قصد مقاوم سازی تمام بیمارستان های دولتی قدیمی و فرسوده را داریم

  • شناسه خبر: 196070
قصد مقاوم سازی تمام بیمارستان های دولتی قدیمی و فرسوده را داریم

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان گفت: تمام بیمارستان های دولتی قدیمی و فرسوده هستند و در سال های آتی قصد مقاوم سازی آن ها را داریم.

خانه » اخبار ویژه » قصد مقاوم سازی تمام بیمارستان های دولتی قدیمی و فرسوده را داریم

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان در نشست خبری روز چهارشنبه گفت: تمام بیمارستان های دولتی قدیمی و فرسوده هستند و در سال های آتی قصد مقاوم سازی آن ها را داریم.

محمدرضا حاجی زاده بیان کرد: خیرین پای کار هستند در ابتدا مقاوم سازی بیمارستان علی ابن ابیطالب(ع) را در اولویت داریم و امیدواریم تا ۲ سال آینده مقاوم سازی این مرکز درمانی به اتمام برسد.

وی خاطرنشان کرد: در تکمیل بیمارستان امام حسین(ع) رفسنجان اعتبار ۲۵۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است این بیمارستان به حوزه زنان و زایمان خدمات رسانی خواهد کرد.

 

سید محسن سیدباقری مدیر رابط عمومی مرکز حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی رفسسنجان هم در این نشست گفت: ۶۰ درصد از حوادث ترافیکی توسط موتور سوارها رخ می دهد و ابتدای بازگشایی مدارس حوادث ترافیکی دو برابر شده است.

محمدرضا غلامرضاپور معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان هم در این نشست گفت: ۵۱۸ میلیون نفر در دنیا مواجه با کرونا شدند و این امر یکی از مشکلات اصلی بهداشت و درمان است.

وی افزود: نباید ادعا کنیم که در برابر کرونا پیروز شدیم ولی مقاومت کردیم در حال حاضربیمار کرونایی بستری در رفسنجان نداریم چند روز هم فوتی نداریم.

غلامرضاپور ادامه داد: ۳۰۰ نفر از پزشکان و پرستاران در دو سال اخیر این افراد پاک نیت در بخش های ویژه و ای سی یو ایستادگی کردند حتی به شهادت رسیدند.

وی خاطرنشان کرد: هر بیمار کرونایی دریک دقیقه ۱۰ لیتر اکسیژن نیاز دارد و در ۲۴ ساعت ۹ متر مکعب( ۹ هزار لیتر) اکسیژن نیاز دارد کار ساده ای نیست.

وی گفت: ۳ دستگاه اکسیژن ساز داریم که اکسیژن مورد نیاز بیمارستان را تامین می کند.

انتهای پیام/

برچسب ها:
نیازمندی رفسنجان
تلگرام
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

اخبار ویژه
اخبار رفسنجان