مسئول ورزش و جوانان بخش فردوس مطرح کرد:

خیرین یاری رسان ورزش بخش فردوس / افتتاح سالن ورزشی شهر صفاییه تا یک ماه آینده

 • شناسه خبر: 71464
خیرین یاری رسان ورزش بخش فردوس / افتتاح سالن ورزشی شهر صفاییه تا یک ماه آینده

مسئول ورزش و جوانان بخش فردوس رفسنجان از افتتاح سالن ورزشی شهر صفاییه تا یک ماه آینده خبر داد و گفت: سالن ورزشی روستای رکن آباد نوق آغاز شده و تا دو ماه آینده سوله سالن آماده می شود.

خانه » آخرین اخبار » خیرین یاری رسان ورزش بخش فردوس / افتتاح سالن ورزشی شهر صفاییه تا یک ماه آینده

مهدی عظیمی مسئول نمایندگی ورزش و جوانان بخش فردوس رفسنجان در گفت و گو با “خانه خشتی“، امکانات ورزشی این بخش را ناکافی دانست و اظهار داشت: در بخشی با یک شهر و ۱۵ روستا تنها چند زمین خاکی ورزشی خاکی وجود دارد.

وی افزود: پیست اسب سواری که سال قبل به همت دو خیر در بخش فردوس ساخته شده است استاندارد نمی باشد و برای بانوان ورزشکار هیچ سالن و مکان ورزشی وجود ندارد.

عظیمی از افتتاح سالن ورزشی شهر صفاییه تا یک ماه آینده خبر داد و گفت: سالن ورزشی روستای رکن آباد نوق آغاز شده و تا دو ماه آینده سوله سالن آماده می شود.

وی ادامه داد: ساخت سالن مهدی آباد نوق با کمک خیر حاج رستم بلوچ و چند خیر دیگر و با همکاری بخشدار فردوس آغاز گردیده است.

مسئول ورزش و جوانان بخش فردوس به روند ساخت سالن ورزشی جهان آباد  به عنوان یکی از بزرگترین سالن های ورزشی  در سطح شهرستان رفسنجان اشاره کرد و گفت: بتن ریزی این سالن از اول مردادماه آغاز و تا سه ماه آینده سوله تحویل داده خواهد شد.

وی تصریح کرد: با جلسات زیاد مجوز آکادمی ورزشی سرچشمه رفسنجان در دو پایگاه  روستای مهدی آباد نوق و شهر صفاییه گرفته شده و هم اکنون نزدیک به ۷۰ ورزشکار  بین سنین ۸ تا ۱۲ سال زیر نظر مربیان درحال آموزش هستند.

عظیمی در پاسخ به این سوال که  چرا در بخش فردوس  زمینه برای فعالیت ورزش هایی همچون رشته های دومیدانی، شنا، بسکتبال وهندبال  وجود ندارد بیان داشت: مشکل اصلی را میتوان نبود زیر ساخت های ورزشی مانند نبود پیست دومیدانی، نبود سالن ورزشی و استخر  شنا، میدان چمن مصنوعی و طبیعی دانست.

وی در ادامه به اجرای برنامه های ورزش همگانی در بخش اشاره کرد و تصریح کرد: با استقبال شهردار و بخشدار صفائیه و با جلساتی که برگزار شد، قراربر این شد یکی از این دو سمت مسئولیت این کار را بر عهده بگیرند .

مسئول ورزش و جوانان بخش فردوس رفسنجان خاطرنشان کرد: امیدوارم هر چه زودتر این تصمیم گرفته شود تا فعالیت ورزش همگانی و خانوادگی که پتانسیل این کار در بخش با برگزاری همایش ماسه نوردی و استقبال پرشوری مردم دیده شده هرچه زودتر انجام شود.

وی همچنین ازحضور تیم ورزشی بخش فردوس در لیگ های شهرستان و استان در آینده خبر داد و بیان داشت: مشکل اصلی اجرایی شدن این برنامه، نبود چمن طبیعی  یا مصنوعی  یا سالن ورزشی که مدیران و ناظران مسابقات  تایید و مجوز میزبانی مسابقات را بدهند ، است.

عظیمی به روند ساخت ساختمان تربیت بدنی اشاره کرد و گفت: قرار شده است که زمین ساختمان را شهرداری و بودجه ساخت را بخشداری و خیرین پرداخته و ساخته شود.

وی راجع به اعتراضات چند روز پیش مردم روستای مهدی آباد نوق به دلیل ساخته نشدن سالن ورزشی تصریح کرد: با جلسه ای که با نماینده مردم مهدی آباد و چند خیر گذاشته شد برای ساخت سالن ورزشی نیاز به بودجه است و بخشی ار این بودجه توسط خیرین  و مردم باید جمع آوری شود.

مسئول ورزش و جوانان بخش فردوس افزود: برای ساخت سالن ورزشی رکن آباد تا کنون ۲ میلیارد ریال بودجه توسط خیرین جمع آوری و همچنین سالن ورزشی  جهان اباد نوق توسط خیر مرحوم حاج قنبر گل محمدی ۱۲ میلیارد ریال اهدا و کار ساخت دو سالن اغاز شده است.

وی خاطرنشان کرد: متاسفانه بودجه سال ۹۴ برای سالن مهدی آباد در نظر گرفته نشده است و باید خیرین و مردم روستا برای ساخت سالن همکاری کنند.

عظیمی در پایان به برگزاری مسابقه زیبایی اسب  و تنیس روی میز در یک ماه آینده در بخش فردوس اشاره کرد و تصریح کرد: از مسئولین شهر صفاییه و دهیاران روستاهای بخش کمال تشکر و قدردانی را دارم که برای پیشرفت هرچه سریعتر ورزش  و برگزاری مسابقات کمال همکاری را دارند.

وی افزود: از خیرین و مردم بخش فردوس تقاضا دارم به ورزش نگاه خاصی داشته باشند و برای پیشرفت و آبادانی بخش فردوس کمال همکاری داشته باشند  .

گفتگو: مجتبی نقی زاده

برچسب ها:
نیازمندی رفسنجان
تلگرام
دیدگاه‌ها
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

 • ابوالفضل يزدان پناه

  اقای مهدی عظیمی واقعا مسول لایقی هستند و می توانند به ورزش نوق کمک کنند امیدوارم مردم نوق قدر اقای عظیمی رو بدونند و از تجربه ایشان استفاده کنند

  ورزش

  سالن میبایس سه سال پیش ساخته شده باشه بی کم دهیار سابق و بی تفاوتی بک بخشدار غریب در بخش فردوس منظورم بخشدار سابق باعث شد سالن ساخته نشه

  رضا

  سلام.ممنون از گزارش خوبتان همچنین تشکر ویژه از اقای عظیمی و آقای مهندس کدخدایی بخشدار جهت کمک به ورزش بخش.درضمن باید بگم برای ساخت یک سالن ورزشی حدود هفتصد میلیون میشه که فک کنم برابر با بودجه ۵سال دهیاری مهدی آباد باشه.

  مهدی ابادنوق

  واقعا برای ساخت سالم مهدی اباد بعد از ۵ سال نسبت به روستای مهد فوتبال نوق که با برگزاری بیش از ۲۰ جام در زمین های خاکی واقعاکم کاری شده و این نشان از کم لطفی دهیاران و بخشدارن وسابق و حال را دارد و امیدواریم فرزندان ما افتتاح این سالن را ببینند باتشکر فراوان از گزارشگر خوب ما در نوق و سایت خبری خانه خشتی که این اخبار را برای اولین بار رسانه ای کردند
اخبار ویژه
اخبار رفسنجان