خاموشی ۲ ماهه موتورپمپ‌های کشاورزی رفسنجان

  • شناسه خبر: 180509
خاموشی ۲ ماهه موتورپمپ‌های کشاورزی رفسنجان

مدیر امور منابع آب شهرستان رفسنجان از خاموشی دو ماهه کلیه چاه موتورهای کشاورزی از پنج شنبه ۲۲ آبان تا دوشنبه ۲۲ دی ماه در این شهرستان خبر داد.

خانه » آخرین اخبار » خاموشی ۲ ماهه موتورپمپ‌های کشاورزی رفسنجان

به گزارش خانه خشتی؛ علی احمدی پور اظهار داشت: با توجه به تشدید وخامت اوضاع منابع آب دشت رفسنجان در اثر خشکسالیهای چند سال اخیر و بهره برداری های بی رویه و همچنین ضرورت حفظ و حراست از منابع آب بعنوان اصلی ترین عامل کشاورزی و اقتصاد پایدار شهرستان ، شورای حفاظت منابع آب در جلسه مورخ ۱۹ آبان ۹۹ مصوب نمود که جهت صرفه جویی در مصرف آب و ایجاد تعادل بین منابع و مصارف آب در بخش کشاورزی کلیه موتور پمپهای چاههای آب کشاورزی از ساعت ۸ صبح پنج شنبه مورخ ۲۲آبان ماه ۹۹ لغایت ۸ صبح دوشنبه ۲۲ دی ماه ۹۹ به مدت دو ماه ( ۶۰ روز ) خاموش گردند.

مدیر امور منابع آب شهرستان رفسنجان ادامه داد: بنابراین لازم است تا تمامی مالکین ونمایندگان چاههای آب کشاورزی در راستای اجرای مصوبات شورای حفاظت منابع آب شهرستان ، نسبت به خاموش نمودن موتورپمپ خود در مدت زمان تعیین شده که با عث صرفه جویی آب قابل توجهی خواهد شد ، اقدام نمایند در غیر اینصورت برق موتور پمپ چاه آنان قطع و کلیه هزینه های مربوطه و عواقب ناشی از آن بعهده آنها خواهد بود. البته مقررگردیده به منظور ملاحظات زیست محیطی و تامین آب شرب وحوش ، چرندگان و پرندگان هرمنطقه و جلوگیری از خسارت احتمالی به پمپ چاهها ، موتور پمپها هر هفته جمعه ها از ساعت ۸ صبح تا ۸.۳۰ صبح به مدت نیم ساعت روشن و بلافاصله خاموش گردند .
وی تصریح کرد: در مدت زمان در نظر گرفته شده گروههای گشت و بازرسی امور منابع آب ، بخشداریها ، دهیاریها و شوراهای شهر وروستا با تمام امکانات بر اجرای دقیق طرح نظارت خواهند نمود و در صورت مشاهده تخلف ، افراد خاطی را به مراجع ذیصلاح معرفی و برق موتور پمپ آنان قطع خواهد شد .

احمدی پور خاطرنشان کرد: شورای حفاظت منابع آب از کلیه مردم ، با غداران و نمایندگان چاهها خواست تا در اجرای دقیق این طرح همکار و همیار مدیریت منابع آب باشند و به محض مشاهده تخلف برخی از مالکین و نمایندگان چاهها که اقدام به خاموشی موتور پمپ خود ننموده اند و جهت اجرای عدالت و عدم تبعیض ، مراتب را فورا” و با ذکر مشخصات چاه از جمله شماره صحرایی آن حضورا” به بخشداریها ، دهیاریها ، شوراهای اسلامی ، مراکز خدمات جهاد کشاورزی و مدیریت منابع آب شهرستان و یا از طریق تلفن پیغامگیر ۳۴۲۵۵۱۱۹ در هرساعت از شبانه روز اطلاع دهند.

انتهای پیام/

برچسب ها:
چاه موتور رفسنجان علی احمدی پور کشاورزی مدیر امور منابع آب
نیازمندی رفسنجان
تلگرام
دیدگاه‌ها
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خانه خشتی منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
در جواب نظر :

  • علی

    با سلام آقایان اصلا کشاورز هستند ک چنین طرح غیر کارشناسی رو به مرحله اجرا گذاشته اند ؟ تعطیلی دو ماهه موتور های آب یعنی ضرر بزرگ ب اقتصاد رفسنجان در سال آینده . با یک محاسبه سر انگشتی و ساده می‌توان متوجه شد که با این تعطیلی در بهترین حالت کودی ک کشاورز برای درختان خودش تهیه کرده در بهمن ماه آب خواهد خورد ک قطعا تاثیر کود دهی این آن به شدت کاهش می‌یابد . اگر موتور آبی داری مالکین بیشتر باشه و بعد از دو ماه هر کشاورز نوبت اب بهش برسه در ۲۲ اسفند درخت برای اولین بار آب خواهد خود آنهم بعد از ۴ ماه که علاوه بر عدم تاثیر گذاری باعث خشکی بیش از پیش درختان خواهد شد . بهتر است مسیولین به جای چنین طرح های غیر کارشناسی به فکر حل مشکل برآیند . واقعا کار کارشناسی در این طرح شده؟ آیا تاثیر اینکه درختان ۳ ماه (در بهترین حالت) آب نخورند بررسی شده ؟ آیا خود دوستان در هفته یک بار آب می‌خورند ک برای وحوش فرصت نیم ساعته در کل هفته در نظر گرفته اند.؟ کاش این دو سوال رو از مسیولین مربوطه بپرسید
اخبار ویژه
اخبار رفسنجان