فرماندار رفسنجان خبر داد؛

۳ طرح صندوق کارآفرینی امید در رفسنجان بهره برداری شد

  • شناسه خبر: 204066
۳ طرح صندوق کارآفرینی امید در رفسنجان بهره برداری شد

فرماندار رفسنجان گفت: ۳ طرح روستایی مورد حمایت صندوق کارآفرینی امید با اعتبار بالغ بر ۵۰ میلیارد ریال و با اشتغالزایی برای ۲۴ نفر مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

خانه » آخرین اخبار » ۳ طرح صندوق کارآفرینی امید در رفسنجان بهره برداری شد

به گزارش خانه خشتی؛ فرماندار رفسنجان روز شنبه در تشریح این طرح ها گفت: طرح‌های یاد شده شامل تولید مصنوعات چوبی، کارگاه تولید ادوات کشاورزی و باشگاه ورزشی است.

وی افزود: واحد تولیدی مصنوعات چوبی در لاهیجان با اعتبار ۱۸ میلیارد ریال راه اندازی شده که از این میزان ۱۳ میلیارد ریال توسط صندوق کارآفرینی امید به صورت تسهیلات ۵ ساله پرداخت شده و البته در این طرح که دارای مساحت ۳۵۰ متر مربع است برای۱۰ نفر اشتغالزایی شده است.

رضایی بیان کرد: دومین طرح نیز باشگاه ورزشی واقع در هرمزآباد بود که ۷ میلیارد ریال هزینه راه اندازی صرف شده و از این میزان صندوق کارآفرینی امید ۵ میلیارد ریال را تسهیلات اعطا کرده است، در این باشگاه ۴۵۰ متر مربعی ۴ نفر مشغول به کار شده اند.

فرماندار رفسنجان در افتتاح سومین طرح نیز گفت: تولید ادوات کشاورزی در علی آباد انقلاب به بهره‌برداری رسید که در این طرح بیش از ۲۵ میلیارد ریال هزینه و برای ۱۰ نفر هم اشتغالزایی شده است؛ البته از کل هزینه مذکور ۱۵ میلیارد ریال توسط صندوق کارآفرینی امید اعطا شده است.

وی تصریح کرد: ۲۸ استان در کشور پسته خیز هستند اما ادوات کشاورزی مورد نیاز جهت کاشت، داشت و برداشت و نیز فرآوری محصول پسته را ندارند، رفسنجان بیش از ۱۰۰ کارگاه تولید ادوات کشاورزی دارد به عبارتی قطب تولید دستگاه های کشت و فرآوری پسته در کشور است و بازار خوبی برای این دستگاه ها در کشور فراهم است.

 

اشتغالزایی در روستاها مهاجرت معکوس دارد

 

رضایی خاطرنشان کرد: اجرای طرح های روستایی به همت صندوق کارآفرینی امید و اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی که جای قدردانی دارد می تواند مهاجرت معکوس و جلوگیری از مهاجرت روستاییان را در بر داشته باشد اشتغال عمده دغدغه جوانان روستایی است که با ایجاد اشتغال ها در روستاها امید به زندگی در این مناطق افزایش میابد.

 

صندوق کارآفرینی امید استان کرمان ۲۵ هزار میلیارد ریال تسهیلات اشتغال پرداخت کرد

 

مدیر صندوق کارافرینی امید استان کرمان هم در این آئین اظهار کرد: از ابتدای سال گذشته تا کنون در روستاهای استان بالغ بر ۲۵ هزار میلیارد ریال تسهیلات اشتغال به متقاضیان اعطا شد.

مجید بلندنظر بیان کرد: صندوق کارآفرینی امید با هدف اشتغالزایی در روستاها و رونق اقتصاد در این مناطق اقدام به پرداخت تسهیلات می کند تا مناطق محروم هم بتوانند به رشد و شکوفایی برسند.

وی ادامه داد: عمده تسهیلات درحوزه طرح های کشاورزی، صنعتی و خدماتی اعطا می شود و این تسهیلات متناسب با روستاهاست که زمینه کار و اشتغال و درآمدزایی فراهم شود.
بلندنظر همچنین از راه اندازی نمایشگاه دائمی صندوق امید با فعالیت صنایع دستی در کرمان سخن به میان آورد و گفت: این نمایشگاه با پیگیری های استاندار و دیگر عوامل مربوطه راه اندازی شده و زمینه بازار برای کسانی که صنایع دستی در منازل تحت عنوان مشاغل خرد تولید می کنند فراهم شده و برای هر شهرستانی قرار است یک غرفه در این نمایشگاه در نظر گرفته شود تا تولیدات در آنجا به فروش برسد.

حمید رضابیگی مدیر صندوق کارآفرینی امید شهرستان رفسنجان هم د راین آئین اظهار کرد: از سال ۹۷ تا کنون میزان ۱۲۸ میلیارد ریال تسهیلات روستایی از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی به متقاضیان اجرای طرح های روستایی در رفسنجان اعطا شده و برای ۱۵۰ نفر هم اشتغالزایی در روستاها ایجاد شده است.

 

 

انتهای خبر/

برچسب ها:
تلگرام
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

  • گمنام

    این همه ثروت در این مملکت وجود داره چرا این همه جوان بیکار داریم؟! این ثروت ها را حاکمان دارند چکار میکنند ؟؟
اخبار ویژه
اخبار رفسنجان