۱۶ آژانس اطلاعاتی امریکا

  • شناسه خبر: 612
۱۶ آژانس  اطلاعاتی امریکا

۶ آژانس اطلاعاتی آمریکا:تهران در پی ساخت سلاح هسته‌ای نیست/ ایرانی‌ها دروغ نمی‌گویندیک روزنامه غربی در گزارشی با استناد به گزارش ۱۶ آژانس اطلاعاتی آمریکا درباره برنامه هسته ای ایران و با اذعان به صلح آمیز بودن برنامه هسته ای این کشور ادعاها درباره تلاش تهران برای ساخت سلاح هسته ای را رد کرد. به […]

خانه » سیاسی » ۱۶ آژانس اطلاعاتی امریکا

۶ آژانس اطلاعاتی آمریکا:تهران در پی ساخت سلاح هسته‌ای نیست/ ایرانی‌ها دروغ نمی‌گویندیک روزنامه غربی در گزارشی با استناد به گزارش ۱۶ آژانس اطلاعاتی آمریکا درباره برنامه هسته ای ایران و با اذعان به صلح آمیز بودن برنامه هسته ای این کشور ادعاها درباره تلاش تهران برای ساخت سلاح هسته ای را رد کرد.
به گزارش خبرگزاری مهر، روزنامه لس آنجلس تایمز در گزارشی با اشاره به اختلافات موجود میان واشنگتن و تل آویو در قبال برنامه هسته ای ایران نوشت : ۱۶ آژانس اطلاعاتی آمریکا بر این باورند که ایران در حال انجام تحقیقات هسته ای بوده و در پی ساخت سلاح هسته ای نیست.

لس آنجلس تایمز در ادامه با اشاره به نشست باراک اوباما و بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی در آینده نزدیک اذعان کرد: تهران در پی ساخت بمب هسته ای نیست.

این روزنامه آمریکایی در ادامه این مطلب نوشت : پیشتر نیز سازمانهای اطلاعاتی آمریکا در سال ۲۰۰۷ ارزیابی مشابهی را درباره برنامه هسته ای ایران ارائه کرده بودند.

در حالی که ایران بارها اعلام کرده است برنامه هسته ای خود با اهداف صلح آمیز است، سازمانهای اطلاعاتی آمریکا ادعا کردند تهران تلاشهای خود را برای توسعه و ساخت کلاهک هسته ای در سال ۲۰۰۳ متوقف کرده است.

لس آنجلس تایمز در ادامه این گزارش با اشاره به جنگ روانی رژیم صهیونیستی علیه برنامه هسته ای ایران نوشت: اسرائیل از ایران به عنوان تهدیدی برای موجودیت خود یاد می کند و بر این باور است که نباید به این کشور اجازه داد تا قابلیت های خود را در خصوص ساخت سلاح هسته ای گسترش دهد.

همچنین شماری از مقامات رژیم صهیونیستی ادعا می کنند: قبل از آنکه دیر شود باید با حمله نظامی مانع گسترش برنامه هسته ای ایران شد، این در حالی است که مقامات آمریکایی درباره خطرناک بودن ماجراجویی علیه ایران و بی ثباتی منطقه در پی چنین اقدامی هشدار داده اند.

ادعاهای مقامات رژیم صهیونیستی در حالی است که این رژیم پیمان منع گسترش سلاح های هسته ای را امضا نکرده و اجازه بازرسی از تاسیسات هسته ای خود را به بازرسان آژانس انرژی اتمی نداده است و برنامه هسته ای ماهیت نظامی دارد.

زرادخانه های هسته ای رژیم صهیونیستی تهدیدی برای کشورهای منطقه خاورمیانه و خطری برای انسانها و کره زمین بوده و پیامدهای بسیاری را برای اعراب دارد.

برچسب ها:
16 آژانس اطلاعاتی امریکا
تلگرام
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

اخبار ویژه
اخبار رفسنجان