اشتون: طرفهای مذاکره رویکرد “گام به گام” اتخاذ خواهند کرد

  • شناسه خبر: 3645
اشتون: طرفهای مذاکره رویکرد “گام به گام” اتخاذ خواهند کرد

 مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا بعد از دیدار با “سعید جلیلی”، دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران در استانبول گفت که طرفهای مذاکره رویکرد “گام به گام” اتخاذ خواهند کرد. به گزارش «خانه خشتی»به نقل از  فارس، “کاترین اشتون”، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا بعد از دیدار با “سعید جلیلی”، دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران […]

خانه » سیاسی » اشتون: طرفهای مذاکره رویکرد “گام به گام” اتخاذ خواهند کرد

 مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا بعد از دیدار با “سعید جلیلی”، دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران در استانبول گفت که طرفهای مذاکره رویکرد “گام به گام” اتخاذ خواهند کرد.
به گزارش «خانه خشتی»به نقل از  فارس، “کاترین اشتون”، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا بعد از دیدار با “سعید جلیلی”، دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران در استانبول گفت: ما به توافق رسیدیم که معاهده عدم انتشار تسلیحات هسته‌ای (ان‌پی‌تی) پایه اساسی برای آن چیزی باید باشد که به طور جدی مورد تعامل قرار بگیرد و این اطمینان حاصل شود که ایران به تعهداتش بر اساس پیمان ان پی تی عمل می‌کند و در همان حال به حق ایران برای استفاده از انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای نیز احترام گذاشته می‌شود.

اشتون در ادامه سخنانش گفت: ما انتظار داریم که نشست آتی [نشست ۳ خرداد ماه در بغداد] به گام‌های محکمی در راستای راه‌حل ‌های مذاکره شده جامع منتهی شود که اعتماد بین‌المللی به ماهیت صلح‌آمیز برنامه هسته‌ای ایران بازگردد.

اشتون همچنین مذاکرات امروز را مفید و سازنده توصیف کرد.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در ادامه سخنانش در کنفرانس مطبوعاتی گفت: ما هم اکنون خواستار آن هستیم که به سوی روند پایداری از مذاکرات حرکت کنیم جایی که ما بتوانیم گام‌های عملی و فوری برای اعتمادسازی برداریم و [در همین راستا] مذاکره کنندگان رویکرد “گام به گام” را اتخاذ خواهند کرد و نشست بعدی ۲۳ می در بغداد برگزار خواهد شد.

وی افزود: ما اطمینان یافتیم که ایران جدی است. ما همچنین به دنبال این هستیم که ایران به الزامات بین المللی پایبند باشد. ایران باید حق برخورداری از برنامه هسته ای صلح آمیز را داشته باشد.

اشتون ادامه داد: ما برای انجام اقدامات ملموس و عملی جدی هستیم.

برچسب ها:
اشتون: طرفهای مذاکره رویکرد "گام به گام" اتخاذ خواهند کرد
تلگرام
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

اخبار ویژه
اخبار رفسنجان