مدیر دفتر آیت الله مصباح یزدی:

چه متن توافق امضا شود و چه نشود مرگ بر آمریکا و استکبارستیزی سرجای خود می ماند

  • شناسه خبر: 72506
چه متن توافق امضا شود و چه نشود مرگ بر آمریکا و استکبارستیزی سرجای خود می ماند

مدیر دفتر آیت الله مصباح یزدی گفت: چه متن توافق امضا شود و چه نشود مرگ بر آمریکا و استکبارستیزی سرجای خود می ماند، حمایت از مقاومت هم بر سر جای خود می ماند، این صحبت همه مسئولین کشوری است و آمریکا به آنچیزی که می خواست دست پیدا نمی کند.

خانه » آخرین اخبار » چه متن توافق امضا شود و چه نشود مرگ بر آمریکا و استکبارستیزی سرجای خود می ماند

به گزارش خبرنگار “خانه خشتی“، حجت الاسلام حسین جلالی مدیر دفتر آیت الله مصباح یزدی در جمع اعضای کانون بینش اهل بیت(ع) رفسنجان  اظهار داشت: از دیدگاه رهبر فرزانه انقلاب دو تفکر اسلام انقلابی و اسلام غربگرا وجود دارد عده ای در مقابل این دیدگاه از اسلام انقلابی به عنوان افراط گرا و از اسلام غرب گرا به عنوان اعتدال یاد می کنند ما باید دقت کنیم تا واژه ها به درستی معنا شوند.

وی افزود: تقسیم بندی جناحی و حزبی بعضی وقتها درد ساز است، ممکن است راه انسان را در واژه ها گم کند و نیاز است که درست تعبیر شوند.

حجت الاسلام جلالی تصریح کرد: هم اکنون دو تفکر در کشور شکل گرفته یکی اینکه ما می توانیم و کشور به تنهایی قادر است تا از لحاظ فنی و تکنولوژی پیشرفت کند و در مقابل ان تفکری که معتقد است انقلاب با پیروزی به پایان رسیده باید رفت و با دنیا تعامل کرد.

وی ادامه داد: بر اساس تفکر اول انقلاب پنج مرحله پیروزی، شکل گیری نظام اسلامی، دولت اسلامی، کشور اسلامی و تمدن اسلامی  را دارد و رهبر انقلاب معتقد هستند که ما با تفکر انقلابی تاکنون قدم هایی را برداشته ایم.

مدیر دفتر آیت الله مصباح یزدی بیان داشت: ما با رویکرد انقلابی توانستیم رتبه علمی کشور را از ۲۰۰ به ۱۴ کاهش دهیم که البته در این دولت به واسطه درگیری های سیاسی دانشگاه ها سه رتبه کاهش داشتیم، اما باز هم در منطقه حرف اول علمی را می زنیم ما توانسته ایم در زمینه های هوافضا، ماهواره، هسته ای و سلول های بنیادین رتبه های

بالایی در دنیا بدست آوریم.

وی افزود: ما با وجود تحریم ها توانستیم با رویکرد انقلابی در بحث نظامی به موفقیت های زیادی دست یابیم .

 که این تفکر یک مرتبه در ۸۲ به نمایش گذاشته شد و شکست خورد.

جلالی تصریح کرد: رویکرد انقلابی به اجرا گذاشته شد و نتیجه هم گرفتیم، ما معتقدیم دنیایی که زور می گوید باید با زور حق خود را بگیریم نه با حرف زدن و قدم زدن.

وی با بیان اینکه رهبر فرزانه انقلاب در جریان مذاکرات هسته ای سه مرحله را پشت سر گذاشتند خاطرنشان کرد: در مرحله اول ایشان اعلام کردند که به مذاکرات خوشبین نیستد و در کنار آمریکاییها چیزی جز ضرر بدست نمی آید.

حجت الاسلام جلالی ادامه داد: بعد از یکسال فضای صحبت رهبری تغییر کرد و خطوط قرمز توافق و لزوم رعایت انها مطرح گردید که خوب هیچکدام از این خطوط قرمز در متن توافق رعایت نشد و در مرحله سوم که کشور در پرتگاه دودستگی قرا گرفت و موافقان و مخالفان توافق به دو دسته تقسیم سدند و مسئله هسته ای سیاسی شد رهبر فرزانه انقلاب فرمودند که از تیم مذاکره کننده حمایت می کنند وآنان را افسران خط مقدم دیلماسی معرفی نمودند.

وی خاطر نشان کرد: در طی مذاکرات هسته ای رهبری زیباترین تدبیر را انجام دادند و در این مدت عالیترین مدیریت دیپلماتیک را از رهبری دیدیم.

مدیر دفتر آیت الله مصباح یزدی در بخشی دیگری از سخنانش تصریح کرد: آمریکاییها هسته ای ما را نمی خواهند آنها  می دانند که ما بمب اتم نمی سازیم بلکه می خواستند به دنیا گفته شود که ایران دیگر استکباز ستیز نیست.

وی افزود: چه متن توافق امضا شود و چه نشود مرگ بر آمریکا و استکبارستیزی سرجای خود می ماند، حمایت از مقاومت هم بر سر جای خود می ماند، این صحبت همه مسئولین کشوری است و آمریکا به آنچیزی که می خواست دست پیدا نمی کند.

جلالی خاطر نشان کرد: توافق نامه امنیت اسرائیل تامین نمی کند و حزب الله را نیز خلع سلاح نخواهد کرد.

وی بیان داشت: پروتکل الحاقی مشکل امنیتی دارد، با بازرسی ویژه مراکز نظامی ما در اختیار دشمن قرار می گیرد، آنها به بهانه همین بازرسی به عراق حمله کردند.

مدیر دفتر آیت الله مصباح یزدی در ادامه گفت: هم اکنون دچار فروپاشی اقتصادی در کشور هستیم لازم بود که اقتصاد مقاومتی را نهادینه کنیم اما کاری نکردیم و دیگر آنکه راه جهان را باز کردیم  در حالیکه فابیوس و آلمانی ها بقیه خارجی ها برای سرمایه گذاری به کشور نیامدند بلکه امدند تا کشور را جمعه بازارکالاهای خود کنند.

وی تصریح کرد: پیش بینی ما این است که تا یک ماه آینده کنگره آمریکا اگر توافق را رد نکند مشروط آن را می پذیرد و ایران هم بنا دارد نظرش را پس از نظر کنگره اعلام نماید.

حجت الاسلام جلالی خاطرنشان کرد: در خوشبینانه ترین حالت عمر توافق یکسال است یعنی تا زمان ریاست اوباما رئیس جمهور فعلی امریکا به همین دلیل افق آینده برفکی و نامعلوم است .

برچسب ها:
نیازمندی رفسنجان
تلگرام
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

  • بهمنيار

    به نام خدا یه تناقض در فرمایشات آقای جلالی هست بلاخره وقتی به دنیا پشت کردی و مسیر خودت و رفتی و دنیا تورو تحریم کرد این باعث پیشرفت میشه یا فروپاشی اقتصادی ؟
اخبار ویژه
اخبار رفسنجان