فرهنگیان رفسنجانی در اعتراض به وضعیت معیشتی خود مقابل فرمانداری تجمع کردند +عکس

 • شناسه خبر: 60970
فرهنگیان رفسنجانی در اعتراض به وضعیت معیشتی خود مقابل فرمانداری تجمع کردند +عکس

جمعی از فرهنگیان رفسنجان با حضور در مقابل فرمانداری، به وضعیت معیشتی شان اعتراض کردند.

خانه » آخرین اخبار » فرهنگیان رفسنجانی در اعتراض به وضعیت معیشتی خود مقابل فرمانداری تجمع کردند +عکس

به گزارش خبرنگار “خانه خشتی”، صبح امروز جمعی از فرهنگیان رفسنجان با حضور در مقابل فرمانداری، به وضعیت معیشتی شان اعتراض کردند.

حضار در نامه ای به حمید ملانوری فرماندار رفسنجان، با بیان اینکه جامعه فرهیخنه فرهنگیان با دلسوزی هر چه تمام تر سالیان دراز در خدمت نظام مقدس جمهوری اسلامی انجام وظیفه کرده و با سعه صدر و گذشت فراوان پا بر روی بسیاری از خواسته های معقول و منطقی خود گذارده و سعی نموده اند با سیلی صورت خود را سرخ نگه دارند و شأن و موقعیت اجتماعی شان را با چنگ و دندان حفظ کنند، بیان داشتند: بسیار مایه تأسف است ما که روزگاری بر تخته سیاه از ارزش معنویت سخن می گفتیم وو غم نان را برای شاگردانمان بسیار بیمعنی جلوه می دادیم، امروز در پشت ضربات بی رحمانه تورم فزاینده و مشکلات معیشتی و اقتصادی خود گرفتار قصه تکراری شده ایم.فرهنگیان رفسنجانی در اعتراض به وضعیت معیشتی خود مقابل فرمانداری تجمع کردند (۱۳)

فرهنگیان در ادامه خطاب به فرماندار، با بیان اینکه مشکل جامعه فرهنگیان فقر نیست، اظهار داشتند: مشکل ما فرقی است که به طور فاحش بین اعضای خانواده بزرگ فرهنگیان و سایر کارمندان و دوایر دولتی می بینیم.

جمعیت حاضر خواستار گشایشی در کارشان شدند و با اشاره به اینکه میانگین حقوق یک همکار فرهنگی با مدرک کارشناسی و با سابقه ای بیست ساله به زحمت به سیزده میلیون ریال می رسد و میزان تورم به حدی بالاست که با افزایش ۱۰ و حتی ۲۰ درصدی دردی از فرهنگیان دوا نمی شود، بیان کردند: ما مصرانه خواهان افزایش بیش از ۱۴ درصد هستیم که نمایندگان محترم مجلس جهت بودجه آموزش و پرورش منظور داشته اند؛ همانگونه که وزیر محترم بهداشت در طی دو مرحله افزایش ۳۶ درصدی بودجه را برای همکاران خود تثبیت نموده، پس این انتظار برای ما دور از دسترس نخواهد بود.

موارد مطرح شده از سوی جامعه فرهنگیان معترض اینگونه بیان شد: ساعات کار موظف از سال ۱۳۶۰ چهار ساعت بنا به شرایط زمان جنگ اضافه شده که البته بعد از جنگ و دوران سازندگی دیگر به روال اولیه بازنگشت؛ کارمندان دولت هر سال از یک ماه مرخصی برخوردارند و در پایان هر ماه برای انان بین ۶۰ تا ۸۰ ساعت اضافه کاری در نظر گرفته می شود که بدون احتساب ایامم تعطیل و جعه برایشان منظور می شود، در صورتی که اضافه کاری فرهنگیان دستخوش محاسبات تعطیل و غیره می شود و هر ماه نسبت به ماه پیش تقلیل می یابد و بعد از گذشت ۶ ماه تنها سه ماه آن در چندین نوبت و به صورت اقساط پرداخت می شود.فرهنگیان رفسنجانی در اعتراض به وضعیت معیشتی خود مقابل فرمانداری تجمع کردند (۵)

فرهنگیان در ادامه تعطیلات قانونی تابستان را اشکال دیگری عنوان کردند که بر جامعه فرهنگیان می گیرند و ابراز داشتند: با توجه به اینکه شرایط فعلی جامعه، معلمی شغلی کاملاً به روز است و هر معلم برای تدریس موفق باید هر ساله و هر ماه خود را به دانش روز مجهز کند، این فرصت زمانی برای بازنگری، مطالعه و تحقیقات جدید و یافته های تازه است.

تغییر در نگرش، اجحاف در تحقق مزایا، عدم استفاده ابزاری و قرار دادن افکار عمومی در مقابل فرهنگیان از دیگر اعتراضات مطرح شده فرهنگیان بود که در توضیح آن، بیان کردند: متأسفانه عده ای از مسئولین عدم اختصاص بودجه لازم برای این قشر را در تعداد کثیر آن ها می دانند و تا زمانی که ما را زیادی و و مصرف کننده بدانند، هیچ چیز تغییر نمی کند.

در ادامه این توضیح برخوردار نبودن از حقوق ثابت و شفاف را از دیگر تفاوت های فرهنگیان با سایر ارگان ها بیان کردند که خواستار بحث و پیگیری آن شدند و ابراز داشتند: اعطای وام مسکن با بهره کم و استفاده از منازل سازمانی و مزایایی از قبیل انواع کارانه، حق سفر، وام خرید کالا، کارت خرید غیر نقدی، پاداش های متفرقه و … از دیگر خواسته های ماست.فرهنگیان رفسنجانی در اعتراض به وضعیت معیشتی خود مقابل فرمانداری تجمع کردند (۴)

جمعیت حاضر با اعتراض به طرح رتبه بندی فرهنگیان که اثر و نتیجه ای جز تفرقه و اختلاف بین این قشر زحمتکش ندارد، بیان کردند: این طرح تنها بهانه ای است برای پوشاندن مسئله اصلی که همان تبعیض در پرداخت حقوق می باشد و اگاهیم که این طرج در صورت اجرایی شدن کثل طرح پرداخت هماهنگ حقوق، حاصلی برای فرهنگیان فرهیخته ندارد.

حضار در ادامه اظهار داشتند: بی انصافی است که هر جا احساس نیاز جامعه فرهنگی است، ما جای پای انبیاء می گذاریم و هر جا مطالباتی داریم، زیادی می شود. تیتر اول رسانه ها مطالبات فرهنگیان و معوقات فرهنگیان و پاداش پایان خدمت ان ها می شود.

تفاوت فاحش پاداش پایان خدمت فرهنگیان با سایر کارمندان ازدیگر موارد اعتراضی فرهنگیان بود.

معترضین خطاب به فرماندار بیان داشتند: از جنابعالی به عنوان رییس شورای عالی آموزش و پرورش تقاضا داریم تا یاریگر ما در این مسیر باشید و صدای فریادهای خاموش ما را به گوش مسئولین برسانید و ما را در جهت احقاق حقوق قانونی خود حمایت نمایید.

فرهنگیان رفسنجانی در اعتراض به وضعیت معیشتی خود مقابل فرمانداری تجمع کردند (۲) فرهنگیان رفسنجانی در اعتراض به وضعیت معیشتی خود مقابل فرمانداری تجمع کردند (۳) فرهنگیان رفسنجانی در اعتراض به وضعیت معیشتی خود مقابل فرمانداری تجمع کردند (۶) فرهنگیان رفسنجانی در اعتراض به وضعیت معیشتی خود مقابل فرمانداری تجمع کردند (۷) فرهنگیان رفسنجانی در اعتراض به وضعیت معیشتی خود مقابل فرمانداری تجمع کردند (۸) فرهنگیان رفسنجانی در اعتراض به وضعیت معیشتی خود مقابل فرمانداری تجمع کردند (۹) فرهنگیان رفسنجانی در اعتراض به وضعیت معیشتی خود مقابل فرمانداری تجمع کردند (۱۰) فرهنگیان رفسنجانی در اعتراض به وضعیت معیشتی خود مقابل فرمانداری تجمع کردند (۱۱) فرهنگیان رفسنجانی در اعتراض به وضعیت معیشتی خود مقابل فرمانداری تجمع کردند (۱۲) فرهنگیان رفسنجانی در اعتراض به وضعیت معیشتی خود مقابل فرمانداری تجمع کردند

برچسب ها:
اخبار رفسنجان اعتراض فرهنگیان رفسنجان اموزش و پرورش خانه خشتی فرماندار رفسنجان فرهنگیان رفسنجان نیروهای فرهنگی وضعیت معیشتی فرهنگیان رفسنجان
تلگرام
دیدگاه‌ها
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

 • مرتضی

  اینها که اکثرا از طیف خودشان هستند . خانمی که مسئول حزب اصلاح طلب زنان نواندیش و یا آقایانی که در جلسات و همایشهای اصلاحات حضور دارند در این تجمع نیز حضور دارند ، پس این همش ساختگی است.

  کمال

  راستی مگه ما تورم داریم که اینها می گن زیر بار تورم کمرشان خم شده؟؟؟ ظاهراً خبر ندارن که هم تورم صفر شده و هم از رکود عبور کردیم!!!

  معلم

  اگر معلم نبود شما هم که میگویید ما درک اینکه شما ۲ساعت کار و بقیه مطالعه نبودید استاد جان همه سیستم آموزشی دنیا به همین شکل که آموزش و پرورش تعطیل دارند اما معیشتشان بسیار بالاتر از اکثر قشرهاست ما حقمان را میخواهیم،آنچه قانون تصویب کرده برای ما هم اجرا کنن نه ناقص و ...

  کارگر

  تنها ارگانی که داره دولت ازجیب خود خرج میکنه قشر معلمی هس شهداری درامد داره دانشگاه شهریه داره بانک درامد داره و........... و اقایی که گفتی بدون معلم جرم و زندان و و..... مگه الان دزدی و زندان و کیف قاپی و ..... نداریم

  عرفان

  آقایونی که معترضین معلما این همه بیکاری دارنو حقوق میگیرن آقای عزیز به نظر شما میشه درسال ۳ماه یه کار دیگه کرد بعدش دوباره تعطیل آیا میشه در هفته فقط ۲روز آخرش یه کار دیگه کرد بعدش تعطیل نه خدایی تویی که کار آزاد داری و وضعت خوبه میشه بدون پشت کار و یسره کار کردن کارت بگیره الان معلما به جای اینکه بشیننو درباره یه تعلیم و پرورش بچه های شما ها برنامه بریزن دارن تو سطح شهر مسافر کشی میکنن که آخر ماه پیش زنوبچشون شرمنده نشن تا حالا این اتفاق برات افتاده از اینا بگذریم تو دیگر کشورا اولین بهارو به قشر معلما میدن درصورتی که تو کارمندا کمترین بهارو مامعلما داریم! فکر نمیکنم درک این چیزایی که من میگم سخت باشه براتون ایشالا مسیولا کاری بکنن برامون با تشکر

  معلم

  حرف حساب جواب نداره موافقم ۱۰۰%

  معلم

  امیرکبیر میگه : اگه نیت یک ساله داری گندم بکار...اگه نیت ده ساله داری درخت بکار...و اگه نیت صد ساله داری شاگرد و آدم تربیت کن... عزیزم . یک استاد دانشگاه در هفته ۸ ساعت و یک معلم ۲۴ ساعت . چرا چون باید مطالعه کنه. تحقیق کنه . سطح دانش خودش را بالا ببره و ...... میدونم که این را نمی توانی درک کنی به تو حق میدم.

  اکبر

  شاگرد و آدم با معلمی که خودش در مدرسه استعمال سیگار دارد ، و در محافل ... حضور دارد. که نمی شود.

  معلم

  باید گریه کرد بر آنکس که درک نمی کنه معلم فقط به حضور فیزیکی نیست. چرا اساتید دانشگاه با ۸ ساعت تا ۱۲ ساعت موظف در هفته باید متوسط ۵ میلیون در ماه حقوق بگیرند . تمام تعطیلی هاشون هم مثل اموزش و پرورش است . اگر آموزش و پرورش تا امروز ۲۵ اسفند بچه ها رفتند کلاس اونها هفته قبل تعطیل شدند. به لحاظ مدرک هم نمی توانید قضاوت کنید چون غالب معلمین لیسانس ، فوق لیسانس و حتی دکتری دارند. و تازه ۲۴ ساعت در هفته موظف دارند. وقتی نقش اونها را بسنجیم در جامعه دیگه اینجوری قضاوت نمی کنیم. چطوری استاد دانشگاه و معلم را با کارگر یا کارمند مقایسه میکنید. همینه دیگه وقتی اموزش و پرورش ضعیف شد سطح شعور جامعه اینقدر پایین میاد که یک معلم که قانون میگه سه روز در هفته (۲۴ ساعت) موظف دارد را با یک کارمند معمولی اداره مقایسه میکنید. عزیزم نمیدونی چه بلایی سرت میاد وقتی معلم ناراضی باشه. نمیدونی. از سر ندانستن اینچنین قضاوت میکنی. والله کم سوادی که نقش معلم را با تعداد ساعات در هفته مقایسه میکنی. گوش کن این صدای ترقه نیست . این صدای ترق حاصل از دیدگاه مقایسه کارمند اداره با معلم اموزش و پرورش با اون نقش عظیمش است. انبوه معتاد را می بینی حاصل بی توجهی و دیدگاه غلط به اموزش و پرورش است. دیدی این همه دزدی و دروغ و پایین امدن سطح فرهنگ در جامعه را. این ها به طور مستقیم با بی توجهی به نقش و اهمیت آموزش و پرورش مرتبط است. خوب دقت کن به خودت ، اینقدر بی سوادی که معلم را با کمیت ساعات و حضور فیزیکی در مدرسه می سنجی . این بی سوادی تو حاصل کار اون معلمی است که به اون توجهی نشده و کمیتی آمده مدرسه و نه بر اساس نقشش. بدان : در آموزش و پرورش رفسنجان ۴۵۰ فوق لیسانس و ۲۲ دکتری و دانشجوی دکتری حضور دارند علاوه بر بیش از ۱۰۰۰ دبیر لیسانس . یکی در بازار دزدی میکرد. شب بود گفتند چیکار میکنی گفت طبل میزنم . گفتند صدا نداره؟ گفت فردا صداش در میاد. گوش کن صدای بی توجهی به معلم را در جامعه می شنوی.

  صادق

  ما حاضریم خانه هایمان را باز کوچکتر کنیم وفضا وامکانات مدرسه ها را بزرگتر وبیشترکنیم .ما برای توسعه ی بیشتر کشور هرچقدر در تربیت وجذب معلمان سرمایه گذاری کنیم کم است.

  صادق

  وقتی به معلم بی توجه شدیم باید سالن های ورزشی رو با نیروی ضد شورش آرام کنیم ! وقتی به معلم بی توجه شدیم باید بودجه زندانها و مراکز ترک اعتیاد را گسترش دهیم! وقتی به معلم بی توجه شدیم باید خانواده ها مقادیر زیادی هزینه مدارس خاص و کلاس های خصوصی را بپردازند! وقتی به معلم بی توجه شدیم باید امنیت کوچه و خیابان ها را با پلیس های باتوم به دست تامیین کنیم! وقتی به معلم بی توجه شدیم باید آمار طلاق گوش ازدواج را کر کند! وقتی به معلم بی توجه شدیم باید سالانه برای حفاظت محیط زیست میلیاردها هزینه کنیم! وقتی به معلم بی توجه شدیم باید احترام به انسانیت به شعور به بزرگسالان عزیز را در خواب ببینیم! وقتی به معلم بی توجه شدیم باید منتظر کودکان کار سر هر چهار راه شهر باشیم ! وقتی به معلم بی توجه شدیم باید انتظار گسترش خشونت های اجتماوعی و روحی روانی را داشته باشیم! آینده کشورتان چگونه خواهد بود ؟ به حال و روز امروز آموزش و پرورش کشورمان نگاه کنید.

  واقع بين

  قدر معلم بالاست ولی معلمی که در هفته ۲۴ ساعت تدریس و۴۸ ساعت تحقیق می کند با علم واطلاعات بالا به سر کار می رود و... راستی فرهنگیان بچه خودشان را کجا ثبت نام می کنند؟؟؟؟ مگر مدرسه تا مدرسه فرق می کنه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ چرا مدرسه خوب نادر است؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ۱۶۰ روز کار کردن انهم روزی ۵ ساعت اعتراض هم داره

  بانکی

  کارمندان بانک کی تعظیلی دارن کارگران شهرداری کی تعطیلی دارن پلیس ها کی تعطیلی دارن در عوض معلم ها ۱۰ روز قبل عید ۲۰ روز بعد عید نوروز تعظیل سه ماه تابستون ۱۵ رو قبل تابتون تعطیل پنجشنبه تعطیل شهادت و لادت تعطیل اردو تعطیل ساعت ۸ میاین ساعت ۱۲ رفتن

  مهدی

  همان دولت قبلی خوب بود وقتی اعتراض کرده بودند بهشون هشدار داد که تا ساعت وقت داریر به اعتراظات پایان بدین وگرنه همه معترضین اخراج و کارمن جدید و جوان و باهوش و فوق لیسان دار استخدام میکنم خنده ای همان ساعت اول همگی فرار کردند

  علی

  اولا این نکته صحت نداره دوما دولت قبلی چهل هزار نیرو جذب کرد که شما جلوی برخی از استخدام ها را گرفتین دولت قبل بیمه ی طلاییش به درد می خورد که شما بیمه رو کلا بی اعتبار کردید افزایش سنواتی هجده درصد بود شما چهارده و افزایش حقوق ابتدایی رو بدون معوقه دادید و همون افزایش سنواتی رو عوام فریبی کردید دوستانی که می گن پول خارج از دستور گرفته می شه به حراست اطلاع بدن پیگیری کنن دوستانی هم که معتقدند تعطیلات زیاده خب معلم کار دیگری نمی تونه بکنه حقوق رو افزایش بدن چشم تو تعطیلات هم می ریم سر کار انتقالی ها و اونا که همش تو جاده اند هم شما نمی بینید

  شهروند

  اعتراض واسه چی ؟؟خب نیاین انقد فوق لیسانس بیکار هست که از شما دیپلم دارها سوادشون بیشتره

  علی

  راستی کلاس تقویتی برای کلاس اولی ها میزارن اونهم ساعتی ........ شماقضاوت کنید.

  اکبر

  بقیه کارمندان کل سال تعطیل هستند.

  اهالی نوق

  هر معلم ماهیانه ۱۵۰۰۰۰۰ تومان حقوق داره ساعت ۸ میان ۱۲ هم میرن سه ماه تابستون تعطیل یک ماه نوروز تعطیل یک ماه تو سال تعطیل دارن حالا کارگر بیچاره با روزی ۳۵۰۰۰۰ تومان اونم اگه کاری باشه تو ما و گرما به کجا اعتراض کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  زحمتکش

  برادرجان.خیلی عجیبه که قشر فرهنگی وفرهیخته رابا کارگر ساده مقایسه می کنی؟

  حسین

  سالی ۱۲ ماه ۵ ماهش تعطیلن اعتراض هم می کنن!!!!!!!

  حمید

  آره دیگه اندازه درکتون همین قدره....
اخبار ویژه
اخبار رفسنجان