نماینده مردم رفسنجان و انار:

معطل ماندن قانون عفاف‌ و حجاب قطعا به نفع کشور نیست

  • شناسه خبر: 204586
معطل ماندن قانون عفاف‌ و حجاب قطعا به نفع کشور نیست

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: اگر مجلس در روزهای پیش‌ِرو این لایحه را بررسی و تصویب نکند به برنامه هفتم می‌خورد و باید تا مجلس آینده صبر و بی‌قانونی را تحمل کنیم، زمان زیادی که حدود ۴ سال طول می‌کشد.

خانه » اجتماعی » معطل ماندن قانون عفاف‌ و حجاب قطعا به نفع کشور نیست

به گزارش خانه خشتی؛ حجت‌الاسلام حسین جلالی از لایحه عفاف‌وحجاب سخن به میان آورد و با تاکید بر اینکه این لایحه بعد از یک سال و نیم آماده شده است، اظهار داشت: قانون در حوزه عفاف و حجاب یکی از ضروری‌ترین نیازهای فرهنگی کشور است، لایحه مورد اشاره هنوز به کمیسیون فرهنگی ارسال نشده و باید برای اظهار نظر در مورد آن کمی صبر کرد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با تاکید بر اینکه روی زمین ماندن قانون عفاف‌وحجاب، قطعا به نفع کشور نیست، گفت: اگر مجلس در روزهای پیش‌ِرو این لایحه را بررسی و تصویب نکند به برنامه هفتم می‌خورد و باید تا مجلس آینده صبر و بی‌قانونی را تحمل کنیم، زمان زیادی که حدود ۴ سال طول می‌کشد.

وی گفت: لایحه مورد اشاره هنوز به مجلس نیامده، اما فشارها از بیرون به قدری زیاد شده که طبیعی نیست، می‌توانیم دست دشمن را در آن ببینیم که حتی نمی‌خواهند این لایحه به صحن علنی بیاید.

حجت‌الاسلام جلالی با تاکید بر اینکه این لایحه توسط دلسوزان نظام تنظیم شده است، افزود: رئیس‌جمهور، رئیس قوه‌ قضاییه و رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس، مجتهدند و دغدغه دین دارند، در رابطه با بررسی لایحه هم مجلس به وظیفه خودش که بر پایه اسلام است، عمل می‌کند.

جلالی با بیان اینکه قوه‌ قضاییه با ساز و کار خودش جرم‌انگاری می‌کند و بر همین اساس هم در تنظیم لایحه پیش رفته است، عنوان کرد: این طرح حتی اگر حداقلی هم باشد باید تصویب و رفته‌رفته تقویت شود چراکه قانون بد بهتر از بی‌قانونی است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس بیان کرد: قبل از این هم یک قانون داشتیم که نیروی انتظامی وارد شد، با همین قانون کاهش ۸۵ درصدی کشف حجاب را شاهد بودیم.

وی اضافه کرد: در این قانون هم اگر کسی بخواهد هنجارشکنی کند باید مرحله‌های مختلف جریمه‌ها را طی کند و هر دفعه جرائم متناسب‌تری بپردازد، مراحل مختلف خیلی زود طی می‌شوند نه ۴ یا ۵ سال!

نماینده رفسنجان و انار در مجلس با ذکر این مطلب که باید قانون را همزمان با فرهنگسازی جلو ببریم، آن زمان به اهداف خودمان می‌رسیم، ادامه داد: من آینده را روشن می‌بینم.

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود به فرهنگسازی پرداخت و با تاکید بر اینکه رسانه‌ها به ویژه صدا و سیما باید از ظرفیت عظیم خود در این زمینه استفاده کنند، گفت: خانواده بزرگ آموزش و پرورش و وزارت علوم نیز می‌توانند بسیار کمک کننده باشند.

انتهای پیام/

برچسب ها:
قانون حجاب نماینده رفسنجان
تلگرام
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

  • هادی صالح زاده

    معطل ماندن قانون حجاب به نفع کشور نیست درست ،معطل ماندن مصوبات واگرایی نشدن وعده های شما به نفع مردم نیست شما آقای جلالی هم وغم خودتان را به پیگیری بودجه های رفسنجان بگذارید،احداث جاده داوران، احداث راه آهن رفسنجان، مسکن مهر،وآب خلیج فارس، چرا برای اینها هم وغم ندارید
اخبار ویژه
اخبار رفسنجان