از نامگذاری اماکن و میدان شاهد دانشگاه ولی عصر(عج) رفسنجان چه می دانید

دانشگاهی که علم را با سبک زندگی اسلامی در آمیخته است

  • شناسه خبر: 45847
دانشگاهی که علم را با سبک زندگی اسلامی در آمیخته است

یکی از شاخص های مهندسی و مدیریت فرهنگی نامگذاری اماکن و فضاسازی محیط مطابق با فرهنگ اسلامی –ایرانی است.

خانه » آخرین اخبار » دانشگاهی که علم را با سبک زندگی اسلامی در آمیخته است

به گزارش “خانه خشتی” به نقل از بوتیا ، همزمان با برگزاری اولین کنگره شهدای شیمی کشور در دانشگاه ولی عصر(عج) رفسنجان موضوعی نظرمان را جلب کرد که برایمان بسیار جالب و مهم بود. همواره در سطح شهر، استان و کشور مطرح است که باید اتفاقاتی که در دانشگاه ولی عصر(عج) رخ می دهد در حد نام حضرت ولی عصر(عج) باشد و این مهم وظیفه مسئولین و اساتید این دانشگاه را سنگین تر می کند.

_à_î_»_د__ ___د_ç_» _»_د_____»_د_ç _ê___î______ (___ش) _________ش_د__2

وقتی وارد دانشگاه ولی عصر(عج) می شویم، اول چیزی که به چشم هر بیننده ای می خورد نامگذاری خیابان ها، بوستان ها، اماکن و  میادین این دانشگاه است.

اسامی که هر کدام از القاب امام زمان(عج) هستند؛ همچون مهدی، هدی، صاحب الزمان، حجت، موعود و.. و اینک همزمان با نخستین کنگره بزرگداشت شهدای جامعه شیمی کشور افتتاح میدان شاهد.

این نام یکی از القاب امام زمان(عج) است که به گفته رضا رنجبر کریمی رئیس وقت این دانشگاه به واسطه یادمان شهدای علمی کشور در این میدان و همجواری آن با قبور شهدای گمنام دانشگاه به این نام مبارک نامگذاری شده است.

از دیگر نامگذاری های اماکن این دانشگاه می توان به سالن های آمفی تئاتر شهید ارسلان و شهید سجادی، سالن همایشهای شهید هنری، سالن نمایشگاهی شهید آوینی، مجموعه فرهنگی-علمی شهدای گمنام دانشگاه، خانه فرهنگ دانشجوی شهید سید محمد حسین علم الهدی، سالن های ورزشی شهید صیاد شیرازی و شهید علی هاشمی، کتابخانه و مرکز اسناد شهید مطهری و تالار خیام اشاره کرد.

شاید سبب این نامگذاری ها آن باشد که جامعه دانشگاهیان این دانشگاه هر لحظه خود را با یاد آن امام منتظر بگزرانند و در اندیشه خدمت به کشور باشند. همواره خود را در مسیر زمینه سازی ظهور حضرت قرار دهند بدانند که مبادا با اندیشه ها و تحرکات نا پاک در مسیر دشمنان حضرت قدم بردارند.

برچسب ها:
اخبار رفسنجان خانه خشتی دانشگاه ولیعصر رفسنجان رفسنجان
نیازمندی رفسنجان
تلگرام
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

  • معمار

    با سلام ضمن تشکر از این سایت وپایگاه خبری برای استفاده از این عکس لازم میدانم جهت آشنایی همشهریان عزیز اندکی المان میدان شاهد دانشگاه ولیعصر را معرفی نمایم تا به لطف این آگاهی ارزش این المان ومیدان بیش ازپیش دانسته شود المان ونماد دانشگاه ولی عصر به هدف ادای احترام به شهدای اهل قلم ودانشمندان شهید کشور عزیزمان در میدانی به قطر حدود60 متر وارتفاع نهایی 15 متر در دو بخش المان اصلی و فرعی طراحی شده که المان اصلی تشکیل شده از حجمی به شکل قلم(نوک خودنویس) که با ترکیبی جدا از هم در دو طرف ستون وکره ای که نماد ایستایی وحرکت رو به اوج علم وفرهنگ ایرانست طراحی واجرا شده که همچون 2 بال(دانش وتقوا) این حرکت را یاری وحمایت میکنندو المان فرعی آن شامل 12 نماد لاله وقلم در گردا گرد المان اصلی است که ازمیان هرلاله که نماد شهید وشهادت است یک قلم بیرون آمده که نمادی است جهت یاد بود شهدای دانشمندمان که با خون سرخ وقلم سبزشان یاوران پیشرفت وبهروزی میهن عزیزمان بوده اند .طراح هنری این المان سرکار خانم مژده عبدالهی رفسنجانی بوده اند وبخش طراحی فنی وطراحی میدان بر عهده آقایان محمد سالاری وهادی قنبری بوده است.
اخبار ویژه
اخبار رفسنجان