انهدام ماکت ناو آمریکایی در تنگه استراتژیک هرمز در صدر اخبار جهان

 • شناسه خبر: 59242
انهدام ماکت ناو آمریکایی در تنگه استراتژیک هرمز در صدر اخبار جهان

در رزمایش بزرگ پیامبر اعظم ۹ ماکت ناو هواپیمابر آمریکایی طی عملیاتی همه جانبه مورد اصابت صدها راکت و ده‌ها فروند موشک قرار گرفت و منهدم شد؛ این خبر اکنون در صدر اخبار رسانه های دنیا قرار دارد.

خانه » آخرین اخبار » انهدام ماکت ناو آمریکایی در تنگه استراتژیک هرمز در صدر اخبار جهان

به گزارش “خانه خشتی”، به نقل از “ آرمان کرمان ” ؛  رزمایش بزرگ پیامبر اعظم ۹ سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صبح امروز آغاز شد.

این رزمایش با حضور علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی، سردار سرلشگر محمد‌علی جعفری فرمانده کل سپاه، سردار سرلشگر غلامعلی رشید جانشین رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، سردار حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه، سردار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه، سردار پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه، سردار سرلشگر باقری معاون ارکان ستاد کل نیروهای مسلح، سردار فدوی فرمانده نیروی دریایی سپاه و جمعی دیگر از فرماندهان و مسئولین سپاه و ستاد کل نیروهای مسلح حضور دارند.

IMG12043418

این رزمایش در منطقه تنگه هرمز و خلیج فارس برگزار می‌شود و شناورهای مختلف نیروی دریایی سپاه به اجرای عملیات می‌پردازند.

رمز این عملیات محمد (ص) است و با فرمان سردار سرلشکر جعفری آغاز شد.

این رزمایش با محوریت قرارگاه دریایی خاتم ۲ برگزار می‌شود.

رژه بیش از ۵۰۰ فروند قایق های رزمی با قابلیت جنگ برای اولین بار در دنیا در رزمایش پیامبر اعظم ۹

عبدالمجید قاسمی در گفتگو با خبرنگار سیاسی ” آرمان کرمان”  ازبرگزاری رزمایش بزرگ پیامبر اعظم ۹ با شلیک موشک های بالستیک و موشک های ساحل به دریا و دریا به دریا از طریق سامانه های دریایی در فواصل مختلف خبر داد و گفت : موشک هایی داشتیم که از فاصله ۳۰۰ کیلومتری هدف را مورد اصابت قرار دادند.

مسئول روابط عمومی نیروی دریایی سپاه با اشاره به اینکه یک ماکت ساخته شده در ابعاد یک ناو واقعی بیگانه برای اولین باردر رزمایش مورد استفاده قرار گرفته شده، ابراز کرد: این ناو توسط موشک ها از فاصله بسیار دور مورد هدف قرار گرفته است.

قاسمی تصریح کرد: پس از شلیک موشک های بالستیک ، شناور های رزمی نیروی دریایی سپاه در قالب شناورهای مختلف به شکل گروهی به سمت ناو شلیک کردند و پس از ضربه کاری وارد شده از طریق شناورها، ناو توسط یگان ویژه نیرو دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصرف شد.

مسئول روابط عمومی نیروی سپاه ابراز داشت: پس از شلیک شناورهای رزمی، شاهد پرواز جنگنده های نیروی هوافضای سپاه بودیم و سپس هواپیماهای ساخت داخل که تغییر کاربری به کاربرد نظامی داده اند، به پرواز درآمده اند.

قاسمی از رژه بیش از ۵۰۰ فروند قایق های رزمی با قابلیت جنگ برای اولین بار در کل دنیا در این رزمایش نیز خبر داد.

مسئول روابط عمومی نیروی سپاه بااشاره به صحبت های رییس مجلس شورای اسلامی، پیام رزمایش برای دوستان و کشورهای همسایه را صلح و تامین امنیت منطقه دانست.

عبدالمجید قاسمی  در پایان خاطرنشان کرد: مرحله دوم رزمایش شامل حضور یگان های نیروی زمینی سپاه بعد از نمایش اقتدار نیروی هوایی خواهد بود.

ماکت ناو هواپیمابر آمریکایی با موشک‌ها سپاه منهدم شد

 در ادامه برگزاری رزمایش بزرگ پیامبر اعظم ۹ سپاه در تنگه هرمز ماکت ناو هواپیمابر آمریکایی که توسط نیروی دریایی سپاه ساخته شده بود طی عملیاتی همه جانبه مورد اصابت صدها راکت و ده‌ها فروند موشک قرار گرفت و منهدم شد.

این ماکت در ابعادی واقعی ساخته شده و توسط ده‌ها فروند شناور تندرو مورد اصابت قرار گرفت.

همچنین چند موشک کروز و دو موشک بالستیک نیز به این هدف اصابت کرد.

دریادار فدوی فرمانده نیروی دریایی سپاه اردیبهشت ماه سال جاری از شبیه سازی ناو هواپیمابر آمریکایی برای انهدام و تصرف آن در ابعاد واقعی ۲۰۲ متری خبر داده بود.

فرمانده نیروی دریایی سپاه پیش از این با تاکید بر اینکه امروز آمریکایی‌ها و همه دنیا می‌دانند یکی از اهداف عملیاتی ما، از بین بردن نیروی دریایی آمریکاست، گفته بود: انهدام ناو آمریکایی ۵۰ ثانیه طول می‌کشد

علاوه بر نیروی دریایی سپاه یگانهای نداجا، نهاجا و نیروی هوافضای سپاه تمرینات مورد اصابت قراردادن ماکت ناوهواپیمابر را تمرین کرده‌اند.

دانلود فیلم لحظه هدف قرار گرفتن ناو آمریکایی

بازتاب در رسانه های فرا منطقه ای

رزمایش سپاه پاسداران در تنگه هرمز بازتاب متفاوتی در میان خبرگزاری‌های منطقه و جهان به دنبال داشت.

در این رابطه خبرگزاری «اسوشیتدپرس» نوشت: شناورهای سپاه ماکت ناو هواپیمابر آمریکایی را هدف قرار دادند.

در گزارش «اسوشیتدپرس» آمده که «تلویزیون ایران تصاویر مانور نظامی در تنگه هرمز را نشان داد که در این تصاویر شلیک چهار موشک را دیده ‌میشود که سه تا از آنها به ناو برخورد کرده است».

hilij

اظهار نگرانی رسانه‌های بین‌المللی از هدف قرار گرفتن ناو آمریکایی

در این گزارش می‌خوانیم: «این مانور در نزدیکی تنگه هرمز انجام شده، تنگه‌ای که یک آبراه مهم بین‌المللی است که در آن یک پنجم ترانزیت نفتی جهان صورت می‌گیرد. این مانور در حالی انجام شده که مذاکرات هسته‌ای ایران در حال پیگیری است».

روزنامه صهیونیستی «جروزالم پست» و «خبرگزاری رویترز» هم از دیگر رسانه‌هایی بودند که به سرعت خبر رزمایش سپاه پاسداران و هدف قرار گرفتن ماکت ناو آمریکایی را بازتاب دادند.

در همین رابطه روزنامه صهیونیستی «دبکا فایل» نیز با اشاره به رزمایش پیامبر اعظم(ص)، این رزمایش را تمرین نظامی نیروهای سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران قلمداد کرد.

نگرانی صهیونیستها از توان نظامی ایران

روزنامه اسرائیلی «جروزالم پست» نیز با اشاره به خبر خبرگزاری «اسوشیتدپرس» در رابطه با آغاز رزمایش پیامبر اعظم(ص) به تحلیل این رزمایش سپاه پاسداران پرداخت.

در گزارش مربوط به رزمایش پیامبر اعظم ۹ درباره توان نظامی ایران اینطور ابراز نگرانی کرده است:‌«ماه قبل مقامات ارشد نظامی ایران به ادامه تهدیدهای اسرائیل درباره «پاسخ‌های کوبنده» در قبال مرگ یک عضو ارشد سپاه در جولان سوریه(شهید الله دادی) تاکید داشتند».

این روزنامه صهیونیستی به سخنان اخیر جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران هم اشاره و تاکید کرد: « سرتیپ حسین سلامی نفر دوم فرماندهی سپاه پاسداران به رسانه‌های ایرانی گفته بود که نیروهای سپاه قادر به هدف قرار دادن اسرائیل با موشک شهاب ۳ هستند».

روزنامه «اینترنشنال» نیوزیلند نیز با انتشار تصاویری به رزمایش پیامبر اعظم(ص) اشاره کرده می‌نویسد : نیروهای سپاه پاسداران ایران در حال قدرت نمایی در تنگه هرمز هستند.

اشاره به اهمیت استراتژیک تنگه هرمز به عنوان مسیر مهم ترانزیت نفت  در جهان

پایگاه خبری «آذر نیوز» جمهوری آذربایجان در بازتاب این رزمایش بر اهمیت استراتژیک تنگه هرمز به عنوان مسیر مهم ترانزیت نفت  در جهان اشاره کرد.

در گزارش این پایگاه همچنین می‌خوانیم: «ارتش ایران دسامبر گذشته(حدود سه ماه قبل) در نزدیکی تنگه هرمز مانور نظامی گسترده‌ای برگزار کرد رزمایشی که حدود ۲.۲ میلیون متر مربع شامل مناطقی از جنوب شرقی کشور،‌ شرق تنگه هرمز تا بخش‌های جنوبی خلیج عدن را دربرگرفت».

«آذر نیوز» همچنین در ادامه گزارش خود تاکید کرد: «دریادار علی فدوی فرمانده نیروی دریایی سپاه ماه گذشته گفت که اصول دریایی سپاه بر مبنای مقابله با تهدیدات آمریکا،‌ مقابله با آنها و پیروزی در صحنه نبرد استوار است».

خبرگزاری شینهوا درباره رزمایش پیامبر اعظم ۹ گزارش داد: «سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران روز چهارشنبه رزمایش دریایی خود در آبراه استراتژیک تنگه هرمز را آغاز کرد».

خبرگزاری دولتی چین در ادامه اعلام کرد که «رزمایش موسوم به پیامبر اعظم ۹ به صورت مستقیم از طریق تلویزیون ایران پخش شد که با حضور مقامات عالی رتبه سیاسی و نظامی این کشور برگزار شد».

برچسب ها:
خانه خشتی در رزمایش بزرگ پیامبر اعظم ۹ ماکت ناو هواپیمابر آمریکایی طی عملیاتی همه جانبه مورد اصابت صدها راکت و ده‌ها فروند موشک قرار گرفت و منهدم شد؛ این خبر اکنون در صدر اخبار رسانه های دنیا قرار دارد. ... رزمایش پیامبر اعظم
تلگرام
دیدگاه‌ها
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

 • من

  یاری خدا وپیروزی نزدیک است درود بر سپاهیان دلاور حفظکم الله

  اکبر

  درود خدا بر شما رزمندگان اسلام
اخبار ویژه
اخبار رفسنجان