ورود آزادگان به میهن اسلامی در رفسنجان بازسازی می‌شود

  • شناسه خبر: 206449
ورود آزادگان به میهن اسلامی در رفسنجان بازسازی می‌شود

قرار است ۲۶ مرداد، سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی در رفسنجان بازسازی شود و اتوبوسهای خاکستری رنگ حامل افرادی با لباس های رزم خاطرات و شادی لحظه ورود ۱۸۰ آزاده سرافراز را در یاد و خاطر مردم زنده کنند.

خانه » فرهنگی مذهبی » ورود آزادگان به میهن اسلامی در رفسنجان بازسازی می‌شود

به گزارش خانه خشتی؛ حدود ۳۸ سال پیش آن ها رسیدند و حقیقتا یکی از شیرین آرین ایام دوران بعد از انقلاب برای ملت صبور ایران بود.

بسیاری از آن ها در دوران اسارت و پشت میله های زندان های بعثی که به عشق امام قلب هایشان آرام می گرفت آرزو داشتند بعد از برگشتن امام را زیارت کنند و این زیارت یکی از مهمترین آرزوهای آزادگان بود که آن ها را به زنده ماندن امیدوار می کرد.

امسال قرار است متفاوت ترین برنامه های سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی در رفسنجان برگزار شود که مصطفی دهقان رجبی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان رفسنجان در جمع خبرنگاران این روز را گرامیداشت و افزود: سالروز ورود آزادگان که ۲۶ مردادماه است آن ها در زندان های بعث با سختی های فراوان مواجه بودند که هرچه قدردان آن ها باشیم کم است.

دهقان رجبی بیان کرد: در هفته گرامیداشت ورود این عزیزان به کشور برنامه هایی در رفسنجان برگزار خواهیم کرد، آن ها همچنان فعالیت دارند و ادای دین به انقلاب دارند که الگوسازی از این افراد در برنامه داریم.

وی با اشاره به وجود ۱۸۰ آزاده در شهرستان که ۱۵۵ نفر در قید حیات هستند تصریح کرد: بازسازی لحظه ورود آزادگان به میهن اسلامی را در حال برنامه ریزی داریم با همان شکل و شمایل اتوبوس و افراد با لباس رزم که یادآور روزهای اولیه ورود سال های اولین افراد باشد.

دهقان رجبی به فضاسازی سطح شهرها و روستاها در این خصوص را هم مورد اشاره قرار داد و افزود: گردهمایی خانوادگی و تازه کردن دیدار با این عزیزان را در برنامه داریم.

وی ایثارگری های این عزیزان را قابل ستایش دانست و گفت: گروهی از شاغلین و بازنشستگان آزاده هم تجلیل خواهند شد و در هفته ورود آزادگان به کشور، به دیدار با آزادگان شهرستان خواهیم رفت.

دهقان رجبی همچنین در بخش دیگر از سخنانش روز خبرنگار را تبریک گفت و اظهار داشت: خبرنگاران افسران جنگ هستند و در همه صحنه ها حضور میابند تا حق مطلب را ادا کنند.

وی خاطرنشان کرد: خبرنگاران حقایق و وقایع پیرامون را بازنشر می کنند که در این صورت هم دغدغه مندی های مردم به گوش مسیولین می رسد و برطرف می شود و هم اینکه عملکرد مسئولان را به سمع و نظر مردم می رسانند که به عبارتی این بازتاب ها جهاد تبیین مورد تاکید مقام معظم رهبری است.

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان رفسنجان وظیفه خبرنگاران را خطیر و سخت دانست و بیان کرد: ۵۰ درصد مخاطبین هر رسانه ای به درستی تشخیص می دهند که هدف خبرنگار از نشر این اخبار چیست؛ امیدآفرینی، تخریب، صداقت، جهاد تبیین، عملکرد مسیولین و غیره.

۲۰ هزار نفر از جامعه شهرستان شامل خانواده شهدا، ایثارگران، آزادگان و غیره تحت حمایت بنیاد شهید و امور ایثارگران رفسنجان هستند.

انتهای پیام/

برچسب ها:
تلگرام
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

  • زین الدینی

    حیف از آن شهیدان مقدس دفاع مقدس ! مسئولین با فسادها یا کوتاهی هایشان ، خون شهیدان را طی 44 سال فرصت پایمال کردند و میکنند ...
اخبار ویژه
اخبار رفسنجان