بیانیه لوزان سند دروغگویی آمریکا است / ظریف باید توضیح دهد چرا پروتکل را پذیرفته است

 • شناسه خبر: 62264
بیانیه لوزان سند دروغگویی آمریکا است / ظریف باید توضیح دهد چرا پروتکل را پذیرفته است

نایب رئیس دوم کمیسیون امنیت ملی با اعلام اینکه پروتکل الحاقی کلیدی است که اگر دست دشمن بیافتد می تواند به تمام کشور نفوذ کند ، تاکید کرد: پذیرش پروتکل الحاقی از وظایف مجلس است.

خانه » آخرین اخبار » بیانیه لوزان سند دروغگویی آمریکا است / ظریف باید توضیح دهد چرا پروتکل را پذیرفته است

به گزارش “خانه خشتی“، منصور حقیقت پور نایب رئیس دوم کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار گروه سیاسی آرمان کرمان گفت:  بیانیه ای که دیشب از سوی آقای ظریف و خانم موگرینی مطرح شد دارای تعارض هایی بود که باید درباره آن شفاف سازی صورت بگیرد.

وی در در تشریح این تناقضات اظهار داشت: در حالی که خانم موگرینی گفت تحریم ها گام به گام برداشته می شود ولی آقای ظریف در بیانیه ای که خواند، اعلام کرد تحریمها به صورت یکجا برداشته می شود و یا اینکه آقای ظریف گفت قطعنامه جدیدی از سوی شورای امنیت صادر می شود که قطعنامه های قبلی را ملغی می کند ولی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا می گوید تنها اگر لازم باشد این کار صورت می گیرد و این یعنی ۵+۱ می تواند بگوید که این قطعنامه لازم نیست و زیر میز مذاکره بزند.

نایب رئیس دوم کمیسیون امنیت ملی با اعلام اینکه پروتکل الحاقی کلیدی است که اگر دست دشمن بیافتد می تواند به تمام کشور نفوذ کند ، تاکید کرد: پذیرش پروتکل الحاقی از وظایف مجلس است و اینکه آقای ظریف از طرف مجلس پروتکل الحاقی را پذیرفتند جای تامل دارد و وزارت خارجه باید پاسخگو باشد که با هماهنگی کدام مقام مجلس این بند را پذیرفته است.

حقیقت پور در عین حال تصریح کرد: این بیانیه دستاوردهای مثبتی نیز برای کشور داشته است از جمله این که این بیانیه یک سند رسوایی برای آمریکا است.

وی بیانیه واشنگتن را یک فرار به جلو توصیف کرد و تاکید کرد: اساسا ما به دنبال بمب هسته ای نبودیم که کسی بخواهد جلوی ما را بگیرد.

این عضو کمیسیون سیاست خارجی تشریح کرد: اینک جامعه جهانی صداقت ایران را فهمید و پس از این بیانیه دنیا باید آمریکا را به عنوان یک کشور دروغگو بشناسد.

این نماینده مجلس با بیان اینکه ما اینکه عضو باشگاه هسته ای است ، خاطر نشان کرد: دنیا اینک شعار ” انرژی هسته ای حق مسلم ما است ” را به رسمیت می شناسد.

وی در ادامه با بیان اینکه داشتن راکتور آب سنگین خود یک سطح توسعه پیشرفت هسته ای است، گفت: آنها ابتدا می گفتند اصلا نباید این راکتور وجود داشته باشد ولی در این بیانیه گفته شده است که باید با کاهش توان آن میزان تولید پلوتونیم کاهش یابد.

نایب رئیس دوم کمیسیون امنیت ملی  در عین حال ابراز داشت: با این وجود باید مشخص شود که چگونه توانمندی هسته ای می تواند ما را به استقلال هسته ای برساند و با این ۵۰۰۰ سانترفیوژ نسل یکم چگونه می توان به میزان مورد نیاز غنی سازی صورت داد.

حقیقت پور با اشاره به به اینکه ما باید امتیازاتی می دادیم تا آنها با کنار می مانند، بیان داشت: این مذاکرات برد برد بود ولی با این شبهه ها که تحریم ها یکجا برداشته نشود و پروتکل الحاقی اجرا شوذ ، از ۱۰۰ واحد برد ما ۳۰ واحد بردیم و آنها ۷۰ واحد بردند.

وی در پایان با بیان اینکه به هرحال پرونده هسته ای در دست مجلس نیست ، ابراز داشت: البته اگر قرار است تحریم ها مرحله ای برداشته شود توافقی صورت نخواهد گرفت.

برچسب ها:
آمریکا پروتکل لوزان
تلگرام
دیدگاه‌ها
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

 • مجید

  حرفهای روحانی وتیمش سند نداره چون دروغگو حافظه نداره

  محمد

  واقعا مزخرفه روحانی امروز میگفت همه تحریم ها یکجا برداشته میشه درحالی که آمریکا میگه همه تحریم ها بخاطر هسته ای نیس بلکه بخاطر نقض حقوق بشر،تولید موشک های بالستریک و حمایت از تروریسمه خدایا توبه نمیدونم به حرف کی اعتماد کنم

  saied

  احسنت
اخبار ویژه
اخبار رفسنجان