۸۷۱۰ قرارداد مابین صنایع و دانشگاه های کشور منعقد شد

  • شناسه خبر: 196392
۸۷۱۰ قرارداد مابین صنایع و دانشگاه های کشور منعقد شد

مدیرکل دفتر ارتباط با صنعت و جامعه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: ۸ هزار و ۷۱۰ قرارداد جاری بین دانشگاه ها و صنایع منعقد شده و جهت بهره وری بیشتر در راستای رشد و توسعه کشور این قراردادها انجام می شود.

خانه » اسلاید شو » ۸۷۱۰ قرارداد مابین صنایع و دانشگاه های کشور منعقد شد

به گزارش خانه خشتی؛ محمد سعید سیف روز سه شنبه در سمپوزیوم توسعه همکاری های دانش بنیان و ارزش آفرین صنعت مس و دانشگاه در سالن سینما آزادی شهر سرچشمه رفسنجان اظهار کرد: دانشگاه های ایران در دهه ۶۰ به آموزش، در دهه ۷۰ به تحصیلات تکمیلی، در دهه ۸۰ به فناوری روی آوردند و در حال حاضر باید به سمت جامعه محوری و مسیله محوری گام بردارند تا بتوان مسایل جامعه را حل و فصل کرد.

وی با اشاره به اینکه وجود مشکلات و معضلات زیاد در کشور از یک سو اما در کنار این ها مزیت هایی هم وجود دارد که بایستی از آن ها در جهت اعتلای کشور بهره مند شد افزود: ارتباط منسجمی با مراکز علمی در ایران وجود ندارد و کیفیت پایین مهارت آموزی در دانشگاه ها هم یکی دیگر از مشکلات است.

وی ادامه داد: در وزارت علوم و دانشگاه ها به دنبال تکمیل کردن پازل ارتباط صنعت و دانشگاه هستیم و بنا داریم برنامه های متنوع را از دیدگاه پایان نامه ها، پژوهش ها و غیره اجرا کنیم تا ارتباط برقرار و تقویت شود.
سیف بیان کرد: از بعد نیروی انسانی در ایران کمتر از هزار محقق و حدود یک میلیون نفر استاد و پژوهشگر داریم که بسیار اندک است و تربیت نیروی پژوهشگر برای رشد و توسعه کشور ضروری است.

مدیرکل دفتر ارتباط با صنعت و جامعه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تصریح کرد: قدمت دانشگاه های ایران به ۴۰ تا ۵۰ سال و دانشگاه تهران به ۱۰۰ سال می رسد در حالی که قدمت دانشگاه های کشورهای خارجی به ۳۰۰ تا ۴۰۰ سال می رسد و دانش انباشته دارند.

وی گفت: پیشرفت کشور مستلزم بررسی و ارتقاء عوامل مختلفی از جمله برنامه ریزی در مسایل پژوهشی، ارتباط با صنعت، حمایت مالی، کیفیت و کمیت نیروی انسانی و تجربه دانش انباشته است.

سیف ادامه داد: باید دوره های مهارت افزایی را افزایش دهیم؛ فرصت مطالعه اعضای هیئت علمی را تصویب کردیم تا عضو هیئت علمی دانشگاه با دریافت حقوق تنها بتواند به مدت ۶ تا یک سال در صنعت حضور داشته باشد و موارد را جهت رفع مشکلات جامعه بررسی کند.

وی تصریح کرد: در قراردادها پایش مقطعی انجام می شود به طوری که در حال حار ۸ هزار و ۷۱۰ قرارداد جاری بین دانشگاه ها و صنایع منعقد شده است.

انتهای پیام/

برچسب ها:
نیازمندی رفسنجان
تلگرام
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

اخبار ویژه
اخبار رفسنجان