فرماندار رفسنجان عنوان کرد؛

کیفیت نامطلوب آب رفسنجان تهدیدی برای سلامت مردم است

  • شناسه خبر: 64281
کیفیت نامطلوب آب رفسنجان تهدیدی برای سلامت مردم است

ملانوری گفت: پروژه تصفیه خانه آب شهرستان رفسنجان به حذف آرسنیک و بهداشتی کردن آب شرب کمک می کند.

خانه » آخرین اخبار » کیفیت نامطلوب آب رفسنجان تهدیدی برای سلامت مردم است

به گزارش خبرنگار “خانه خشتی”، دکتر آذین نماینده مردم رفسنجان و انار در مراسم طرح آبرسانی هوشمند و احداث تصفیه خانه آب شهرستان رفسنجان، با اشاره به آلایندگی‌های آب شهرستان طی سال‌های اخیر و شیوع و افزایش بیماری ها، گفت: میزان شیوع سرطان‌ها در رفسنجان بالا‌تر از میانگین کشور است که منشا آن آلایندگی‌های مس، سموم کشاورزی و یا آب می باشد.

وی یادآور شد: در سال‌های دور مردم این شهر از خیران به نام کشور بودند ؛ اما امروزه به دلیل کم‌آبی و کاهش محصول این خیرین در رده افراد فقیر قرار گرفته‌اند.

دکتر آذین با اشاره به سرمایه گذاری  ۱۰۰ میلیارد تومانی در این شهرستان در ۱۰ سال گذشته، افزود: این فاجعه‌ بسیار بزرگی است و باید مورد توجه بیشتر قرار گیرد.

مراسم کلنگ‌زنی تصفیه‌خانه آب رفسنجان (۱۰)ملانوری فرماندار رفسنجان نیز در این مراسم با اشاره به افزایش شیوع بیماری های سرطان بعلت کیفیت نامطلوب آب، تصریح کرد: امروز شاهد کلنگ زنی پروژه ارتقای کیفیت آب شرب و بحث تصفیه در رفسنجان هستیم.

وی رفسنجان را بحرانی ترین دشت کشور در بحث آب عنوان کرد و افزود: در طول ۱۵ سال گذشته و در پی خشکسالی های گذشته شاهد افت شدید آب های زیرزمینی و خشک شدن چشمه ها و قنات ها بوده ایم.

فرماندار رفسنجان کیفیت نامطلوب آب و وجود فلزات سنگین از جمله آرسنیک، تهدیدی برای سلامت مردم دانست و گفت: علاوه بر رفسنجان، در کشوئیه، بهرمان، صفائیه و سرچشمه نیز کمبود و کیفیت بد آب مشاهده شده است.

وی اظهار داشت: با وجود سالانه یک متر مکعب افت آب‌های زیر زمینی در شهرستان رفسنجان در کنار کیفیت بد آب، این پروژه به حذف آرسنیک و بهداشتی کردن آب کمک می کند.

مراسم کلنگ‌زنی تصفیه‌خانه آب رفسنجان (۷)حمید ملانوری با اشاره به مشکل شدید آب در حوزه آب روستایی، افزود: حدود ۱۴۸ روستای بالای ۲۰ خانوار از شبکه آب بهره‌مند هستند و تعداد ۵۰ روستا خودگردان و مابقی تحت پوشش شبکه آب و فاضلاب می باشند.

وی خاطر نشان کرد: منطقه نوق‌ رفسنجان ۴۰ هزار نفر جمعیت را پوشش می دهد که برای آب شرب آنها دو حلقه چاه آب در ۹۰ کیلومتری این منطقه منتقل کردیم که از آب بهداشتی استفاده نمایند.

فرماندار رفسنجان با بیان اینکه رفسنجان در استان رتبه اول را در باب توسعه یافتگی دارا می باشد ، گفت: طرح جامع آب منطقه نوق در دستور کار قرار گرفت و برای آن ۲۴ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است‌ و امیدواریم در اولویت کار قرار گیرد.

برچسب ها:
آب رفسنجان اخبار رفسنجان پروژه تصفیه خانه آب شرب خانه خشتی رفسنجان
نیازمندی رفسنجان
تلگرام
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

  • م-ص

    سلام اب الوده را میشه نخورد، فکری به حال هوای مسوم این شهر بکنید
اخبار ویژه
اخبار رفسنجان