فرماندار رفسنجان مطرح کرد:

تامین آب مردم شمس آباد و نعمت آباد تا ۱۴۰۲/ مردم منطقه نگران حفر چاه نباشند

  • شناسه خبر: 191855
تامین آب مردم شمس آباد و نعمت آباد تا ۱۴۰۲/ مردم منطقه نگران حفر چاه نباشند

فرماندار شهرستان رفسنجان با حضور در جمع اهالی منطقه، در خصوص حفر چاه جدید در منطقه شمس آباد توضیحاتی را ارائه کرد.

خانه » آخرین اخبار » تامین آب مردم شمس آباد و نعمت آباد تا ۱۴۰۲/ مردم منطقه نگران حفر چاه نباشند

به گزارش خانه خشتی به نقل از  روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان رفسنجان، علی اکبر پورمحمدی عصر روز گذشته در جمع اهالی مناطق شمس آباد و نعمت آباد اظهار داشت: این موضوع که شهرستان رفسنجان با بحران آب مواجه است بر کسی پوشیده نیست و سالانه بین ۵۰ تا ۷۰ سانتیمتر با افت منابع آب زیرزمینی شهرستان مواجه هستیم.

وی درباره حفر چاه جدید در منطقه شمس آباد توضیح داد: منطقه شمس آباد از چاه جعفر تا بعد از مهدی آباد تا پایان سال ۱۴۰۲ از لوله ای ۴۰۰ اینچ که می آید تغذیه می شود و این لوله ۴۰۰ اینچ فعلا از بخشی هم از چاههای که الان موجود است تغذیه می کند اما در صورت بهره برداری کامل، چاهی که اکنون حفر می شود پلمپ خواهد شد.

فرماندار رفسنجان با بیان اینکه تمام نقشه ها، نقاط، منابع، لوله کشی و اتصالات این پروژه موجود است، از دهیاران و شوراهای منطقه خواست اهالی منطقه را از پروژه ای که در دست اقدام است، آگاه کنند.

پورمحمدی با بیان این مطلب که برخی روستاهای منطقه واقعا کیفیت آب بسیار پایینی دارند، افزود: بیش از ۹ میلیارد تومان برای آبرسانی منطقه نوقات پیش بینی شده و تا جوادیه فلاح این لوله کشی انجام می شود.

عالی ترین مقام اجرایی شهرستان رفسنجان تصریح کرد: کارشناسی کردیم آب چاه شما هیچ مشکلی پیدا نمی کند اما اگر به هر دلیلی چاه آب کشاورزی شما از میزان آبی که الان دارد کم شد بنده ضمانت می کنم و کمک می کنم و چاه جدیدی برای شما حفر می کنم.

فرماندار رفسنجان خطاب به اهالی منطقه نیز گفت: شبکه خودگردانی که در منطقه دارید تحویل آب و فاضلاب دهید تا ۱۲ کیلومتر اصلاح شبکه داخل منطقه انجام شود تا از هدررفت آب جلوگیری شود.

پورمحمدی در خصوص مطالبات مردمی درباره اشتغال جوانان روستا نیز اظهار کرد: شورا و دهیاری روستا آماری ارائه دهند که چند جوان در این منطقه نیاز به وام اشتغال دارند و لیستی بدهند از امروز که ۲۴ آذر است تضمین می کنم که تا پایان دی ماه به تمام این افراد وام اشتغال پرداخت شود.

وی همچنین وعده داد مطالبات مردم این منطقه در خصوص آب آشامیدنی را به طور مرتب و در فرصتهای پی در پی در ملاقات های حضوری با دهیار ان و اعضای شورا و مردم منطقه در بازدیدهای حضوری پیگیری کند.

گفتنی است، ابتدای این دیدار، تعداد زیادی از مردم مشکلات خود را بیان نمودند.

انتهای پیام/

برچسب ها:
پور محمدی حفر چاه شمش آباد نوق فرماندار
نیازمندی رفسنجان
تلگرام
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

اخبار ویژه
اخبار رفسنجان