سند چشم انداز فرهنگی رفسنجان تدوین می شود

  • شناسه خبر: 38168
سند چشم انداز فرهنگی رفسنجان تدوین می شود

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رفسنجان از تدوین سند چشم انداز فرهنگی و هنری این شهرستان خبر داد. به گزارش خبرنگار”خانه خشتی”، سعید نجفی در جمع اصحاب رسانه ی رفسنجان، با اشاره به اهمیت شعار “اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی” در سال جدید، اظهار داشت: در نظر داریم با […]

خانه » آخرین اخبار » سند چشم انداز فرهنگی رفسنجان تدوین می شود

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رفسنجان از تدوین سند چشم انداز فرهنگی و هنری این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار”خانه خشتی”، سعید نجفی در جمع اصحاب رسانه ی رفسنجان، با اشاره به اهمیت شعار “اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی” در سال جدید، اظهار داشت: در نظر داریم با همکاری و تعامل بین حوزه های علمیه ، دانشگاهها ، آموزش و پرورش و فعالان عرصه فرهنگ گامی موثر برداریم و در مسیر اعتدال ، سند چشم انداز فرهنگی و هنری شهرستان رفسنجان را تدوین کنیم.

وی همگرایی سازمانهای فرهنگی  در جهت رشد و توسعه فرهنگ شهرستان را از اهداف تدوین این سند چشم انداز دانست و گفت: در این تدوین به دنبال شناخت هرچه بهتر نقاط ضعف و قوت و تهدیدات حوزه ی فرهنگ هستیم.

نجفی تصریح کرد: عدم انجام امور فرهنگی بصورت سلیقه ای، ایجاد اتاق فکری متشکل از نخبگان و فعالان عرصه فرهنگ و هنری ، جلوگیری از موازی کاری دستگاه های مختلف و تعاملی بین سازمان های فرهنگی در این تدوین مورد توجه قرار دارند.

نشست اداره ارشاد رفسنجان2

وی توانمند کردن نیروهای فرهنگی وهنری را ازجمله اقدامات در حال طرح ریزی دانست و گفت: بخش فرهنگ نیاز به برنامه ریزی دارد، کارهای فرهنگی بسیاری تا کنون انجام شده اما خروجی لازم را نداشته است.

نجفی از راه اندازی دفتر بازرسی در این اداره خبر داد و گفت : در این دفتر به دنبال رفع مشکلات و معضلات فرهنگی ، پیگیری مسائل مطبوعات در زمینه میزان و سقف درج آگهی و تبلیغات ، پی گیری موارد  آموزشگاههای موسیقی و اسامی که به زبان خارجی بر سر درب مغازه ها و اماکن نصب می شود و دیگر مسائل بررسی خواهد شد.
وی افزود : سال جدید اجرای ۱۵ طرح و برنامه از جمله برپایی نمایشگاه کتاب و مطبوعات ، همایش و نشست خانواده بزرگ فرهنگ و ارشاد ، دوره آموزشی تدبر ، نمایشگاه تخصصی کتاب کودکان ، دومین طرح تبسم خدا ، جشنواره تغذیه ، جشنواره پسته ، مستند چهره های ماندگار ، تدوین کتاب تاریخچه فرهنگ و هنر رفسنجان از سوی این اداره برای مردم رفسنجان را در نظر داریم.

برچسب ها:
سند چشم اندازفرهنگی رفسنجان تدوین می شود
نیازمندی رفسنجان
تلگرام
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

اخبار ویژه
اخبار رفسنجان