مساعدت شهرداری رفسنجان به متقاضیان طرح جوانی جمعیت

  • شناسه خبر: 214763
مساعدت شهرداری رفسنجان به متقاضیان طرح جوانی جمعیت

شهردار رفسنجان درباره اقدامات شهرداری برای ساخت شهرک منازل طرح جوانی جمعیت و مساعدت‌های شهرداری در این خصوص توضیح داد.

خانه » آخرین اخبار » مساعدت شهرداری رفسنجان به متقاضیان طرح جوانی جمعیت

به گزارش خانه خشتی؛ مجید کهنوجی در آیین واگذاری ۸۶۴ قطعه زمین به متقاضیان طرح جوانی جمعیت و نیز شروع عملیات اجرایی ساخت ۳۰۰۰ واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن با حضور استاندار کرمان، اظهار کرد: در حوزه زیرساخت شهرک به‌صورت دو شیفت کار می‌شود. لایه اول معابر اصلی کاملاً انجام شده و به مرحله جدول‌گذاری رسیده است. از روز شنبه جدول گذاری آغاز می‌شود و بعد نوبت ادارات آب و برق و گاز است که مرحله زیرساخت را انجام دهند.

وی افزود: کار دیگری که صورت‌گرفته بوستان پنج هکتاری در این منطقه طراحی شده که داخل این بوستان مسجد، مدرسه و مکان ورزشی به اتمام رسیده و به زودی عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود. جایی را انتخاب کردیم که کسانی که در ساخت اولیه شرکت می کنند به صورت متمرکز از این بوستان استفاده کنند.

وی بیان کرد: اگر بحث مسجد، مدرسه، بوستان و مکان ورزشی در این شهرک احداث شود که شهرداری متقبل شده این کار را انجام دهد، یکی از شهرک‌های بسیار خوب در رفسنجان خواهد شد.

شهردار رفسنجان با بیان این‌که زمین به صورت ویلایی به متقاضیان واگذار شده است، ادامه داد: از آنجا که شهرداری امکانات تولید شن و ماسه، بتن و ماشین آلات را در اختیار دارد و برای کمک به همشهریان برای پایین آوردن قیمت تمام شده ساخت مسکن، اگر مصالح به صورت انبوه خریداری شود تا قیمت مسکن را پایین بیاورد برخی که علاقه ای به مشارکت ندارند در بلوکی که طبق ضوابط راه و شهرسازی است ساخت و ساز می کنند.

کهنوجی توضیح داد: دو الگو پیشنهاد شهرداری است که کسانی که می خواهند ۱۳۰ مترمربع ساخته شود در این حالت ۵۵۰ میلیون تومان وام بانکی و ۴۰ میلیون تومان آورده خود افراد بوده و ۱۱۰ میلیون تومان نیز در مرحله اول شهرداری از آن‌ها ثبت نام می‌کند و در قبال آن سقف، دیوارهای اطراف و دیوارهای حیاط را تحویل می دهد.

وی افزود: با همین قیمت و به همین روش ۷۰ متر را اجرا می‌کنیم و منزل مسکونی را با تمام اجزا انجام می‌دهیم.

شهردار رفسنجان در بخش دیگری از سخنان خود به مزایای ساخت انبوه منازل در این شهرک اشاره و خاطرنشان کرد: اگر منازل به صورت یک‌جا ساخته شود علاوه بر پایین آمدن قیمت تمام‌شده، زمین خالی در شهرک دیگر وجود ندارد. یکی از مشکلات شهرک‌های اقماری وجود زمین های خالی است که مشکلات آسفالت معابر و … را در بردارد.

برچسب ها:
شهرداری رفسنجان طرح جوانی جمعیت مجید کهنوجی شهردار رفسنجان
تلگرام
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

اخبار ویژه
اخبار رفسنجان