رئیس دادگستری رفسنجان در جمع اصحاب رسانه عنوان کرد:

حضور ۵۰ هزار افغانی در رفسنجان یک تهدید بالقوه برای شهرستان

  • شناسه خبر: 68410
حضور ۵۰ هزار افغانی در رفسنجان یک تهدید بالقوه برای شهرستان

رئیس دادگستری رفسنجان حضور ۵۰ هزار افغانی در شهرستان را یک تهدید بالقوه برشمرد و تصریح کرد: ۱۶ هزار شغل در رفسنجان توسط افاغنه تصرف شده است، مشاغل خانگی که در دست بانوان رفسنجانی بوده است امروز توسط افاغنه تصرف شده اند، دیگر شاگردهای اکثریت مغازه های شهرستان کودکان و نوجوانان افغانی است.

خانه » آخرین اخبار » حضور ۵۰ هزار افغانی در رفسنجان یک تهدید بالقوه برای شهرستان

به گزارش خبرنگار “خانه خشتی“، حجت الاسلام مهدی پور محمدی رئیس دادگستری رفسنجان در جمع اصحاب رسانه شهرستان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید بهشتی و ۷۲ تن از یاران راستین ایشان در تبیین شخصیت این بزرگوار اظهار داشت: شهید بهشتی از یاران منحصر به فرد امام راحل و دارای شخصیتی مجتهد، آیت الله، با استعداد و بسیار معتقد به کار تشکیلاتی و سازمانی بود.

وی افزود: ایشان همیشه معتقد بودند که جاذبه باید در حد اعلا و دافعه در حد ضرورت باشد، این شهید گرانقدر یار صدیق امام(ره) و از دوستان صمیمی مقام معظم رهبری(معظم له) بودند.

رئیس دادگستری رفسنجان درادامه استان کرمان را در رتبه ی بیست و هشتم کشور از لحاظ وقوع بیشترین تعداد جرم دانست و گفت: در دعاوی حقوقی نیز کرمان رتبه ۲۷ دارد و این نشان دهنده ی آرامش بیشتر نسبت به سایر استان هاست.رئیس دادگستری رفسنجان در جمع اصحاب رسانه

وی ریشه ۷۵ درصد جرائم را پیرامون مواد مخدر عنوان کرد و گفت: ۴۵ درصد از جرائم کل کشور به طور مستقیم و مابقی غیر مستقیم به مواد مخدر بر میگردد در حالیکه ۲۲ سازمان متولی پیشگیری از این جرم در کشور وجود دارد.

پورمحمدی هزینه برخورد با جرم مواد مخدر را ۳ هزار میلیارد تومان اعلام کرد که به تعبیر وی با این میزان می توان همه زمین های کشت مواد مخدر در کشور افغانستان را خریداری کرد.

وی سرقت، ضرب و جرح، تهدید، توهین به اشخاص، مالکیت مصرف مواد مخدر، قاچاق مواد مخدر، تخریب، صدمات ناشی از تصادفات، کلاهبرداری و خیانت در امانت را ۱۰ جرم اول در استان کرمان عنوان کرد و افزود: در سال ۹۴ مبارزه با تولید، توزیع و مصرف مواد مخدر، سرقت، تهیه، توزیع و مصرف شرب خمر الویت دستگاه قضا در شهرستان رفسنجان است.

رئیس دادگستری رفسنجان مساله حضورافاغنه در سطح شهرستان را یک معضل اصلی عنوان کرد که تمام نهادهای قضایی و انتظامی و مجریه شهرستان را تحت تاثیر قرار داده است.

وی حضور ۵۰ هزار افغانی در شهرستان را یک تهدید بالقوه برشمرد و تصریح کرد: ۱۶ هزار شغل در رفسنجان توسط افاغنه تصرف شده است، مشاغل خانگی که در دست بانوان رفسنجانی بوده است امروز توسط افاغنه تصرف شده اند، دیگر شاگردهای اکثریت مغازه های شهرستان کودکان و نوجوانان افغانی است.

پور محمدی خاطر نشان کرد: حضور افاغنه در رفسنجان به یک بحران تبدیل شده است، سهم افاغنه از آموزش و پرورش و بهداشت رفسنجان بسیار قابل توجه است که نمی توان نادیده گرفت.رئیس دادگستری رفسنجان در جمع اصحاب رسانه (۲)

وی آلودگی محیط زیست، سرقت های باندی و گروهی، آدم ربایی، توزیع مواد مخدر را از جمله خطر حضور افاغنه دانست و افزود: ۹۵ درصد سرقت مجتمع مس سرچشمه توسط افاغنه صورت میگیرد و ۹۰ نفر افغانی در زندان رفسنجان به دلیل جرائم سنگین زندانی شده اند.

پور محمدی سهم مردم را در دفع خطر افاغنه بسیار با اهمیت دانست و گفت: تا زمانیکه مردم نخواهند تلاش های دیگر سودی نخواهد داشت، مردم از خطر حضور اینان اطلاع ندارند که می توان با کمک رسانه ها باید به گوش مردم رسیده شود .

رئیس دادگستری در بخشی دیگری از سخنانش به معضل ماهواره و نفوذ آن به خانه ها اشاره کرد و گفت: ۸۰ درصد مراجعه کنندگان به دادگاه برای درخواست طلاق تجهیزات ماهواره را در خانه خود داشته اند.

وی انجام کار فرهنگی در این زمینه را ضروری دانست و خاطر نشان کرد: با شروع شبکه های نمایش خانگی و دستگاه های دیجیتال ۱۰ درصد از تمایل دریافت تجهیزات ماهواره کاهش یافته است، به طور حتم کار فرهنگ جواب خواهد داد، دلسوزان به جای گرفتن موضع انفعالی باید کار کنند.

برچسب ها:
حضور 50 هزار افغانی در رفسنجان یک تهدید بالقوه برای شهرستان رئیس دادگستری رفسنجان رئیس دادگستری رفسنجان در جمع اصحاب رسانه
نیازمندی رفسنجان
تلگرام
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

  • علی رضا

    ها ها ها رییس جمهور محیط زیست رو تحریم ها ربط می دن این آقا به افغانی ها.. به خاطر این جور مسئولینه که کشور ما با این ذخایر نفت و گاز گلستانه. در ضمن کرم از خوده درخته. واقعا این مسئول رو کی انتخاب کرده.
اخبار ویژه
اخبار رفسنجان