سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس در گفتگو با خانه خشتی:

تحریم های ظالمانه علیه ملت ایران یکجا باید لغو شود/ آمریکا دولتی عهد شکن و غیر قابل اعتماد است

  • شناسه خبر: 62196
تحریم های ظالمانه علیه ملت ایران یکجا باید لغو شود/ آمریکا دولتی عهد شکن و غیر قابل اعتماد است

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: تحریم های ظالمانه علیه ملت ایران یکجا باید لغو شود؛ هر نوع توافقی که در آن لغو تحریم ها را منوط به زمان کند از نظر ملت ایران قابل قبول نیست.

خانه » آخرین اخبار » تحریم های ظالمانه علیه ملت ایران یکجا باید لغو شود/ آمریکا دولتی عهد شکن و غیر قابل اعتماد است

نقوی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار “خانه خشتی“، با بیان اینکه فناوری هسته ای برای ملت ایران و جمهوری اسلامی ایران هویتی ملی است و ملت ایران در مذاکرت به دنبال توافق خوب هستند، گفت: مقام معظم رهبری برای توافق خوب خطوط قرمزی را تعریف کرده اند که مورد موافقت همه ملت ایران است.

سید حسین نقوی با اشاره به اینکه هر نوع توافقی که مشمول این خطوط قرمز نباشد، از نظر ملت ایران توافق خوب نیست و مورد قبول ملت ایران نمی باشد، اظهار کرد: توافق باید در یک مرحله صورت گیرد؛ ما توافق دو مرحله ای، سیاسی و یا صدور بیانیه ای که برای ملت ایران تعهدی را به دنبال داشته باشد، نداریم، باید کلیه جزییات و کلیات صریح و روشن و غیر قابل تفسیر در توافق بیاید.

وی به رسمیت شناختن حق هسته ای ملت ایران در محتوای توافق نامه را از دیگر خطوط قرمز مد نظر مقام معظم رهبری بیان کرد و افزود: تحریم های ظالمانه علیه ملت ایران یکجا باید لغو شود؛ هر نوع توافقی که در آن لغو تحریم ها را منوط به زمان کند یا تحریم ها را قبول کند و آن ها را قابل تفسیر کند، از نظر ملت ایران قابل قبول نیست.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تیم مذاکره کننده هسته ای به اندازه کافی حسن نیت خود را به جامعه جهانی نشان دادند و این حسن اعتماد را برای جامعه جهانی ایجاد کردند، افزود: آمریکایی ها و غربی ها باید در مقابل حقوق ملت ایران سر تسلیم فرود آورند و دست از زیاده خواهی، باج خواهی و سلطه گری خودشان بردارند تا مشکل پرونده هسته ای حل شود و طرفین بتوانند با همکاری هم فعالیتشان را ادامه دهند، در غیر اینصورت قطعاً ملت ایران زیر بار زور نخواهد رفت.

وی با اشاره به نظر مقام معظم رهبری، آمریکا را دولتی عهد شکن و غیر قابل اعتماد دانست و اظهار کرد: در توافق ژنو شاهد بودیم که آمریکایی ها عهد شکنی کردند و بر خلاف مفاد عهد نامه دست به تحریم های جدید علیه ایران زدند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی دفاع از حقوق ملت و کشور را ضرورت دانست و ادامه داد: ضرورتی ندارد ما تعهداتی را برای اعتماد بخشی به رفتار دولت آمریکا بپذیریم؛ ما ۳۵ سال است که تحریم هستیم؛ اگر کسی فکر می کند غربی ها و به ویژه آمریکایی ها دست از خصومت علیه ایران بر می دارند، اشتباه می کنند.

برچسب ها:
آمریکا غیر قابل اعتماد است خانه خشتی رفسنجان سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس مذاکرات هسته ای نقوی
تلگرام
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

اخبار ویژه
اخبار رفسنجان