اعتصاب کارگران مس سرچشمه رفسنجان

 • شناسه خبر: 72901
اعتصاب کارگران مس سرچشمه رفسنجان

اعتصاب بیش از ۵۰۰ نفر از کارگران مجتمع مس سرچشمه رفسنجان مقابل دروازه این کارخانه

خانه » آخرین اخبار » اعتصاب کارگران مس سرچشمه رفسنجان

به گزارش “خانه خشتی”، جمع زیادی از کارگران مجتمع مس سرچشمه، از امروز صبح مقابل دروازه ورودی این مجتمع تجمع کرده و با شعارهایی مانند “شرکت مس اتحاد اتحاد و مدیر بی لیاقت نمی خواهیم ” خواستار بازگشت مدیران قبلی هستند.

در حالی‌که این کارگران از ساعت ۷ و ۳۰دقیقه صبح امروز در محل حضور یافته اند، با گذشت بیش از ۷ ساعت هیچ یک از مدیران حاضر به پاسخگویی به آن ها نشده و در جمع کارگران حضور پیدا نکرده اند.
در حالی که تعدادی از کارگران در یک محل با یک شغل و سابقه کار می‌کنند ولی حقوق و مزایای آن ها متفاوت است و نسبت به آن ها بی عدالتی و تبعیض شده است.

کارگران می گویند:”مدیر عامل خود فردی بازنشسته است و مدیران بازنشسته راهم سر کار آورده است”.

یکسان سازی نیروهای شرکتی، رفع مشکل بیمه و رفع بی عدالتی عمده خواسته این کارگران بود.

همچنین می گفتند: “مجتمع مس سرچشمه را که به مس منطقه کرمان تبدیل کرده‌اند در حق مس رفسنجان بی انصافی می‌شود مدیری که برای منطقه گذاشتند هیچ شناختی از مشکلات کارگری ندارد”.

بخش دیگری از خواسته تجمع کنندگان خلاف قانون عمل کردن نسبت به گزینش یک هزار و پانصد نفر از افرادی که در آزمون شرکت کرده‌اند و قرار بود این افراد قرارداد مستقیم با شرکت مس داشته باشند ولی این افراد با شرکت سرمایه گذاری وارد قرارداد شده اند.

کارگران گله مند بودند با وجود تولید بالا و فروش مس و صادرات آن حقوق، مزایا و امتیاز کارگران پرداخت نمی شود.

حال به این که نکته باید توجه کنیم این خواسته به حق کارگران که در شرایط سخت کار می کنند و باید به مشکلات آن ها رسیدگی شود عدم حضور یک مدیر در جمع آنان جز بی توجهی مدیران چه می تواند باشد؟

آلودگی هایی که از کارخانه مس سرچشمه به محیط زیست منطقه رفسنجان می رسد و موجب نابودی آب، هوا و خاک شده و دیگر جایی برای کشت و زرع در روستاهای اطراف منطقه باقی نمانده بر کسی پوشیده نیست اما مسئولان نباید خود را به خواب بزنند و از این مورد مهم چشم پوشی کنند به راحتی سرمایه های شهرمان را که حتی زیر ساخت های آن مناسب نیست از دست بدهند و به اسم کرمان تمام شود.

مجتمع مس سرچشمه همواره در دنیا با نام مس سرچشمه شناخته شده است و باید این نام همیشه بماند و سود آن برای رفع محرومیت خود شهرستان رفسنجان و شهرهایی که از آلودگی آن بی نصیب نیستند هزینه شود.

برچسب ها:
اعتصاب کارگران مس سرچشمه رفسنجان
نیازمندی رفسنجان
تلگرام
دیدگاه‌ها
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

 • انصارا...

  همه بگین آش،به همین خیال بش.آخه عزیزمن چه فرقی بین توی کارگرمس بامن فلکزده کارخانه کاشی و...بایدباشه،من ازعیدتاحالافقط یک ماه حقوق گرفتم.هنوزبچه هام رنگ گوشت رو۶ماهه که ندیدن وهرروزبامیدخدامیرم سرکارولی توی کارگر سرچشمه چکار میکنی،ایکاش میشدجایمان باهم عوض میشدتامدتی قدردان وشکرگذاربودید.

  مرتضی

  آقای محترم تولدت پارتی رفتی داخل کاشی اما من وامثال من با آزمون و گذشت هزارتا فیلتر وارد یه شرکت دولتی شدیم خودت رو با ما مقایسه نکن تازه سختی کار آلایندگی هم بماند پس برو آقا درمورد خودتون صحبت کن

  علي

  معاون اول رییس جمهور فرمودن:( مرادعلیزاده خط قرمز من است) بنابراین این اعتراضات زور الکیه. تا وقتی ایشون بر مسند کار باشن امثال مرادعلیزاده ها هم خواهند بود. جهت اطلاع فقط رییس دفتر ایشون تا کنون امتیازات بسیاری از شرکت مس گرفته اند که یکی از آنها آپارتمان محل سکونتشان میباشد.

  ناشناس

  کارگران پیمانکاری بااین حقوق کم چی بگن بااینک هرروزکارهم هستند

  پارتی ندارم چه باید بکنم

  سلام. اقا فقط پارتی پارتی.یه اورحال میخاستیم بریم تو سرچشه اونم تازه حمالیه منی که لیسانس عمرانو با هزار بدبختی گرفتم رفتم برا نام نویسی یارو کوهی که پارتی داشته نشسته پشته میز ( مسؤول نام نویسی ) به میگه اگه پارتی یا اشنایی داخل مجتمع نداشته باشی یک درصد هم نمیتونی بیایی .جامعه ما شده فقط رابطه .منی که پارتی و اشنایی تو زمینه کارهای دولتی . غیره ندارم . باید چکا کنم .الان یک ساله بیکارم . کی باید پاسخ گو باشه . تمامی مسئولان خدا شاهده فقط شعار میدن .

  دکتری 35 ساله بیکار

  جالبه که امروز دولت تصویب هم کرده از بازنشستگان استفاده نکنند. متاسفانه همه نیرو های خود را بر اساس اصوص سیاسی و جناحی از بازنشستگان انتخاب کردند. نمیدانم وقتی اینهمه نیروی جوان و تحصیل کرده و مشتاق کار داریم ولی فقط سیایس و جناحی فکر نمی کنند. چرا باید از بازنشستگانی استفاده بشه که نه اشتیاقی دارند و نه نیرو یی . دکتری بیکار

  ثامن

  تیم پرسپولیس هم جوانگرایی کرد و نتیجه اش شد تیم ١۶ لیگ از شما که مثلا دکتری داری بعیده تجربه تو اصول مدیریتی رو با سیاسی جناحی قاطی کنی
اخبار ویژه
اخبار رفسنجان