فرمانده انتظامی استان کرمان خبر داد؛

قرارگاه مبارزه با سرقت در مرکز استان و شهرستان رفسنجان دایر شد/ انبارهای ضایعاتی در رفسنجان تجمیع می شوند

  • شناسه خبر: 202292
قرارگاه مبارزه با سرقت در مرکز استان و شهرستان رفسنجان دایر شد/ انبارهای ضایعاتی در رفسنجان تجمیع می شوند

به گزارش خانه خشتی، سردار عبدالرضا ناظری روز سه شنبه در بازدید از دستاوردهای طرح ارتقای امنیت اجتماعی اظهار کرد: در این طرح که طی دو هفته اخیر اجرا شده چندین باند سارقین به عنف، سارقان منزل، سارقان سیم برق و کابل و غیره منهدم شدند و اموال زیادی از جمله طلاجات، اشیای قیمتی، وسایل […]

خانه » اسلاید شو » قرارگاه مبارزه با سرقت در مرکز استان و شهرستان رفسنجان دایر شد/ انبارهای ضایعاتی در رفسنجان تجمیع می شوند

به گزارش خانه خشتی، سردار عبدالرضا ناظری روز سه شنبه در بازدید از دستاوردهای طرح ارتقای امنیت اجتماعی اظهار کرد: در این طرح که طی دو هفته اخیر اجرا شده چندین باند سارقین به عنف، سارقان منزل، سارقان سیم برق و کابل و غیره منهدم شدند و اموال زیادی از جمله طلاجات، اشیای قیمتی، وسایل منزل، چندین تن سیم برق و کابل مخابراتی، تعدادی اسحله، خودرو، موتورسیکلت و غیره کشف شده که در این طرح بیش از ده سارق دستگیر شدند.

وی افزود: این باندها در شهرستان های شمالی استان یعنی در زرند، کرمان و رفسنجان اقدام به سرقت می کردند که ارزش ریالی این اموال کشف شده بالغ بر ۱۰۰ میلیارد ریال است.

سردار ناظری از مالباختگان در این شهرستان ها خواست جهت شناسایی اموال مسروقه به اگاهی مراجعه کنند.

وی ادامه داد: باند سرقت طلاجات چهارنفره بود که در معابر و منازل و آپارتمان ها از غفلت مالباختگان استفاده می کردند و با قمه و ابزار اقدام به ایجاد رعب و وحشت و سرقت می کردند.

فرمانده انتظامی استان کرمان از مردم هم خواست نسبت به حفاظت از اموال قیمتی و نیز طلاجات تمهیدات لازم را بیاندیشند و در محل صندوق امانات بانک ها از آن ها نگهداری کنند.

سردار ناظری عنوان کرد: در شهرستان های رفسنجان و کرمان به دلیل دارا بودن بیشترین وسعت و مساحت؛ بیشترین حجم سیم های برق و کابل مخابراتی به کار رفته و در همین دو شهرستان نیز بیشترین سرقت های کابل و سیم برق صورت می گیرد.

وی ادامه داد: قرارگاه مبارزه با سرقت در مرکز استان و شهرستان رفسنجان دایر کردیم و البته در این قرارگاه شرکت های توزیع برق شمال و جنوب استان موظف شدند تا در این زمینه با همکاری نیروی انتظامی و گشت های مداوم کمک کنند تا سرقت ها در این زمینه کاهش یابد.

فرمانده انتظامی استان کرمان گفت: با وجود ارزش بالای مس و وجود سیم ها و کارگاه های فراوری مس، سارقان از این فرصت جهت سرقت سیم های برق و کابل های مخابراتی استفاده می کنند.

وی تصریح کرد: از ابتدای امسال تا کنون در سیرجان، کرمان و رفسنجان که بیشترین سرقت ها رخ داده و در این راستا با انجام گشت ها و نصب دوربین در نقاط مختلف بیشترین دستگیری ها در این رابطه انجام شده است.

سردار ناظری خاطرنشان کرد: برای بازدارندگی سیم های برق و مخابراتی، تعویض کابل ها البته با بکارگیری آلیاژهای دیگر در سیم ها در حال انجام است که در کنار این کار، بهتر است نصب دزدگیر و سیستم های هشداردهنده که ممانعت می کند از سرقت صورت گیرد.

وی گفت: باید در تشدید مجازات برای سارقین باید در مجلس شورای اسلامی یا شورای عالی امنیت ملی مصوباتی داشته باشیم که بازدارندگی را در مرتکبین این جرایم ایجاد می کند.

فرمانده انتظامی استان کرمان گفت: قرار است با کمک شهرداری رفسنجان، زمینی برای تجمیع انبارهای ضایعاتی در راستای بازدارندگی از سرقت ها تامین شود که با ایجاد این مکان هم انبارهای ضایعاتی شهرستان به این محل منتقل می شود و نیز با نظارت اتحادیه مربوطه بر خرید و فروش، از خرید مال مسروقه پیشگیری می شود.

انتهای پیام/

برچسب ها:
نیازمندی رفسنجان
تلگرام
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

اخبار ویژه
اخبار رفسنجان