فرماندار جدید رفسنجان معرفی شد

 • شناسه خبر: 196920
فرماندار جدید رفسنجان معرفی شد

حسین رضایی سرپرست فرمانداری رفسنجان شد.

خانه » اسلاید شو » فرماندار جدید رفسنجان معرفی شد

به گزارش خانه خشتی؛ عصر امروز طی مراسمی با حضور استاندار کرمان و مسئولین رفسنجان از زحمات رضا مشکی تقصیر و حسین رضایی به عنوان فرماندار جدید رفسنجان معرفی شد.

حسین رضایی در این مراسم  اظهار کرد: رفسنجان دارای پتانسیل هایی بالقوه ای مانند ۱۱ واحد دانشگاهی، صنعت عظیم مس، کشاورزی پسته و از همه مهمتر نیروی انسانی کارآمد است و از این ظرفیت ها می توان در راستای رشد و توسعه شهرستان استفاده کرد.

وی افزود: در حوزه ساماندهی راه ها و برق شهرستان باید تمهیدات لازم را اندیشید تا ضمن تأمین این زیرساخت ها شاهد کاهش معضلات اعم از تصادفات در این بخش ها باشیم

رضایی اتصال جاده شهربابک به رفسنجان از طریق جاده پاقلعه را نویدی در توسعه شهرستان دانست و بیان کرد: ذخیره منابع مالی در بانک ها که از ناحیه محصول پسته رقم می خورد با کمک منابع مالی مجتمع مس سرچشمه در بانک ها می توان به رونق شهرستان کمک کرد.

وی با بیان اینکه مراکز درمانی در شهرستان با کمک خیرین ایجاد شده اند و خیرین در همه عرصه ها کمک های به سزایی را ارائه می دهند ادامه داد: یک واحد بیمارستان خصوصی نیز توسط خانواده خیر نظری در حال احداث است.

سرپرست جدید فرمانداری رفسنجان گفت: بحث تشکل ها به توسعه کمک کننده است به طوری که در زمان کمبود مرغ در شهرستان با وجود شرکت تعاونی مرغداران ، بحث خودکفایی مرغ و همچنین ارسال گوشت مرغ در مناطق فاقد استان انجام شد که ظرفیتی ارزنده ای در این شهرستان است.

وی با اشاره به اینکه مسیله کشاورزی رفسنجان حال و روز خوشی ندارد و ۲۰۰ هزار نفر از جمعت ۳۲۰ هزار جمعیت رفسنجان از راه کشاورزی درامد کسب می کنند افزود: یک قرن از طریق گمرک این شهرستان پسته را صادر می کنیم؛ در ۱۲ سال گذشته ۴.۵ میلیارد دلار پسته از باغات پسته رفسنجان برداشت شد.

رضایی بیان کرد: شهرستان رفسنجان نیمی از محصول پسته استان کرمان را تولید می کند و طی ۱۲ سال قبل ۲۴ درصد پسته استان را براشت کردیم؛ لذا با توجه به مشکلات به وجود امده در این بخش باید کشاورزی پسته را ساماندهی کرد.

وی تصریح کرد: وجود پژوهشکده پسته کشور در این شهرستان و نیز واحدهای علمی دانشگاهی می تواند در بحث های پیش آمده اع از کمبود و افت کیفی منابع آبی و نیز سرمازدگی و گرمازدگی ها راه کارهای علمی را پیدا کرد وبه کار گرفت.

رضایی با اشاره به اینکه توسعه شهرستان بدون کمک مس امکان پذیر نیست اظهار کرد: وجود۲۰۰ نقطه گردشگری و ۷۰ اثر ثبت ملی در شهرستان رفسنجان عدد کوچکی نیست.

 

انتهای پیام/

برچسب ها:
نیازمندی رفسنجان
تلگرام
دیدگاه‌ها
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

 • صادقی

  خدا کنه این دیگه توی دهن خبرنگارها نزنه!

  zahra

  رضایی هم کاری نمیکنه چون نمیذارند کاری کنه .

  کریمی

  همش شعاره. فداکار رضایی رو آورده که پوششی باشه برای دستورات پورمحمدی ها. این طایفه که همش حاکم هستند دست بردار نیستند از سر مردم.
اخبار ویژه
اخبار رفسنجان