عدم مرگ مادر باردار در ۳ سال متوالی در رفسنجان/کاهش ۹ درصدی سزارین نخست زا، دستاورد بزرگ دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان

  • شناسه خبر: 212732
عدم مرگ مادر باردار در ۳ سال متوالی در رفسنجان/کاهش ۹ درصدی سزارین نخست زا، دستاورد بزرگ دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان

در دیدار نوروزی رئیس دانشگاه علوم پزشکی و فرماندار رفسنجان، رییس دانشگاه علوم پزشکی به ارائه گزارشی از عملکرد دانشگاه پرداخت و به اهم دستاوردهای این دانشگاه در حوزه سلامت اشاره کرد.

خانه » پزشکی و سلامت » عدم مرگ مادر باردار در ۳ سال متوالی در رفسنجان/کاهش ۹ درصدی سزارین نخست زا، دستاورد بزرگ دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان

به گزارش خانه خشتی؛ بمناسبت آغاز سال نو، وحید محمدی شاهرخی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان، به همراه اعضای هیئت رئیسه این دانشگاه، باحسین رضایی، فرماندار شهرستان رفسنجان دیدار و گفتگو کرد.

کاهش چشمگیر سزارین و عدم مرگ مادر باردار

یکی از مهمترین دستاوردهای دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان در سال ۱۴۰۲، نداشتن مرگ مادر باردار برای سومین سال متوالی و همچنین کاهش ۹ درصدی سزارین نخست زا در ۶ ماهه دوم سال ۱۴۰۲ در مقایسه با ۶ ماهه اول سال ۱۴۰۲ بود.

نجات جان ۴۴ مادر باردار

محمدی شاهرخی در این دیدار خاطرنشان کرد: در سال ۱۴۰۲، ۴۴ مادر باردار به دلیل عوارض مختلف بارداری، در بخش مراقبت ویژه بستری شدند که خوشبختانه با تلاش پزشکان و پرسنل دلسوز حوزه بهداشت و درمان، همه این مادران پس از درمان، سلامتی خود را به دست آورده و به آغوش خانواده بازگشتند.

حسین رضایی، فرماندار شهرستان رفسنجان نیز در این دیدار، ضمن تبریک سال نو به جامعه پزشکی و پرستاری، از تلاش‌های دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان در راستای ارتقای شاخص‌های سلامت در این شهرستان قدردانی کرد.

کاهش سزارین و مرگ مادر باردار، از جمله شاخص‌های مهم در نظام سلامت هر کشور هستند. دستیابی به این دستاوردها، نشان‌دهنده ارتقای کیفیت خدمات بهداشتی و درمانی در دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان و تعهد و تلاش کادر درمان و بهداشت این دانشگاه در راستای حفظ سلامت مادران باردار است. انتهای پیام/

برچسب ها:
تلگرام
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

اخبار ویژه
اخبار رفسنجان