با حضور معاون برنامه ریزی و هماهنگی معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری؛

دفتر امور بانوان و خانواده شهرستان رفسنجان راه اندازی شد+عکس

 • شناسه خبر: 70807
دفتر امور بانوان و خانواده شهرستان رفسنجان راه اندازی شد+عکس

صبح امروز با حضور معاون برنامه ریزی و هماهنگی معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری، دفتر امور بانوان و خانواده شهرستان رفسنجان راه اندازی شد.

خانه » آخرین اخبار » دفتر امور بانوان و خانواده شهرستان رفسنجان راه اندازی شد+عکس

به گزارش خبرنگار “خانه خشتی“، دفتر امور بانوان و خانواده شهرستان رفسنجان در محل فرمانداری به منظور تقویت حوزه زنان و خانواده ی شهرستان راه اندازی شد.

اطهره نژادی معاون برنامه ریزی و هماهنگی معاونت ریس جمهور در مراسم افتتاح این ساختمان گفت: با احداث این مرکز و راه اندازی آن انتظار می رود بانوان با انسجام بیشتری در فرآیند توسعه همکاری کنند و شاهد تغییر و تحولات جدی در این زمینه باشیم.

وی با بیان اینکه زنان می توانند با مشارکت موثر و حضور مثبت خود در عرصه های اجتماعی، به اصلاح نگرش های تبعیض آمیز کمک کنند، افزود: با توجه به ضرورت چابک سازی ساختار دولتی، امکان اشتغال جدید در دولت با محدودیت مواجه است و باید برای توسعه اشتغال زنان، به بخش های مختلف از جمله کارآفرینی در بخش های غیردولتی توجه کنیم.

معاون برنامه ریزی و هماهنگی معاونت ریس جمهور در امور زنان و خانواده، تناقض میان وظایف مختلف یک زن را مسئله ای جدی در کشور بیان کرد و گفت: یک زن به عنوان مادر و همسر محور خانواده، به عنوان یک دختر حامی استحکام خانواده پدری و همزمان چنانچه شاغل باشد، باید نیرویی موثر و کارآمد باشد و جمع این وظایف، امر دشوار و مهمی است.

نژادی تصریح کرد: ضرورت دارد دختران و زنان دانش آموخته ای که دارای مهارت های مختلف نیز هستند، به چرخیدن چرخ توسعه مملکت کمک کنند و در کنار کار بیرون و مشارکت اجتماعی، خانواده را نیز فراموش نکنند.

وی تحکیم بنیان خانواده را از ضروریات مورد توجه جامعه بیان کرد و افزود: آموزش مهارت های زندگی باید در اولویت زندگی زوج های جوان قرار گیرد تا از هزینه های جبران ناپذیر بعدی جلوگیری شود.

نژادی با اشاره به دو راهبرد اصلی معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری، گفت: افزایش مشارکت اقتصادی بانوان و تقویت بنیان خانواده از نیازهای مهم کشور و سرلوحه فعالیت های دو سال آینده معاونت امور زنان و خانواده است.

وی خواستار حاکم شدن نگاه مبتنی بر عدالت جنسیتی در همه دستگاه ها شد و تصریح کرد: دستگاه های اجرایی فراموش نکنند که نیمی از مخاطبانشان بانوان هستند و چنانچه در جستجوی توسعه متوازن و پایدار هستیم باید وظیفه سازمانی خود را در قبال همه مخاطبان خود و با توجه به نیازهای هر گروه از آنها انجام دهیم.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کرمان نیز با اشاره به وجود ظرفیت های شهرستان رفسنجان، گفت: رفسنجان باید الگو قرار گیرد و در شهرستان های دیگر نیز حوزه بانوان را فعال کنیم.

وی حضور زنان فرهیخته را ظرفیتی مؤثر دانست و افزود: برای حل مسائل و مشکلات جامعه زنان قدم های مفید و مثمر ثمری بر می دارند.

فاطمه السادات حسینی خواستار فعالیت بانوان در بخش کارآفرینی شد و افزود: ضعف ها و مشکلات موجود با همفکری و هم اندیشی بانوان فرهیخته و خلاقیت آنان در حل مسائل برطرف می شود.

نژادی معاون رئیس جمهور-رفسنجان (۱)

دفتر مشاور امور بانوان فرمانداری رفسنجان-خانه خشتی (۳) دفتر مشاور امور بانوان فرمانداری رفسنجان-خانه خشتی (۴) دفتر مشاور امور بانوان فرمانداری رفسنجان-خانه خشتی (۱) نژادی معاون رئیس جمهور-رفسنجان (۲) نژادی معاون رئیس جمهور-رفسنجان (۳) دفتر مشاور امور بانوان فرمانداری رفسنجان-خانه خشتی (۲)

برچسب ها:
اخباررفسنجان خانه خشتی رفسنجان مهنازشریفی نژادی معاون رئیس جمهور
نیازمندی رفسنجان
تلگرام
دیدگاه‌ها
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

 • مهدی

  بله چون در مورد جوانان هم این اتفاق افتاده و حمایت کردن

  غزل

  یه سوال اگه مشاور امور بانوان فرمانداری کسی جز همسر خود فرماندار بود بازم فرماندار همینطور حمایت میکرد؟
اخبار ویژه
اخبار رفسنجان