اغلب مشکلات ملکی دستگاه‌ها ناشی از عدم اجرای قانون حدنگار است

  • شناسه خبر: 208472
اغلب مشکلات ملکی دستگاه‌ها ناشی از عدم اجرای قانون حدنگار است

مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان در دیدار با مدیران شرکت‌های توزیع برق شمال و جنوب استان ضمن تاکید بر حدنگاری اراضی و اجرای تفاهم‌نامه منعقده فیمابین سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با وزارت نیرو، خواستار ارسال فایل نقشه‌ها جهت جانمایی، تثبیت و صدور اسناد مالکیت املاک شرکت‌های وابسته به وزارت نیرو گردید.

خانه » اجتماعی » اغلب مشکلات ملکی دستگاه‌ها ناشی از عدم اجرای قانون حدنگار است

به گزارش خانه خشتی؛ مدیران شرکت‌های توزیع برق شمال و جنوب و کارشناسان شرکت آب منطقه‌ای‌ استان با مدیر کل ثبت اسناد و املاک دیدار و در خصوص اجرای تفاهم‌نامه مشترک وزارت نیرو و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به بحث و تبادل نظر پرداختند.

هاشمی ابراز داشت: ماده ۹ قانون جامع حدنگار، بر فرادستگاهی بودن حدنگاری تاکید دارد و کلیه دستگاه‌ها را ملزم به ارائه مستندات املاک و اخذ سند مالکیت نموده است.

وی افزود: این تکلیف قانونی به تثبیت املاک دستگاه‌ها می‌انجامد و از بروز اختلافات و دعاوی در حوزه املاک جلوگیری می‌نماید.

مدیر کل ثبت با اشاره به لزوم تسریع در پاسخ استعلام جهت تثبیت مالکیت املاک بیان داشت: به منظور تسهیل فرآیند حدنگاری و رفاه حال متقاضیان صدور سند، لازم است ترتیبی اتخاذ شود تا پاسخ استعلامات مزبور در اسرع وقت به ادارات ثبت ارسال شود.

او ضمن اشاره به نقش مکانیزه شدن مکاتبات در ارتقاء سلامت اداری، تصریح کرد: استعلامات و پاسخ استعلامات می‌بایست از طریق بستر مکاتبات مکانیزه به ادارات ثبت اسناد ارسال شود چرا که این امر تاثیر بسزایی در جلوگیری از جعل و سوء استفاده از مکاتبات اداری دارد.

هاشمی در خاتمه ابراز داشت: به منظور تسهیل صدور اسناد مالکیت وزارت نیرو، کارگروه‌های شهرستانی تشکیل می‌شود تا ضمن تدوین برنامه زمان‌بندی، به صورت مساله‌محور به بررسی پرونده‌ها بپردازند.

انتهای پیام/

برچسب ها:
تلگرام
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

اخبار ویژه
اخبار رفسنجان