جزئیات تاکتیک های فریبنده انتخاباتی هاشمی در روزهای پیش رو/ چرخش از کارناوالهای تبلیغاتی ۸۴ به یادواره شهدا و جشن روز پدر

 • شناسه خبر: 18982
جزئیات تاکتیک های فریبنده انتخاباتی هاشمی در روزهای پیش رو/ چرخش از کارناوالهای تبلیغاتی ۸۴ به یادواره شهدا و جشن روز پدر

 خانه خشتی: اطلاع از تاکتیک های پنهان کمیته به اصطلاح عملیات روانی ستاد هاشمی در روزهای آینده اولا به دلیل روشن شدن افکار عمومی و ثانیا به جهت پی بردن به عمق تزلزل و هراس از آخرین شکست سیاسی هاشمی مهم به نظر می رسد، تاکتیک هایی که برای اولین بار در پایگاه خبری مرصاد […]

خانه » آخرین اخبار » جزئیات تاکتیک های فریبنده انتخاباتی هاشمی در روزهای پیش رو/ چرخش از کارناوالهای تبلیغاتی ۸۴ به یادواره شهدا و جشن روز پدر

 خانه خشتی: اطلاع از تاکتیک های پنهان کمیته به اصطلاح عملیات روانی ستاد هاشمی در روزهای آینده اولا به دلیل روشن شدن افکار عمومی و ثانیا به جهت پی بردن به عمق تزلزل و هراس از آخرین شکست سیاسی هاشمی مهم به نظر می رسد، تاکتیک هایی که برای اولین بار در پایگاه خبری مرصاد واکاوی می شوند.

به گزارش خانه خشتی، آغاز تبلیغات پیش از موعد هاشمی آن هم  با خبر دروغ نشان از ترس کمیته جنگ روانی ستاد وی  دارد، هاشمی و یارانش به خوبی می دانند که فاقد پایگاه اجتماعی لازم برای کسب رأی مردمی در انتخابات پیش رو هستند و تجربه حضور هاشمی در چند انتخابات پیشین نشان داده که وی از اقبال عمومی خوبی برخوردار نیست.

شکست هاشمی در انتخابات مجلس ششم و تکرار آن در انتخابات سال ۸۴ کابوسی است که تجربه آن در سال ۹۲ به یک پایان بی بازگشت سیاسی برای هاشمی و یارانش منتهی می شود، بنا به گفته رفسنجانی او ازبخشدار و فرماندارش، یعنی احمدی نژاد شکست سنگینی در سال ۸۴ خورد و این بار برای اینکه نتیجه مجلس ششم و ریاست جمهوری دوره نهم تکرار نشود یک کمیته به اصطلاح جنگ روانی تشکیل داده است که تیمهای  رسانه ای و تبلیغی، افکار سنجی و ارتباطات مردمی در زیر مجموعه آن قرار دارند.

تاکتیک های روزهای قبل و آینده

تلفیق بیانیه شماره یک و شماره دو هاشمی نشان از آن دارد او می خواهد به گفتمان انقلاب اسلامی بازگشت تاکتیکی داشته باشد و حتی به ظاهر نشان دهد به دولت تکنوکرات معتقد نیست، استفاده از ادبیات انقلابی در بیانیه شماره ۲ آن هم بعد از یک دوره ژست های اصلاح طلبانه تند گواه این ادعا است.

کمیته جنگ روانی ستاد هاشمی معتقد است او رد صلاحیت نخواهد شد، به این دلیل و  طبق اخبار موثق و مطمئن تیم رسانه ای هاشمی مراسم ویژه ای در سوم خرداد ترتیب داده و برای شرکت هاشمی در مراسم یادواره شهداء با نمادهای انقلابی و توزیع بسته های فرهنگی ویژه آزاد سازی خرمشهر برنامه ریزی کرده است.

همچنین برنامه ویژه میلاد امیر المومنین علی علیه السلام و روز پدر از دیگر اقدامات تیم تبلیغی هاشمی برای فائق آمدن بر جو سنگین سن و سال ۸۰ ساله اوست.

تیم دیگری که در زیر مجموعه کمیته موسوم به جنگ روانی ستاد هاشمی اداره می شود موظف به تبلیغات منفی شده است تا این اقدامات به بسیج و نیروهای ارزشی نسبت داده شود.

که البته این اقدامات از امروز از  چشمان نیروهای ارزشی دور نخواهد ماند و باید با دقت زیادی بررسی شود.

یکی از موضوعات مهمی که باید مورد توجه قرار گیرد بودجه هنگفتی است که با پوشش ستادهای مردمی برای خرید شیرینی و قربانی کردن در اختیار استان ها قرار گرفته است و طبق دستور العمل صادر شده باید در استان و شهرهای تابع به این شکل مطرح شود که “هاشمی ناجی است و میتواند معجزه کند” و  در همین راستا می بینیم که رسانه های ضد انقلاب داخل و خارج از کشور به کمک آمده اند.

  1

کمیته جنگ روانی نهضت آزادی در خدمت هاشمی

2

استفاده از تمثال امام خمینی و رهبری و عکس شهداء در تبلیغات ۹۲ و مقایسه با کارنوالهای تبلیغاتی ۸۴ برای درک چرخش تاکتیکی هاشمی و البته استراتژی موج سواری منطبق با شرایط جامعه

هاشمی در انتخابات ۸۸ نیز اگرچه حضور مستقیم نداشت اما نامزدهای متبوع وی نتوانستند در برابر نامزد اصولگرایان پیروز میدان شوند. او بهتر از هر کس دیگری می داند که احتمال شکست در انتخابات پیش رو، به مراتب بیشتر از پیروزی است.

بنابراین به هر طریق ممکن که شده باید بر میزان آراء و مقبولیت عمومی خود بیافزاید. سوءاستفاده از آیات عظام و حتی رهبر انقلاب نیز یکی از راهکارهای مناسب برای کسب مقبولیت مردمی و افزایش پایگاه اجتماعی تصور شده است.

55555

نمونه ای از کارنوال های تبلیغاتی متشکل دختران و پسران اسکیت سوار و مقایسه آن با ادبیات امروز تبلیغات هاشمی

اگرچه مردم ایران چنان آبدیده  و بصیر هستند که فریب چنین تاکتیک های غیر اخلاقی را نخواهند خورد اما در این باره گفتنی های دیگری نیز هست که به مرور بیان خواهد شد.

اعضای کمیته جنگ روانی ستاد هاشمی که در هفته های اخیر به شدت فعال شده اند، این روزها بر دامنه فعالیت های خود افزوده و در حال برنامه ریزی جدید برای تبلیغات انتخاباتی هستند. برهمین اساس، یکی از مهم ترین این تحرکات متعلق به علی مطهری است.

مطهری اواخر هفته پیش به منظور رایزنی با علما و مراجع برای گرفتن حمایت در راستای حضور هاشمی در انتخابات به قم سفر کرد.

وی به دنبال آن بود که از مراجع عظام برای حضور هاشمی رفسنجانی در انتخابات تأیید بگیرد که هوشیاری مراجع عظام پروژه حمایت از هاشمی را با  شکست مواجه کرد اما به دستور سر تیم کمیته جنگ روانی ستاد هاشمی، تیم تبلیغی – رسانه ای این ستاد بی اخلاقی به خرج داده و در اظهارنظرهایی غیرواقعی چنین بیان کردند که بعضی از مراجع عظام خواهان حضور هاشمی در انتخابات هستند. روزنامه شرق و خبرگزاری ایلنا پیش قدم در این مرحله بودند.

انتشار یک خبر دروغ مبنی بر حمایت مراجع از هاشمی به سرعت با واکنش این آیات عظام مواجه شد و هرکدام از این حضرات (آیت الله وحید خراسانی و آیت الله سیستانی) در بیانیه هایی جداگانه نسبت به این خبر کذب اعتراض کردند.

از سویی دیگر، محمد هاشمی برادر هاشمی رفسنجانی نیز در گفتگویی با خبرگزاری ها ادعای حمایت آیت الله سیستانی از هاشمی رفسنجانی را فاقد صحت و سقم لازم عنوان کرد.

کمیته جنگ روانی و تیم رسانه ای- تبلیغی هاشمی اگرچه تا اینجا شکست خورد اما دست به اقدام جدید زد:

در راستای پروژه یکی دو هفته پیش آقای هاشمی رفسنجانی مبنی بر رایزنی با رهبرانقلاب برای ورود به صحنه انتخابات، چنین بیان کردند که رهبرانقلاب تمایل تلویحی نسبت به حضور هاشمی در انتخابات دارند. به این منظور حلقه اطراف هاشمی این خبر را منتشر کردند که “در آخرین لحظات آخرین روز ثبت نام انتخابات، آقای هاشمی تماسی با یکی از افراد موثر در بیت رهبری داشته و بلافاصله بعد از آن عزم را جزم کرده و تصمیم بر شرکت در انتخابات گرفته اند”

وقتی این خبر دروغ از طرف هاشمی تکذیب نشد صداو سیما اعلام کرد این خبر خلاف واقع است که بازتاب گسترده ای بین دانشجویان داشت و در آخرین روزهای دانشگاه پیامکی رد و بدل شد که محتوای آن دروغ ممنوع بود.

حسین درخشان وبلاگ نویس مشهور در نامه ای سرگشاده به هاشمی نوشت:

” مثل فوتبالیست‌ها، حتی اگر بهترین دریبل‌ها و زیباترین شوت‌های دنیا را بزنید، شرط اول برای اینکه کاپیتان تیم باشید این است که بتوانید نود دقیقه بدوید. اگر نمی‌توانید بدوید، نبوغ شما به هیچ کاری نمی‌آید. یا باید روی نیمکت بنشینید، و یا اینکه وسط بازی با فریادهای تماشاچی‌هایی که تا چند دقیه‌ پیش برایتان سوت می‌زدند و زنده‌باد می‌گفتند و حالا از روی جوانی با بی‌رحمی و شما را هومی‌کنند، زمین چمن را ترک کنید. دنیا اصولا بی‌رحم است وجامعه‌ای این‌همه جوان آن را بی‌رحم‌تر هم می‌کند.

آقای هاشمی عزیز

تقریبا شک ندارم که این نامه را روی دو برگ کاغذ آچهار که برایتان پرینت کرده‌اند، می‌خوانید. اما اگر می‌خواهید مطمئن شوید که دیگر دوران کار اجرایی شما و همکارانتان تمام شده است، همین حالا بدون اینکه از کسی کمک بگیرید- بروید سراغ لپ‌تاپ‌تان، پسوردتان را از حفظ و بدون استفاده از کاغذ یادداشت وارد کنید

براوزر دلخواهتان را ران کنید، این نامه را در سرچ‌انجین دلخواهتان سرچ کنید و بعد پایین آن با حروف فارسی تایپ کنید: من علی اکبر هاشمی رفسنجانی هشتاد سال دارم و هنوز می‌توانم ایران را چهار سال اداره کنم. مثل فرزندان و نوه‌هایتان شک دارم که از پس این کار برآیید.”

44444

نمونه تبلیغات ستاد هاشمی در سال ۸۴

منبع: پایگاه خبری مرصاد

برچسب ها:
جزئیات تاکتیک های فریبنده انتخاباتی هاشمی در روزهای پیش رو/ چرخش از کارناوالهای تبلیغاتی ۸۴ به یادواره شهدا و جشن روز پدر هاشمی رفسنجانی
تلگرام
دیدگاه‌ها
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

 • امیر

  (با سلام خدمت همه عزیزان! پایگاه خبری تحلیلی خانه خشتی یک پایگاه اطلاع رسانی بوده و کاری است از بچه های شهرستان رفسنجان و به هیچ حزب یا گروهی وابستگی ندارد . همانگونه که در مقدمه ذکر شد اصولا آنچه که باید در نظر گرفته شود خداست و لذا برای ما آنچه مهم است رضایت خداست ما خود را مأمور به وظیفه می دانید و نتیجه هر گونه که رقم خورد راضی هستیم به رضای خدا. خانه‌ی خشتی خانه ایست متعلق به همه کسانی که زیر پرچم الله علم داری می کنند. یاری رسان ما در این راه باشید.) اصلا خیلی تابلو به هیچ حزبی وابسته نیستین

  امیر

  ذهن کج اندیشی دارید.

  mina

  اینها واقعیته بقیه سایتهارو هم نگاهی بنداز ببین همشون ذهنشون کج اندیشه!!
اخبار ویژه
اخبار رفسنجان