نجات کشتی چینی توسط رزم‌ناوهای نیروی دریایی ایران

  • شناسه خبر: 3031
نجات کشتی چینی توسط رزم‌ناوهای نیروی دریایی ایران

نیروی دریایی ایران یک کشتی چینی را از چنگ دزدان دریایی نجات داد و خدمه آن را آزاد کرد. به گزارش «خانه خشتی»به نقل از  (ایسنا)، خبرگزاری فرانسه گزارش داد: نیروی دریایی ایران ۲۸ ملوان و خدمه یک کشتی باربری چینی را که توسط دزدان دریایی سومالی ربوده شده بود در سواحل دریای عمان و به […]

خانه » سیاسی » نجات کشتی چینی توسط رزم‌ناوهای نیروی دریایی ایران

نیروی دریایی ایران یک کشتی چینی را از چنگ دزدان دریایی نجات داد و خدمه آن را آزاد کرد.
به گزارش «خانه خشتی»به نقل از  (ایسنا)، خبرگزاری فرانسه گزارش داد: نیروی دریایی ایران ۲۸ ملوان و خدمه یک کشتی باربری چینی را که توسط دزدان دریایی سومالی ربوده شده بود در سواحل دریای عمان و به کمک کشتی‌های جنگی ایران نجات دادند.
بر اساس گزارش خبرگزاری شینهوا به نقل از سفارت چین در ایران، این کشتی باربری چینی اوایل روز جمعه در خلیج عمان در نزدیکی بندر چابهار در ایران مورد حمله دزدان دریایی قرار گرفته و ربوده شده بود. دزدان دریایی سومالیایی پس از آنکه خود را با طناب به داخل کشتی کشاندند، با شلیک گلوله کارمندان و خدمه را تحت کنترل خود درآوردند.
پس از ربوده شدن این کشتی، هو هانگیانگ، سفیر چین در ایران کمک فوری ایران را خواستار شد و ایران نیروی دریایی خود را برای نجات خدمه کشتی اعزام کرد. سفیر چین از ایران خواسته بود که ایمنی خدمه را در اولویت قرار دهد.
دو رزم ناو ایرانی اواخر جمعه با کشتی چینی که در پاناما به ثبت رسیده و متعلق به یک شرکت کشتیرانی در شرق چین است برخورد و با تعقیب این کشتی دزدان دریایی را وادار کردند که اسحله‌های خود را به آب انداخته و تسلیم شوند.
بنا بر این گزارش موتور این کشتی آسیب دیده و پس از تعمیر راهی بندر جاسک خواهد شد.

برچسب ها:
نجات كشتي چيني توسط رزم‌ناوهاي نيروي دريايي ايران
تلگرام
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

اخبار ویژه
اخبار رفسنجان