمیت نکنیم.

  شهروند

  یکم با فاصله زمانی مناسب پاسخ می دادید بهتر بود... الکی مثلا چندین نفر نظر دادن... یه عده ای خشک مغز هستند یه عده ای هم خشک مغزن هم خود شیفته و به بیماری خود خوش مغز پنداری گرفتار هستند...

  سجاد

  "بعبارتی تیتر آنهم به خواننده آدرس غلط می دهد. بهتر بود که پسوند و یا پیشوند طنز داشت." جااااان؟! در دستور زبان فارسی صرف استفاده از علامت تعجب در کنار علامت سوال به معنای رساندن حالت تعجب زیاد و یا طنز هست. با این حساب باز هم چندتا علامت سوال و تعجب گذاشتن. نکنه دوست داشتید نویسنده بیاد در تیتر کلی شرح بده؟!

  بهمنيار

  به نام خدا متاسفانه خشک مغزی بیماری رایجی شده در این دوره وقتی ادم دچار ذهنی باشد با دو فاز صفر و یک به این بیماری خطرناک دچار میشه من قصد دفاع از نگارنده را ندارم اما هر آدم عاقلی وقتی به پدیده ای نگاه میکنه یکسری نکات مثبت میبینه یکسری نکات منفی البته هر کسی با نظر دید خودش شما اگه خیلی سخن دانی دست به قلم شو هم سایت و هم نویسنده رو نقد کن به نظر من این یادداشت یک کار کاملا حرفه ای بود با یک یادداشت هم به علت در دسترس نبودن چند ساعته پاسخ داده شده هم خودشون و نقد کردن هم به نقاط قوت و ضعف سایت اشاره شده

  انصارا...

  روح ا...جان سلام ببینم چکارمیکنی....

  محسن از رفسنجان

  خدا قوت ...خاری باشید در چشم دشمنان رهبری و نظام.

  yas

  امیدواریم با تندروی هایی که دارید و فرقی که بین بعضی از شهرها و روستاها برا پوشش خبری میزارید توقیف بشید

  سجاد

  خخخخخخ خو شما ی سایت بزن این شهرها و روستاها که میگی رو پوشش بده الان اینا توقیف بشن خبرهایی که شما دلتون می خواد کار میشه؟!

  مسجدسیدالشهداء رفسنجان

  خدا قوت

  abbas

  سلام ازیکی ازدوستان شنیدم که گفت حضرت علی ع فرموده آدم عاقل نه تند میره ونه یواش میانه روباشید

  شهروند

  سلام /معلوم بود مشکل سرور است /اگر توقیف می شد دوستان زحمت می کشیدند یک صفحه براتون می گذشتند تحت عنوان سایت مجرمانه..........

  عهدیه

  ان شاءالله که تیم خبری خوبتون بیش ازپیش موفق باشن وسایتتون هم همیشه پابرجا

  بیگلربیگی

  کاشکی توقیفش میکردن

  رستمی

  انشالله موفق باشی آقا روح الله و در خط روح الله باشی

  نوق

  کاش قبلش اطلاع رسانی میکردین تا در شبکه های مجازی با این شایعه که خانه خشتی بخاطر کمپین من یک روستایی هستم توقیف شده است این شایعه گسترش پیدا نمیکرد و دهن به دهن نمیگشت

  مردم

  بارها گفتم اگر تند و جناحی عمل نکنه که می کنه ....فوق العادست ...عالیه....حیف تیم خبری خوبی هستین خودتونو خراب نکنین با تند رویییی
اخبار ویژه
اخبار رفسنجان