معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان:

انجام ۲ دوز واکسن دانش آموزان جهت بازگشایی آرام و تدریجی مدارس

  • شناسه خبر: 189518
انجام ۲ دوز واکسن دانش آموزان جهت بازگشایی آرام و تدریجی مدارس

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان گفت: تزریق ۲ دوز واکسن علیه کرونا برای دانش آموزان ۱۲ تا ۱۸ سال در راستای بازگشایی آرام و تدریجی مدارس از اول آبان را مورد تاکید قرار داد.

خانه » اجتماعی » انجام ۲ دوز واکسن دانش آموزان جهت بازگشایی آرام و تدریجی مدارس

به گزارش خانه خشتی؛  احمد جمالی زاده با اشاره به اینکه روند انجام واکسیناسیون دانش آموزان در شهرستان های رفسنجان و انار رشد خوبی داشته است، اظهار کرد: توصیه می شود خانواده ها هرچه سریعتر نسبت به واکسیناسیون دانش آموزانی که واکسن کرونا را دریافت نکرده اند، حتماً تا زمان بازگشایی مدارس جهت تزریق دو دوز واکسن اقدام کنند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان افزود: ضرورت دارد با قید فوریت واکسیناسیون دانش آموزان ۱۲ تا ۱۸ سال انجام شود، چرا که تحقق این مهم نقش عمده ای در قطع زنجیره انتقال کرونا و پیشگیری از این بیماری دارد.

جمالی زاده بیان کرد: نشانی مراکز واکسیناسیون دانش آموزان در رفسنجان و انار را پایگاه های تجمیعی مصلی و شهیده ” حسن رمضانی ” به اضافه کلیه مراکز بهداشتی درمانی شهری و روستایی معرفی کرد که نسبت به انجام واکسیناسیون دانش آموزان زیرساخت های لازم را فراهم آورده اند.

وی تصریح کرد: هنوز از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مجوز رسمی برای واکسینه شدن دانش آموزان زیر ۱۲ سال صادر نشده است و هفته های آینده در سطح ملی برای این موضوع تصمیم گیری خواهد شد.

جمالی زاده خاطرنشان کرد: بهترین شیوه مقابله با کرونا در مدارس؛ واکسینه شدن معلمان، کادر اداری مدارس و خانواده ها است و واکسن سینوفارم مخصوص سنین ۱۲ تا ۱۸ سال در رفسنجان و انار موجود است.
وی گفت: در دنیا ثابت شده که آموزش های مجازی تأثیر چندانی در تعلیم و تربیت ندارد و برای مقابله با بیماری، واکسن علیه این بیماری را توصیه می کنند لذا برای جلوگیری از موج جدید بیماری کرونا بهتر است خانواده ها ضمن انجام واکسیناسیون خود، فرزندانشان را که قرار است در کلاس های حضوری درس شرکت کنند برای واکسینه شدن به پایگاهها و مراکز بهداشتی درمانی شهری و روستایی بفرستند.

انتهای پیام/

برچسب ها:
احمد جمالی زاده رفسنجان معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان واکسیناسیون دانش آموزان
نیازمندی رفسنجان
تلگرام
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

اخبار ویژه
اخبار رفسنجان