همرزم شهید حسین بادپا در گفت و گوی اختصاصی با خانه خشتی

بی باکی شهید بادپا او را از اروند به سوریه کشاند

 • شناسه خبر: 64935
بی باکی شهید بادپا او را از اروند به سوریه کشاند

وقتی شش ماه پیش از ناحیه سینه دچار حادثه شد، یک گام به آرزویش نزدیکتر گشت و مسیر شهادت را برای خودش ترسیم کرد، به سرعت به سوی سوریه شتافت، فناء فی الله شد و به شهادت رسید.

خانه » آخرین اخبار » بی باکی شهید بادپا او را از اروند به سوریه کشاند

به گزارش خبرنگار “خانه خشتی“، به دنبال قطعی شدن خبر شهادت حسین بادپا، به سراغ یکی از همرزمان وی رفتیم، حاج علیرضا فداکار که سینه اش لبریز از خاطرات حسین بادپا بود، از تحولاتی سخن گفت که در شهید بادپا رخ داده بود، تحولاتی که او را پیروز جهاد اصغر و جهاد اکبر کرده بود.

آغاز دوستی علیرضا فداکار و حسین بادپا به عملیات کربلای پنج و گردان ۴۱۰ غواص بر می گردد، به همان ایامی که شهید بادپا از بچه های اطلاعات و عملیات لشکر بود و تیزی، چابکی و جلوداریش در زبان ها پیچیده بود.

حضور در تیپ یکم سیدالشهداء که برای مبارزه با اشرارتشکیل شد، باب دیگری از دوستی این دو مرد جهاد را گشود، فعالیت و بی باکی شهید بادپا از همان ابتدا در روحیه اش وجود داشت و زبانزد بود.

فداکار همرزم شهید بادپا-خانه خشتی (۲)

بازنشستگی که به سراغ شهید بادپا آمد، حالتی عرفانی به او بخشید، به طوری که علاقه اش به امام حسین (ع) نیز فراتر رفت و سفر به نجف و پیاده روی اربعین را به دنبال خود برای آن ها رقم زد.

حاج علیرضا فداکار که عمری را در جوار حرم امام حسین (ع) و حضرت زینب (س) گذرانده است، در ادامه گفتگویش با خبرنگار “خانه خشتی“، از تقید و پایبندی شهید بادپا به نماز اول وقت و نماز شب سخن گفت.

می گفت: حسین واقعاً از دنیا بریده بود، نگران بود به مرگ طبیعی یا تصادف از دنیا برود، حتی در سفری که با هم به کرمان رفتیم، در گلزار شهدا محل دفنش را مشخص کرد و خواست که پای قبر شهید سیف اللهی او را به خاک بسپارند.

فداکار همرزم شهید بادپا-خانه خشتی (۱)

زمان که می گذشت، حسین نیز اوج می گرفت، روح طاعت و بندگی اش بزرگ تر می شد تا اینکه دیگر دنیا برایش کفایت نکرد، باید خدایی می شد.

شجاعت هایی که در وجود شهید بادپا بروز داده ممی شد با عقل جور در نمی آمد، حسین بادپا بی باکی را به اوج خود رسانده بود و کارهایی انجام می داد که در نوع خود خارق العاده بودند.

وقتی شش ماه پیش از ناحیه سینه دچار حادثه شد، یک گام به آرزویش نزدیکتر گشت و مسیر شهادت را برای خودش ترسیم کرد، به سرعت به سوی سوریه شتافت، فناء فی الله شد و به شهادت رسید.

۱

برچسب ها:
اروند خانه خشتی دفاع مقدس رفسنجان سوریه شهید حسین بادپا
تلگرام
دیدگاه‌ها
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

 • ناشناس

  من اولین سال کاری ام را در خدمت ایشان بودم، از خبر شهادت ایشان بسیار ناراحت شدم،شاهد نماز خواندن اول وقت ایشان بوده ام که تحت هیچ شرایطی ترک نمی کردند، خوش به حالشان که خدایی شدند، برای همسر بزرگوار و فرزندانشان آرزوی سلامتی و سعادت دارم، خداوند صبر جمیل عطایشان کند...

  ناشناس

  بادپاه ودیگران گمنام به این نظام خدمت کرده اند ولی الان یک عده با افراطی گری به شان ومنزلت این شهدا ورزمندگان مخلص ضربه میزنند
اخبار ویژه
اخبار رفسنجان