همزمان با سالروز قیام خونین مردم تبریز

برگزاری مراسم جشن در کوهبنان!!!

 • شناسه خبر: 40117
برگزاری مراسم جشن در کوهبنان!!!

صبح روز ۱۵ خرداد ماه همزمان با سالروز قیام خونین مردم تبریز که از سوی معمار و بنیانگذار کبیر انقلاب برای همیشه عزای عمومی اعلام شده ، مراسم جشنی در شهرستان کوهبنان برگزار شد . به گزارش “خانه خشتی” به نقل از پایگاه خبری تحلیلی ۷۲عارف ، در اهمیت سالروز قیام تاریخی ۱۵ خرداد که […]

خانه » آخرین اخبار » برگزاری مراسم جشن در کوهبنان!!!

صبح روز ۱۵ خرداد ماه همزمان با سالروز قیام خونین مردم تبریز که از سوی معمار و بنیانگذار کبیر انقلاب برای همیشه عزای عمومی اعلام شده ، مراسم جشنی در شهرستان کوهبنان برگزار شد .

به گزارش “خانه خشتی” به نقل از پایگاه خبری تحلیلی ۷۲عارف ، در اهمیت سالروز قیام تاریخی ۱۵ خرداد که سرآغاز داستان بلند و پایان ناپذیر انقلاب اسلامی ایران بود همین بس که امام خمینی (ره ) علیه در باره این روز عظیم در تاریخ ایران فرمودند «با فرا رسیدن پانزده خرداد، خاطره غم انگیز و حماسه آفرین این روز تاریخی تجدید می شود… من روز پانزده خرداد را برای همیشه عزای عمومی اعلام می کنم.»

حال با توجه به اهمیت و قداست این روز بزرگ همه ساله و در گوشه و کنار کشور مراسماتی برای زنده نگه داشتن یاد و خاطرات سختی های و جان افشانی های راه انقلاب و خمینی کبیر برگزار می شود.برگزاری جشن در روز عزای عمومی در کوهبنان

اما در شهرستان کوهبنان که بعنوان بام فرهنگی استان کرمان نامگذاری شده است نه تنها مراسم در جهت نکوداشت این روز برگزار نشد بلکه جشنی با حضور معلمین و دانش آموزان ۵۰ سال گذشته اولین مدرسه کوهبنان یعنی دوشاب خانه قدیم و کاشانی جدید در این مدرسه برگزار شد .

البته قصد ما از بیان این مطلب مخالفت با برگزاری این گونه مراسمات در شهرستان نیست کما اینکه این مراسمات در پاره از مواقع می تواند در جهت رشد کوهبنان مفید فایده باشد لیکن برگزار کنندگان جشن می توانستند با تدبیری بهتر تاریخ برگزاری این مراسم را تغییر داده و در روز دیگری این مراسم را برگزار کنند .

صالحی دبیر هماهنگ کننده این مراسم گفت : جهت برگزاری این جشن یک روزه از دوماه قبل برنامه ریزی های لازم انجام شده است و برای دومین این مراسم در کوهبنان برگزار می شود .

برچسب ها:
برگزاری جشن در روز عزای عمومی در کوهبنان خانه خشتی رفسنجان
نیازمندی رفسنجان
تلگرام
دیدگاه‌ها
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

 • یک رفسنجانی

  پ) شرح رویداد در سحرگاه 15 خرداد سال 1342، مزدوران رژیم ستمشاهی به خانه ی امام در قم یورش بردند و امام خمینی را كه سه روز پیش از آن، به مناسبت عاشورای حسینی در مدرسه ی فیضیه، طی سخنان كوبنده ای پرده از جنایات شاه و اربابان امریكایی و اسراییلی او برداشته بود، دستگیر و دور از چشم مردم به زندانی در تهران(باشگاه افسران) منتقل كردند. امام خمینی در آن سخنرانی ضمن انتقاد شدید از رژیم ستمشاهی با مقایسه نمودن دولت پهلوی با دستگاه بنی امیه مردم را به مقاومت و قیام در برابر دستگاه ستمشاهی دعوت كرده بود. به دنبال انتشار خبر بازداشت امام اعتراضات گسترده‌ای در قم، تهران، ورامین، مشهد و شیراز برگزار شد كه با شعارهایی بر ضد شاه و در طرفداری از امام همراه بود. ماموران نظامی كه در نقاط مركزی و حساس شهرهای قم و تهران مستقر بودند به روی تظاهر كنندگان آتش گشودند. تظاهرات در آن روز و دو روز بعد نیز ادامه یافت و هزاران نفر از مردم كشته و مجروح شدند. فجیع‌ترین حادثه، قتل عام دهقانان كفن‌پوش ورامینی بود كه در پشتیبانی از امام راهی تهران شده بودند. مأموران نظامی در سر پل باقرآباد با آنها روبرو شده و با سلاحهای سنگین آنها را قتل عام كردند.

  یک رفسنجانی

  یام 15 خرداد، نقطه عطفی در تاریخ مبارزات ملت ایران به رهبری حضرت امام خمینی (ره) می‌باشد. در سحرگاه 15 خرداد 1342، عوامل رژیم شاه به خانه ساده و بی‌آلایش حضرت امام در قم یورش بردند و امام خمینی (ره) که روز پیش از آن در روز عاشورای حسینی در مدرسه فیضیه قم، طی سخنان کوبنده‌ای پرده از جنایات شاه و اربابان آمریکایی و اسرائیلی او برداشته بودند، ‌دستگیر و به زندانی در تهران منتقل شدند. هنوز چند ساعتی از این حادثه نگذشته بود که خیابان‌های شهر قم زیر پای مردان و زنان مسلمان و انقلابی که به قصد اعتراض از خانه‌هایشان بیرون آمده و به حمایت از رهبرشان فریاد برآورده بودند، به لرزه درآمد. همین صحنه در تهران و چند شهر دیگر به وجود آمد تظاهرات مردم رژیم را سخت به وحشت افکند و برای سرکوب این قیام تاریخی به اسلحه روی آورد. در این روز حدود 15 هزار نفر مسلمان انقلابی به خاک و خون کشیده شدند و بدین ترتیب تاریخ ایران اسلامی در روز 15 خرداد ورق خورد و فصل جدیدی در رویارویی مستضعفان با مستکبران گشوده شد. پس از این واقعه در تهران و قم و سایر شهرها دولت به دستگیری و محاکمه روحانیون و مردم ادامه داد. زندان‌ها از روحانیون و بازاری‌ها و کسبه پر شد و عده‌ای نیز محاکمه و اعدام شدند. جریان 15 خرداد هر چند ظاهرا با سرکوب خونین به نفع شاه تمام شد اما در حقیقت ماهیت رژیم ستمشاهی را بیش از پیش برای همگان آشکار کرد و نقطه آغازی برای توفان عظیم انقلاب اسلامی گردید که ظرف 15 سال با مجاهدت و ایثار و جانبازی عده زیادی از حق طلبان و مجاهدان راه خدا به پیروزی رسید و تاروپود رژیمی که اقتدار خود را در وابستگی به ابرقدرت‌ها و نیروی نظامی می‌دانست مانند تار عنکبوت از هم گسست.
اخبار ویژه
اخبار رفسنجان