بهترین یادواره های شهدا در رفسنجان برگزار شده است/تعداد خانواده های سه شهید در رفسنجان از کرمان بیشتر است

  • شناسه خبر: 46431
بهترین یادواره های شهدا در رفسنجان برگزار شده است/تعداد خانواده های سه شهید در رفسنجان از کرمان بیشتر است

طالبی مسئول ستاد شاهد آموزش و پرورش رفسنجان اعلام کرد: شهرستان رفسنجان دارای ۳۴ شهید فرهنگی می باشد و نزدیک به ۲۷۵ دانش آموز شهید دارد.

خانه » ویژه ها » ویژه یادواره شهداء » بهترین یادواره های شهدا در رفسنجان برگزار شده است/تعداد خانواده های سه شهید در رفسنجان از کرمان بیشتر است

به گزارش “خانه خشتی”، سردار حسنی سعدی در جمع رؤسای آموزش و پرورش شهرستان های رفسنجان، انار و مناطق کشکوئیه و نوق نیز با اشاره به اضافه شدن ۲۶ شهید به شهدای استان، گفت: یکی از دلخوشی های شهدا این است که افرادی برای دادن مشاوره و امید به فرزندان آنان حضور دارند.

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمان به وضعیت تحصیلی فرزندان شاهد و ایثارگر اشاره نمود و اظهار داشت: شهیدی که گذشت می کند و فرزندانش را به امید خدا رها می کند و جانش را می دهد، شایسته است فرزندان وی را راهنمایی و مشاوره دهیم.

سردار حسنی خطاب به حضار گفت: دانش آموزان شاهد و ایثارگر را تشویق کنید که امید و توجه شما در آن ها مؤثر خواهد بود.

وی از وجود ۲۴ درصد از فرزندان شهدا در دانشگاه صنعتی شریف خبر داد و گفت: این افراد از نخبگان علمی دانشگاه هستند.

این مقام مسئول ادامه داد: با شناسایی ۱۰۸ نفر از فرزندان شهدا که دارای مدرک دیپلم بودند، توانستیم اقدامات لازم برای راهیابی ۵۰ درصد آن ها را به دانشگاه فراهم کنیم.

وی با اعلام اینکه رتبه سوم المپیاد دانش آموزی کشور از کرمان بوده است، گفت: قبولی ۵/۸ درصد از نیروها و فرزندان شهدای نشان از برجستگی آن ها دارد.

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمان ادامه داد: بهترین یادواره های شهدا در رفسنجان برگزار شده است و حتی تعداد خانواده های سه شهید در آن از کرمان هم بیشتر است.

سردار حسنی معرفی الگوهای مؤثر را ضروری عنوان کرد و گفت: افراد برجسته برای الگودهی به جامعه ایثارگران بسیار تأثیرگذار هستند.

طالبی مسئول ستاد شاهد آموزش و پرورش رفسنجان نیز طی گزارشی اعلام کرد: شهرستان رفسنجان دارای ۳۴ شهید فرهنگی می باشد و نزدیک به ۲۷۵ دانش آموز شهید دارد.

وی افزود: از تعداد ۳۲۶ فرزند شاهد ایثارگر، ۱۸۰ نفر در مدارس شاهد و ۱۴۶ نفر نیز در مدارس دیگر مشغول به تحصیل می باشند.

برچسب ها:
اخبار رفسنجان ایثارگران بنیاد شهید و امور ایثارگران رفسنجان شهید فرهنگی یادواره شهدا
نیازمندی رفسنجان
تلگرام
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

اخبار ویژه
اخبار رفسنجان