توضیح درباره اجرای حکم عاملان حادثه جده

  • شناسه خبر: 62820
توضیح درباره اجرای حکم عاملان حادثه جده

معاون پارلمانی وزارت خارجه در پاسخ به این پرسش که آیا نماینده کنسولگری جمهوری اسلامی در محل و زمان اجرای حکم حضور خواهند داشت یا خیر تصریح کرد: حداقل در رابطه با خانواده شاکیان چنین خواسته ای داشته اند و احتمالا نماینده کنسولی هم خواهد بود.

خانه » آخرین اخبار » توضیح درباره اجرای حکم عاملان حادثه جده

به گزارش “خانه خشتی“، به نقل از خبرگزاری مهر، حسن قشقاوی معاون پارلمانی، کنسولی و امور ایرانیان خارج از کشور وزارت خارجه با اشاره به آخرین وضعیت پرونده ۲ مامور سعودی عامل تعرض به ۲ نوجوان عمره گذار در فرودگاه جده، اظهار داشت: آخرین خبری که از پرونده داریم مربوط به دیروز است و از آن به بعد تاکنون تحول جدیدی رخ نداده است.

وی افزود: بر این اساس، این ۲ مامور بازداشت هستند و پرونده آنها در دست دادستان بوده و در مرحله صدور کیفرخواست قرار دارد و مقام ذیربط سعودی نیز اعلام کرده که به اشد مجازات خواهند رسید و حتی موعد مجازات را هم اعلام خواهند کرد که خانواده شاکیان نیز در جریان قرار بگیرند.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا نماینده کنسولگری جمهوری اسلامی در محل و زمان اجرای حکم حضور خواهند داشت یا خیر تصریح کرد: حداقل در رابطه با خانواده شاکیان چنین خواسته ای داشته اند و احتمالا نماینده کنسولی هم خواهد بود، اما باید جلوتر برویم تا ببینیم ماجرا به کجا می رسد.

قشقاوی افزود: مقامات عربستانی در ملاقات ها ابراز تاسف عمیق کرده اند، افکار عمومی ما خواستار موضع گیری علنی است.

معاون وزیر امور خارجه کشورمان در رابطه با وضعیت عذرخواهی رسمی دولت عربستان بابت این اتفاق اظهار داشت: ممکن است برداشت ها درباره عذرخواهی رسمی متفاوت باشد؛ آنها در سطوح مختلف ملاقات های دیپلماتیک ابراز شرمساری و تاسف عمیق کرده اند و در ملاقات های دیپلماتیک هر موضعی که به سفیر ما اعلام کنند، یک موضع رسمی از طرف دولت آنها تلقی می شود و این یک عرف جاری است.

قشقاوی در عین حال تاکید کرد: البته شدت واقعه به گونه ای است که افکار عمومی ما انتظار موضع گیری علنی و رسمی را از طرف دولت سعودی دارند و ما نیز امیدواریم که طرف سعودی با درک شرایط افکار عمومی ما چنین کاری را انجام دهد.

برچسب ها:
ایران جده خانه خشتی عربستان
تلگرام
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

اخبار ویژه
اخبار رفسنجان