فرداچهارمین جلسه رسیدگی به پرونده فساد بانکی

  • شناسه خبر: 2365
فرداچهارمین جلسه رسیدگی به پرونده فساد بانکی

کمتر از ۲۴ ساعت دیگر چهارمین جلسه رسیدگی به پرونده فساد مالی ۳ هزار میلیارد تومانی برگزار می‌شود.  به گزارش خبرنگار خانه خشتی به نقل ازخبرگزاری فارس، اولین جلسه از محاکمه متهمان پرونده فساد مالی اخیر در ابتدای اسفندماه امسال و با حضور ۳۲ متهم این پرونده در دادگاه انقلاب برگزار شد. این جلسه که […]

خانه » آخرین اخبار » فرداچهارمین جلسه رسیدگی به پرونده فساد بانکی
رسیدگی به پرونده فسادمالی

رسیدگی به پرونده فسادمالی

کمتر از ۲۴ ساعت دیگر چهارمین جلسه رسیدگی به پرونده فساد مالی ۳ هزار میلیارد تومانی برگزار می‌شود.

 به گزارش خبرنگار خانه خشتی به نقل ازخبرگزاری فارس، اولین جلسه از محاکمه متهمان پرونده فساد مالی اخیر در ابتدای اسفندماه امسال و با حضور ۳۲ متهم این پرونده در دادگاه انقلاب برگزار شد.

این جلسه که به ریاست قاضی ناصر سراج در محل دادگاه انقلاب برگزار شد تنها توانست بخشی از کیفرخواست متهم ردیف اول را استماع کند و در نهایت متهم ردیف اول این پرونده بخشی از دفاعیات خود را مطرح کرد.

اولین جلسه رسیدگی به این پرونده سرانجام در ساعت ۱۲:۱۵ دقیقه همان‌ روز به پایان رسید و دومین جلسه در تاریخ ۲۱ اسفندماه در همان محل برگزار شد.

در این جلسه که نسبت به جلسه گذشته با تفاوت‌هایی روبه‌رو شد قرار بود تا چند مطلع در جایگاه متهمین قرار بگیرند و درباره یکی از اظهارنظرهای متهم ردیف اول پرونده مواردی را اعلام کنند.

در دومین جلسه دادگاه پس از شنیده شدن اظهارات مطلعین متهم ردیف اول پرونده در جایگاه قرار گرفت و عنوان کرد که وکیل وی از ادامه وکالتش انصراف داده و به همین دلیل نمی‌تواند از خودش دفاع کند.

پس از مطرح شدن این موضوع قاضی دادگاه براساس حق قانونی وی او را از دفاعیاتش معاف کرد و به این ترتیب بخشی از کیفرخواست ردیف دوم پرونده خوانده شد.

پس از قرائت کیفرخواست متهم ردیف دوم «س- ک» در جایگاه قرار گرفت و به دفاع از خودش پرداخت و بخشی از اتهامات را پذیرفت هرچند به دلیل مصادف شدن با وقت اذان ظهر ختم جلسه رسیدگی به اتهامات وی اعلام و قرار شد تا در جلسه بعد وکیل متهم از موکلش دفاع کند.

نهایتا با شور و مشورت قاضی و وکلا مقرر شد تا در روز ۲۷ اسفندماه و در آخرین شنبه سال ۹۰ سومین جلسه رسیدگی به این پرونده برگزار شود.

در روز ۲۷ اسفند بار دیگر متهمان که این بار تعدادشان نسبت به گذشته کاهش داشت و تنها ۱۹ نفر آنها حضور داشتند در دادگاه انقلاب حضور یافتند و بخش دیگری از این پرونده بیش از ۱۲ هزار صفحه‌ای بررسی شد.

در آن جلسه کیفرخواست متهم ردیف سوم پرونده توسط فراهانی نماینده دادستان قرائت شد و به این ترتیب متهم از خود دفاع کرد.

«س – م» در جایگاه متهمان قرار گرفت و با پذیرفتن موضوع اخذ ۱۰۷ میلیون تومان پول از شرکت امیر منصور آریا گفت: ۱۰۰ میلیون تومان از این پول به صورت قرض الحسنه به من داده شده و ۷ میلیون تومان ان نیز به صورت عیدی دریافت شده است.

این متهم ادامه داد: به هیچ عنوان از غیر قانونی بودن کارهایم اطلاعی نداشتم و فکر می‌کردم باید دستورات مدیران بالادستی خود را اجرا کنم.

جلسه سوم نیز در ساعت ۱۲:۳۰ دقیقه و کمی بعد از زمان اذان ظهر به پایان رسید.

قاضی ناصر سراج پس از مشورت با وکلای متهمان زمان برگزاری جلسه چهارم رسیدگی به این پرونده را روز ۸ فروردین ذکر کرد.

به این ترتیب فردا بار دیگر رسیدگی به این پرونده در دادگاه انقلاب آغاز خواهد شد.

برچسب ها:
تلگرام
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

اخبار ویژه
اخبار رفسنجان