در نشست مطبوعاتی مطرح شد:

بسته حمایتی دولت در بخش بهداشت به بیماران ارائه می شود

  • شناسه خبر: 37565
بسته حمایتی دولت در بخش بهداشت به بیماران ارائه می شود

رئیس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان گفت : در حوزه سلامت ، بسته حمایتی دولت در سال ۹۳ به عموم بیماران  ارائه می شود . به گزارش  خبرنگار”خانه خشتی”، دکتر علی اسماعیلی ندیمی صبح امروز در جمع خبرنگاران، افزود : مزیتهای این بسته شامل ارتقاء کیفیت خدمات در بخش بستری ، دریافت تنها ده درصد از […]

خانه » آخرین اخبار » بسته حمایتی دولت در بخش بهداشت به بیماران ارائه می شود

رئیس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان گفت : در حوزه سلامت ، بسته حمایتی دولت در سال ۹۳ به عموم بیماران  ارائه می شود .
به گزارش  خبرنگار”خانه خشتی”، دکتر علی اسماعیلی ندیمی صبح امروز در جمع خبرنگاران، افزود : مزیتهای این بسته شامل ارتقاء کیفیت خدمات در بخش بستری ، دریافت تنها ده درصد از هزینه های درمان از بیماران ، ارائه خدمات سرپایی و افزایش هزینه دریافتی پزشکان به این منظور که مابه التفاوت را وزارت بهداشت به پزشکان می پردازد تا پزشکان با دلگرمی به کار خود ادامه دهند ضمن اینکه این مزیت باعث ماندگاری بیشتر پزشکان در محل خدمت خود می شود و مردم قشر محروم نیز از تجربیات آنها استفاده می کنند.
وی یکی دیگر از مزیتهای این بسته را سوق دادن مادران باردار به سمت زایمان طبیعی برشمرد و گفت : در سطح کشور تعداد زیادی از خانمهای باردار به سمت زایمان به روش سزارین می روند و متوجه خطرات ناشی از این عمل جراحی نیستند.

نشست خبری-هفته سلامت-رفسنجان-دانشکده علوم پزشکی رفسنجان (2)دکتر اسماعیلی افزود : خانه های بهداشت و مراکز بهداشتی باید بانوان را توجیه کنند تا زایمان طبیعی جایگزین زایمان به روش سزارین شود تا  با ترویج این فرهنگ بسیاری از بیماریها و مشکلات ناشی از زایمان سزارینی کاهش یابد.
وی تصریح کرد : با توجه به اینکه در ابتدای سال جاری از سوی مقام معظم رهبری سیاستهای کلی نظام در بخش سلامت ابلاغ شد که نکته مثبتی است و بر همین اساس کارگروههایی برای اجرای این سیاستها ایجاد شده است.
وی اظهار داشت :  رئیس جمهور کشورمان نیز توجه ویژه ای به امر سلامت دارند  به گونه ای که بخشی از یارانه ها در قالب بیمه ها یا مستقیم در اختیار وزارت بهداشت قرار می گیرد و مردم به شکل ملموس تغییرات را در راستای ارتقاء سطح سلامت جامعه خواهند دید.
علی اسماعیلی با اشاره به اینکه سلامت حق مردم و وظیفه دولت  است ادامه داد : عزم دولت در ساماندهی بخش سلامت کاملا جدی است و امیدواریم مردم طعم شیرینی و طعم اقدامات دولت را  به طور عملی ببینند.
وی به شعار امسال در بخش سلامت اشاره کرد و گفت : برای اجرای ” یک عمر سلامت با خود مراقبتی ” لازم است به مردم آموزش دهیم و ایجاد فرهنگسازی نیز در افزایش سطح آگاهی مردم مفید است.نشست خبری-هفته سلامت-رفسنجان-دانشکده علوم پزشکی رفسنجان
اسماعیلی خاطرنشان کرد :  نتیجه خود مراقبتی کاهش بیماریها و کاهش هزینه ها است .
وی  با بیان اینکه برای درمان بسیاری از بیماریهای کوچک نظیر سرماخوردگی احتیاج به مراجعه به پزشک نیست افزود : بانوان در خود مراقبتی خانواده ها نقش موثری می توانند ایفا کنند  و اگر بدانند که چگونه می توان از بروز بیماریها جلوگیری کرد و در صورت ابتلا به بیماری بدانند چگونه از خود مراقبت کنند و این دانش را به اهل خانه و دیگرا ن منتقل کنند بسیاری از دغدغه های مردم در بخش درمان رفع می شود.

برچسب ها:
بسته حمایتی دولت در بخش بهداشت به بیماران ارائه می شود. خانه خشتی رفسنجان
تلگرام
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

اخبار ویژه
اخبار رفسنجان