فرمانده سپاه رفسنجان مطرح کرد؛

۳۰۰ بسیجی برای کمک به کادر درمان در رفسنجان داوطلب شدند/ رونمایی از المان مقاومت و تیپ شهید امینی در هفته بسیج

  • شناسه خبر: 180614
۳۰۰ بسیجی برای کمک به کادر درمان در رفسنجان داوطلب شدند/ رونمایی از المان مقاومت و تیپ شهید امینی در هفته بسیج

فرمانده سپاه رفسنجان گفت: مجموعه بسیج پزشکی سپاه ناحیه شهرستان در قالب کمیته بهداشت و درمان در کنار کادر درمان است و طبق فراخوانی که داده شده بیش از ۳۰۰ داوطلب بسیجی اعم از پزشک، بهیار، پرستار و…ثبت نام کردند.

خانه » اجتماعی » ۳۰۰ بسیجی برای کمک به کادر درمان در رفسنجان داوطلب شدند/ رونمایی از المان مقاومت و تیپ شهید امینی در هفته بسیج

به گزارش خانه خشتی؛ سرهنگ محمد پساوند صبح امروز در نشست خبری در جمع خبرنگاران با تبریک هفته بسیج اظهار داشت: زمانیکه امام راحل در پنجم آذرماه ۵۸ دستور تشکیل بسیج مستضعفین را صادر کردند هیچکس باور نمی کرد که بزرگترین تشکل مردمی، فرهنگی، اجتماعی و نظامی شکل بگیرد که بتواند مدافع واقعی انقلاب اسلامی و کشور ایران باشد.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج رفسنجان با اشاره به تعبیر مقام معظم رهبری در خصوص بسیج، بیان کرد: بسیج نیروی کارآمدی برای تمام دوران هاست چه در جنگ سخت و چه در جنگ نیمه سخت و جنگ نرم، هر جاییکه کشور و انقلاب ما نیاز پیدا کرد بسیج حضور داشت، بسیج تهدید را به فرصت تبدیل کرده است.
وی با تاکید بر یکی از پیام های شهید سلیمانی، افزود: پیروزی ها را از دل تحریم ها کسب به دست آمد، حقیقت و منطق اصلی بسیج همان تحریم ها و تبدیل آن به فرصت هاست خیلی از دشمن های ما متحیر مانده اند که دلایل اصلی موفقیت بسیج چه است و بر این اذعان دارند که مردمی بودن عامل اصلی موفقیت بسیج است.
سرهنگ پساوند عنوان کرد: محدود نبودن بسیج به قشر خاص را یکی دیگر از دلایلی است دشمنان آن را عامل موفقیت بسیج می دانند.
وی با اشاره به اینکه تمامی مردم در قابل بسیج سازماندهی شده اند، گفت: کلیه اقشار مردم در قالب بسیج محلات، فرهنگیان، دانش آموزان، حقوقدانان، ورزشکاران و هنرمندان و… ساماندهی شده اند.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج رفسنجان خاطرنشان کرد: بسیج همه جا چه در بحث امنیتی و گشت های رضیون در سطح شهرستان فعالیت داشتند و همچنین در سرقت های محله ای بسیج با نیروی انتظامی همکاری داشته و در بحث امنیت پایدار ورود کردند.
وی شاخص ترین فعالیت بسیج را ورود برای مبارزه با ویروس کرونا عنوان کرد و ادامه داد: بسیج از اولین ارگان هایی بود در بحث مبارزه با کرونا وارد عمل شد، قرارگاه زیستی در سطح کشور و استان و شهرستان راه اندازی شد از روز اول در بحث کنترل ورودی و خروجی ، ضدعفونی و گندزدایی معابر شهر، تولید ماسک ورود پیدا کرد.
سرهنگ پساوند با اشاره به فعالیت های بسیج در دوران کرونا در شهرستان، بیان کرد: راه اندازی ۴۰ کارگاه تولیدی ماسک و تولید بیش از ۵۰۰ هزار ماسک، تولید ۳۰ هزار دستکش یکبار مصرف، به کار گیری ۱۵ هزار نفر روز از بسیجیان عضو گروه های جهادی برای و ضدعفونی کردن معابر سرکشی از اصناف و رعایت پروتکل های بهداشتی، کمک به بهداشت در زمینه غربالگری بیماران و تماس با خانواده ها، توصیه به رعایت مسائل بهداشتی و کمک های مومنانه از فعالیت های بسیج در این دوران بوده است.
وی با اشاره به اینکه در پنج ماهه اول امسال توزیع بیست سری جهیزیه توسط حوزهای مقاومت انجام شده است، توضیح داد: با همکاری خیرین جهیزیه برای افراد نیازمند به ارزش سه میلیارد ریال تهیه و توزیع شد و همچنین در مرحله اول کمک های مومنانه هزار سبد کالا معیشتی بین نیازمندان آسیب دیده از کرونا توزیع شد که این کمک ها جدای از میهمانی بزرگ رفسنجانی ها بود.
سرهنگ پساوند اذعان داشت: با کمک خیریه ها هزار کارت هدیه به ارزش سه میلیون ریال و ۸۴۶ بسته معیشتی به ارزش هر بسته سه میلیون ریال بین نیازمندان توزیع شده است.
وی توزیع ۸۰۰ پرس غذای گرم، اهدای ۱۰۴۰ بسته لوزام التحریر با کمک کمیته امداد به ارزش تقریبی ۱۳ میلیارد ۴۹۲ میلیون ریال را از دیگر فعالیت های بسیج عنوان کرد و گفت: مرحله دوم کمک های مومنانه شامل چند مرحله و مقطع بود؛ هزار کارت هدیه، ۴ هزار بسته معیشتی به ارزش هر بسته سه میلیون ریال توزیع شد، مرحله سوم در مقطع دوم ۵۵۷ کارت هدیه به ارزش هر کدام سه میلیون ریال و ۲۵۹۸ بسته معیشتی بین نیازمندان توزیع گردید.
سرهنگ پساوند تمامی کمک های مومنانه را نشانه همزایی بین مسئولین، خیران و مردم شهرستان دانست و گفت: مرحله سوم کمک های مومنانه شهرستان بر مشارکت همه آحاد مردم تاکید دارد و ۹ کمیته تخصصی در این مرحله درگیر هستند.
وی افزود: کمیته تهیه و توزیع سبد معیشتی طبق روال قبل و کمیته کمک به آزادی زندانیان جرائم غیرعمد از جمله کمیته هایی هستند که در مرحله سوم کمک های مومنانه فعالیت دارند.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج رفسنجان بیان کرد: دو زندانی با رایزنی ها و گرفتن رضایت و یکی هم با تخفیف از شاکی در کمیته آزادسازی که توسط بسیج شکل گرفت آزاد شدند.
سرهنگ پساوند یادآور شد: مجموعه بسیج پزشکی سپاه ناحیه شهرستان در قالب کمیته بهداشت و درمان در کنار کادر درمان است و طبق فراخوانی که داده شده بیش از ۳۰۰ داوطلب بسیجی اعم از پزشک، بهیار، پرستار و…ثبت نام کردند تا کنون ۱۱۰ نفر از این افراد به کادر درمان معرفی شده اند.
وی تصریح کرد: نقاهتگاه شهدای سلامت در رفسنجان راه اندازی شده است و آماده پذیرش ۳۰ بیمار کرونایی است و این آمادگی را دارد تا ۱۰۰ بیمار را پذیرش کند.
سرهنگ پساوند از راه اندازی کمیته اشتغال در مرحله سوم کمک های مومنانه خبر داد و گفت: با تفاهم نامه ای که با کمیته امداد امضا شده است به ۷۰ نفر به مبلغ ۵۰ میلیون تومان برای مشاغل خانگی وام اعطا می شود.
وی افزود: کمیته بسیج دانش آموزش و فرهنگیان جهت کمک به دانش آموزان بی بضاعت در تهیه تبلت راه اندازی شده است در این کمیته به دانش آموزان نقاط محروم با رعایت پروتکل های بهداشتی آموزش ارائه می شود.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج رفسنجان گفت: کمیته ازدواج آسان و تهیه جیهزیه برا نیازمندان با راه اندازی پویش بین کارمندان شهرستان از دیگر فعالیت های ماست و به دنبال این هستیم که از این ظرفیت استفاده شود ضمن اینکه خیریه ها هم در این راستا اعلام همکاری کردند.
سرهنگ پساوند اعلام کرد: کمیته مسکن و کمیته ادیان الهی و آموزش و پرورش از دیگر کمیته هایی است که توسط بسیج در حال فعالیت هستند.
انتهای پیام/

برچسب ها:
بسی داوطلب رونمایی فرمانده سپاه رفسنجان کادر درمان کرونا مقاومت هفته بسیج
نیازمندی رفسنجان
تلگرام
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

اخبار ویژه
اخبار رفسنجان